Haber Sosyal Medya Whatsapp Bazı Grupların Üyelerini Platformdan Yasaklıyor!

Whatsapp Bazı Grupların Üyelerini Platformdan Yasaklıyor!

-

Facebook’un geçtiğimiz yıllarda bünyesine kattığı popüler mesajlaşma platformu Whatsapp’ın, platformdaki bazı gruplara üye olan kullanıcıları platformdan yasakladığı ortaya çıktı. Detaylar yazımızda

Facebook’un sahibi olduğu popüler online mesajlaşma uygulaması Whatsapp’ın geliştiricilerinin, mesajlaşma platformunda şüpheli buldukları bazı grupları kapatarak, bu gruplara üye olan kullanıcıları süresiz olarak platformdan yasakladığı ortaya çıktı.

Whatsapp Bazı Grupların Üyelerini Platformdan Yasaklıyor!

Mowe11 adlı Reddit kullanıcısının açtığı konuya göre Mowee11’in üyesi olduğu bir üniversite grubunun başka bir katılımcısı, grup adını yasadışı bir şeyle değiştirdi. Bu değişiklikten kısa bir süre sonra; uygulamanin geliştirici ekibinin, tüm grubu platformdan çok kısa bir süre içerisinde engellediği belirtiliyor. Kullanıcıya göre; WhatsApp sadece grubu yasaklamakla kalmadı, aynı zamanda tüm üyelerin tamamını mesajlaşma platformunundan banladı.

Bir diğer FranciscoAlfaro adlı bir diğer Reddit kullanıcısı, yaklaşık 100 katılımcısı olan bir okul grubu olduğunu ve bir sabah gruba üye olan tüm kullanıcıların mesajlaşma platformundan hiçbir sebep gösterilmeden yasaklandığını belirtiyor.

Whatsapp Ekibi Konu ile İlgili Ne Diyor?

Kullanıcılar aldıkları cezalarla ilgili bilgi alabilmek için uygulama geliştiricileri ile iletişime geçtiklerinde, Hizmet Şartlarını ihlal ettiklerini söyleyen otomatik bir yanıt ile karşılaşıyorlar. Dolayısıyla haksız yere de olsa benzer bir sebepten WhatsApp’tan yasaklanırsanız yeni bir numara ile platforma kaydolmaktan başka yapabileceniğiz pek de bir şey olmadığı anlamına geliyor.

Twitter Siyasi Reklamları Yasaklıyor

Alttab.net ekibi olarak, uygulamanın geliştiricileri konuyla ilgili bir adım atana kadar; kendini de platformdan engelletmek pahasına dahi olsa, bu tarz bir şaka yapabileceğini düşündüğünüz üyeleri olan gruplardan, bir an evvel ayrılmanızı tavsiye ederiz. Zira ülkemizin mizah anlayışı bu tarz bir olayla karşılaşmanıza oldukça müsait.

SourceGizchina
Serkan Durgunhttps://www.alttab.net
İktisadi bilimlerden nasibimi alıp, beyaz yakalı plaza çalışanı kimliğimi çöpe atmış bir teknoloji tutkunu ve oyuncuyum. Aynı zamanda Alttab.net'in Genel Yayın Yönetmenliği görevini yürütüyorum.

Yorum yapın

Güncel İçerikler

Nvidia RTX 3090 ve RTX 3080 Üretim Süreci Ortaya Çıktı!

NVIDIA'nın Ampere kod adlı yeni nesil GeForce RTX 3000 serisi ekran kartları yolda. Nvidia Rtx 3090 ve...

New World’ün 50v50 PvP Savaş Modu Videosu Yayınlandı

Amazon'un yaz sonuna doğru piyasaya sürmeye hazırlandığı MMORPG oyunu New World'ün 50v50 Pvp Savaş Moduna ait bir...

TSMC 2nm Üretim Süreci Ar-Ge Çalışmalarını Hızlandırıyor!

Taiwan merkezli yarı iletken devi TSMC 2nm üretim teknolojisi için Araştırma ve Geliştirme sürecini hızlandırmaya başladığı belirtiliyor.

Note 20 Serisinin 3. cihazı Galaxy Note 20 Ultra Onaylandı

Galaxy Note serisinin bu sene sadece iki modelle piyasa sürüleceğini iddia eden sızıntıların aksine, Güney Koreli teknoloji...

Öne Çıkanlar

İşte AMD Ryzen 3000 İşlemcilerin İlk Gün Testleri

AMD’nin ilk olarak CES 2019’da biz teknoloji...

AMD RX 5700 ve RX 5700 XT’nin Fiyatı ve Performansı

İşte AMD'nin oldukça uzun bir süredir üzerinde...

Bunları da beğenebilirsinizİlgili İçerikler
Sizin için önerilen