Haber Mobil Whatsapp Desteği Kesilecek Telefonlar Belli Oldu!

Whatsapp Desteği Kesilecek Telefonlar Belli Oldu!

-

Facebook çatısı altında bulunan ve en popüler anlık mesajlaşma platformlarından olan Whatsapp, önümüzdeki hafta bazı telefonlardan desteğini çekiyor. Dolayısıyla, belirtilen cihazlardan Whatsapp’a erişebilmek mümkün olmayacak.

Çevrimiçi sesli ve görüntülü arama, anlık dosya transferi, fotoğraf ve video paylaşımı gibi birçok işlevsel özelliği bünyesinde barındıran anlık mesajlaşma uygulaması Whatsapp, birçok kullanıcının akıllı telefonlarla tanışmasına sebep olmuş ve birçok akıllı telefon kullanıcısının en çok kullandığı uygulamalar listesinin en tepesinde yerini almıştı. Ancak geçtiğimiz ay sonunda geliştiricilerin eski cihazlardaki desteğin sona ereceğini belirten açıklamaları sonrası milyonlarca akıllı telefondan Whatsapp desteği kesileceği ortaya çıkmıştı.

Whatsapp Desteği Kesilecek Telefonlar Belli Oldu!
Whatsapp Desteği Kesilecek Telefonlar Belli Oldu!

Whatsapp Desteği Kesilecek Telefonlar Belli Oldu!

Whatsapp’ın resmi web sitesinde yer alan bilgiye göre, uygulamanın sadece Android 4.0.3 Ice Cream Sandwich ve daha üst sürümlerine sahip cihazlarda çalışacağı belirtiliyor. Yapılan son açıklamalara göre 1 Şubat 2020 tarihi itibariyle Android 2.3.7 ve daha eski sürümlere sahip cihaz sahipleri Whatsapp’a erişemeyecek, indiremeyecek veya kullanamayacak.

WhatsApp Milyonlarca Telefondan Desteğini Kesecek!

Geliştiriciler elbette ki Whatsapp desteğini sadece eski Android sürümleri üzerinden kaldırmakla yetinmeyecekler. Whatsapp, yine aynı tarihten itibaren iOS 9 ve sonrası sürümlerinin yüklü olduğu iPhone cihazlarından erişilebilecek. Desteğin sona ereceği tarih 1 Şubat 2020 olduğundan dolayı, belirtilen sürümde bir cihaza sahipseniz, gerekli Whatsapp yedeklemelerinizi yapmanızı öneriyoruz. Aksi takdirde, mesajlarınıza tekrardan erişmeniz mümkün olmayabilir.

Yorum yapın

Güncel İçerikler

Nvidia RTX 3090 ve RTX 3080 Üretim Süreci Ortaya Çıktı!

NVIDIA'nın Ampere kod adlı yeni nesil GeForce RTX 3000 serisi ekran kartları yolda. Nvidia Rtx 3090 ve...

New World’ün 50v50 PvP Savaş Modu Videosu Yayınlandı

Amazon'un yaz sonuna doğru piyasaya sürmeye hazırlandığı MMORPG oyunu New World'ün 50v50 Pvp Savaş Moduna ait bir...

TSMC 2nm Üretim Süreci Ar-Ge Çalışmalarını Hızlandırıyor!

Taiwan merkezli yarı iletken devi TSMC 2nm üretim teknolojisi için Araştırma ve Geliştirme sürecini hızlandırmaya başladığı belirtiliyor.

Note 20 Serisinin 3. cihazı Galaxy Note 20 Ultra Onaylandı

Galaxy Note serisinin bu sene sadece iki modelle piyasa sürüleceğini iddia eden sızıntıların aksine, Güney Koreli teknoloji...

Öne Çıkanlar

İşte AMD Ryzen 3000 İşlemcilerin İlk Gün Testleri

AMD’nin ilk olarak CES 2019’da biz teknoloji...

AMD RX 5700 ve RX 5700 XT’nin Fiyatı ve Performansı

İşte AMD'nin oldukça uzun bir süredir üzerinde...

Bunları da beğenebilirsinizİlgili İçerikler
Sizin için önerilen