Haber Mobil İddia:Huawei'nin Yeni Amiral Gemisi Ekran Altı Kamera ile Gelecek

İddia:Huawei’nin Yeni Amiral Gemisi Ekran Altı Kamera ile Gelecek

-

ABD-Çin ticaret savaşından şüphesiz ki en büyük darbeyi yiyen firmaların başında gelen Huawei, yenilikçilik prensibinden vazgeçmiyor. İddialara göre Huawei bir sonraki amiral gemisi telefonunda Ekran altı selfie kamerası ve tamamen düğmesiz bir tasarımla karşımıza çıkmaya hazırlanıyor!

LetsgoDigital’in haberine göre Huawei, iki adet önemli patent başvurusunda bulunmuş görünüyor. Bunlardan ilki analog düğme barındırmayan yekpare kasaya ilişkin. Hatırlayacağınız üzere Huawei, Mate 30 Pro da ses seviyesi kontrolü için herhangi bir fiziksel düğme barındırmıyordu. Firma bu tasarım tercihiyle birçok kullanıcı tarafından eleştirilmiş olmasına rağmen, bu sefer tamamen düğmesiz tasarıma geçmeye karar vermiş görünüyor. Firmanın yeni tasarımı için patent başvurusu yapmasını, kullanıcıların Mate 30’da karşılaştığı sorunları büyük oranda aştığına yorabiliriz. Zira siz de takdir edersiniz ki, çalışmayan bir sistemin patentinin alınması için verilen çaba çok da makul olmayacaktır.

Huawei ekran altı kamera sistemi ile ilgili patent başvurusunda bulundu

Bununla birlikte, ortaya çıkan patent görselleri yaklaşan teknoloji devinin amiral gemisinin, şu an piyasada bulunan veya tanıtılan herhangi bir akıllı telefonda bulunmayan bir ekran altı kamera sistemi ile gelebileceğini gösteriyor.

Patent Bilgileri Huawei’nin Ekran Altı Kamera Kullanabileceğini Gösteriyor

Patent görsellerinde de görebileceğiniz gibi; tasarımında oldukça agresif bir çift kavise ve oldukça ince çerçevelere yer verilen cihazın üst kısmında kamera için herhangi bir çentik, delik bulunmuyor. Ayrıca pop-up kamera mekanizması da görmüyoruz. Bu, telefonun bir ekran altı kamerayla gelebileceğini gösteriyor. Zira Huawei’nin Çinli rakipleri Oppo ve Xiaomi geçtiğimiz yıl ekran altı kamera sistemini barındıran prototiplerini sergilemişlerdi.

Huawei ekran altı kamera sistemi ile ilgili patent başvurusunda bulundu

Firmanın her iki patentin başvurusunu da geçtiğimiz yıl Ekim ayında yaptığını da belirtelim. Geçtiğimiz süreçte pandemi dolayısıyla bir aksama yaşanmadığını varsayarsak, firmanın bu sene piyasaya süreceği yeni Mate ve P serisi amiral gemisi cihazlarında ekran altı kamera sistemini kullanması oldukça muhtemel.

Intel 8. Nesil Coffee Lake İşlemci Ailesini Emekli Etmeye Hazırlanıyor

Çentikten hoşlanmayan akıllı telefon tutkunları yeniden çentiksiz bir dönem için heyecanlı mısınız? Bu yeni tasarım dili hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Huawei Apple’ın başlattığı çentik furyasını bitirebilir mi? Bitirmeli mi? Düşüncelerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Serkan Durgunhttps://www.alttab.net
İktisadi bilimlerden nasibimi alıp, beyaz yakalı plaza çalışanı kimliğimi çöpe atmış bir teknoloji tutkunu ve oyuncuyum. Aynı zamanda Alttab.net'in Genel Yayın Yönetmenliği görevini yürütüyorum.

Yorum yapın

Güncel İçerikler

Nvidia RTX 3090 ve RTX 3080 Üretim Süreci Ortaya Çıktı!

NVIDIA'nın Ampere kod adlı yeni nesil GeForce RTX 3000 serisi ekran kartları yolda. Nvidia Rtx 3090 ve...

New World’ün 50v50 PvP Savaş Modu Videosu Yayınlandı

Amazon'un yaz sonuna doğru piyasaya sürmeye hazırlandığı MMORPG oyunu New World'ün 50v50 Pvp Savaş Moduna ait bir...

TSMC 2nm Üretim Süreci Ar-Ge Çalışmalarını Hızlandırıyor!

Taiwan merkezli yarı iletken devi TSMC 2nm üretim teknolojisi için Araştırma ve Geliştirme sürecini hızlandırmaya başladığı belirtiliyor.

Note 20 Serisinin 3. cihazı Galaxy Note 20 Ultra Onaylandı

Galaxy Note serisinin bu sene sadece iki modelle piyasa sürüleceğini iddia eden sızıntıların aksine, Güney Koreli teknoloji...

Öne Çıkanlar

İşte AMD Ryzen 3000 İşlemcilerin İlk Gün Testleri

AMD’nin ilk olarak CES 2019’da biz teknoloji...

AMD RX 5700 ve RX 5700 XT’nin Fiyatı ve Performansı

İşte AMD'nin oldukça uzun bir süredir üzerinde...

Bunları da beğenebilirsinizİlgili İçerikler
Sizin için önerilen