Haber Mobil Whatsapp Desteği Kesilecek Telefonlar Belli Oldu!

Whatsapp Desteği Kesilecek Telefonlar Belli Oldu!

-

Facebook çatısı altında bulunan ve en popüler anlık mesajlaşma platformlarından olan Whatsapp, önümüzdeki hafta bazı telefonlardan desteğini çekiyor. Dolayısıyla, belirtilen cihazlardan Whatsapp’a erişebilmek mümkün olmayacak.

Çevrimiçi sesli ve görüntülü arama, anlık dosya transferi, fotoğraf ve video paylaşımı gibi birçok işlevsel özelliği bünyesinde barındıran anlık mesajlaşma uygulaması Whatsapp, birçok kullanıcının akıllı telefonlarla tanışmasına sebep olmuş ve birçok akıllı telefon kullanıcısının en çok kullandığı uygulamalar listesinin en tepesinde yerini almıştı. Ancak geçtiğimiz ay sonunda geliştiricilerin eski cihazlardaki desteğin sona ereceğini belirten açıklamaları sonrası milyonlarca akıllı telefondan Whatsapp desteği kesileceği ortaya çıkmıştı.

Whatsapp Desteği Kesilecek Telefonlar Belli Oldu!
Whatsapp Desteği Kesilecek Telefonlar Belli Oldu!

Whatsapp Desteği Kesilecek Telefonlar Belli Oldu!

Whatsapp’ın resmi web sitesinde yer alan bilgiye göre, uygulamanın sadece Android 4.0.3 Ice Cream Sandwich ve daha üst sürümlerine sahip cihazlarda çalışacağı belirtiliyor. Yapılan son açıklamalara göre 1 Şubat 2020 tarihi itibariyle Android 2.3.7 ve daha eski sürümlere sahip cihaz sahipleri Whatsapp’a erişemeyecek, indiremeyecek veya kullanamayacak.

WhatsApp Milyonlarca Telefondan Desteğini Kesecek!

Geliştiriciler elbette ki Whatsapp desteğini sadece eski Android sürümleri üzerinden kaldırmakla yetinmeyecekler. Whatsapp, yine aynı tarihten itibaren iOS 9 ve sonrası sürümlerinin yüklü olduğu iPhone cihazlarından erişilebilecek. Desteğin sona ereceği tarih 1 Şubat 2020 olduğundan dolayı, belirtilen sürümde bir cihaza sahipseniz, gerekli Whatsapp yedeklemelerinizi yapmanızı öneriyoruz. Aksi takdirde, mesajlarınıza tekrardan erişmeniz mümkün olmayabilir.

Yorum yapın

Güncel İçerikler

Nvidia RTX 3090 ve RTX 3080 Üretim Süreci Ortaya Çıktı!

NVIDIA'nın Ampere kod adlı yeni nesil GeForce RTX 3000 serisi ekran kartları yolda. Nvidia Rtx 3090 ve...

New World’ün 50v50 PvP Savaş Modu Videosu Yayınlandı

Amazon'un yaz sonuna doğru piyasaya sürmeye hazırlandığı MMORPG oyunu New World'ün 50v50 Pvp Savaş Moduna ait bir...

TSMC 2nm Üretim Süreci Ar-Ge Çalışmalarını Hızlandırıyor!

Taiwan merkezli yarı iletken devi TSMC 2nm üretim teknolojisi için Araştırma ve Geliştirme sürecini hızlandırmaya başladığı belirtiliyor.

Note 20 Serisinin 3. cihazı Galaxy Note 20 Ultra Onaylandı

Galaxy Note serisinin bu sene sadece iki modelle piyasa sürüleceğini iddia eden sızıntıların aksine, Güney Koreli teknoloji...

Öne Çıkanlar

CacheOut: Intel İşlemcileri Etkileyen Yeni Güvenlik Açığı

Michigan Üniversitesi'nden güvenlik araştırmacıları, hassas verileri sızdırmak...

AMD Radeon RX 5600XT Teknik Özellikleri Kesinleşti!

AMD Radeon RX 5600XT teknik özellikleri, ASRock'un...

Bunları da beğenebilirsinizİlgili İçerikler
Sizin için önerilen