Haber PC Donanım Nvidia RTX 3090 ve RTX 3080 Üretim Süreci Ortaya...

Nvidia RTX 3090 ve RTX 3080 Üretim Süreci Ortaya Çıktı!

-

NVIDIA’nın Ampere kod adlı yeni nesil GeForce RTX 3000 serisi ekran kartları yolda. Nvidia Rtx 3090 ve Rtx 3080 üretim süreci ortaya çıktı. İşte detaylar…

Geçtiğimiz birkaç haftada ortaya çıkan haberlerin çoğu, Nvidia’nın Ampere kod adlı yeni nesil RTX ekran kartlarında kullanılacağı iddia edilen soğutma çözümünü odaklanmıştı. RTX 2000 serisinde kullanılan soğutma çözümünden oldukça uzak olan ve 150$ maliyete sahip olduğu iddia edilen bu tasarımın doğruluğuna birçok kişi inanmamıştı.

TPU’nun Alman haber kaynağı Igor’s Lab‘a dayandırdığı habere göre; Nvidia RTX 3090 ve RTX 3080 serisi Ampere kart kartların üretim süreci çizelgesi ortaya çıktı. Sızıntıya göre Ampere Kod adlı RTX 3000 ailesi kartlar Eylül ayında teknoloji basınıyla buluşacak ve bundan kısa bir süre sonra da raflardaki yerini alacak.

Nvidia RTX 3090 ve RTX 3080 Üretim Süreci Çizelgesi

Çizelgeye göre; NVIDIA OEM ortakları ve diğer tedarikçilerine bir malzeme listesini (BOM) Mayıs-Haziran arasında ulaştıracağı, yine Hazıran ayı içerisinde Mühendislik Doğrulama Testlerinin yer alacağı belirtilirken, Haziran ve Temmuz arasında Dizayn Doğrulama Testlerinin tamamlanacağı öngörülmekte. Bu aşamalarda Nvidia ürünlerin tasarımını onaylayabilir ya da dilerse bir değişikliğe gidebilir.

Bu zaman diliminde ayrıca, NVIDIA ve sektör ortaklarının testlerini gerçekleştirip ürünleri onaylaması için, çalışan örnek ürünlerin bulunduğunu, ek olarak FCC ve CE gibi regülatörlerin Manyetik Parazit (EMI) testlerin de gerçekleştirildiğini ekleyelim.

Görsel: Tweaktown

Üretim validasyon testleri (PVT) Temmuz sonu / Ağustos başında yapılması planlanırken, bu süre zarfında Nvidia OEM üreticilerine piyasaya sürülecek ürünlerde kullanılacak BIOS versiyonlarını ulaştıracak.

Tüm bu süreçlerin planlandığı şekilde ilerlediğini varsayarsak, seri üretim Ağustos ayında başlayacak ve Ampere çipleri distribütörlere doğru yola çıkacak. Son olarak Eylül ayında ürünlerin tanıtılması ve testlerinin yapılması için teknoloji basınına ulaştırılması planlanıyor.

Intel 8. Nesil Coffee Lake İşlemci Ailesini Emekli Etmeye Hazırlanıyor

Siz Nvidia’nın RTX 3000 serisi hakkında ne düşünüyorsunuz? Yeni gelecek seri ile birlikte sisteminizde güncelle yapmayı planlıyor musunuz? Düşüncelerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Serkan Durgunhttps://www.alttab.net
İktisadi bilimlerden nasibimi alıp, beyaz yakalı plaza çalışanı kimliğimi çöpe atmış bir teknoloji tutkunu ve oyuncuyum. Aynı zamanda Alttab.net'in Genel Yayın Yönetmenliği görevini yürütüyorum.

Yorum yapın

Güncel İçerikler

Nvidia RTX 3090 ve RTX 3080 Üretim Süreci Ortaya Çıktı!

NVIDIA'nın Ampere kod adlı yeni nesil GeForce RTX 3000 serisi ekran kartları yolda. Nvidia Rtx 3090 ve...

New World’ün 50v50 PvP Savaş Modu Videosu Yayınlandı

Amazon'un yaz sonuna doğru piyasaya sürmeye hazırlandığı MMORPG oyunu New World'ün 50v50 Pvp Savaş Moduna ait bir...

TSMC 2nm Üretim Süreci Ar-Ge Çalışmalarını Hızlandırıyor!

Taiwan merkezli yarı iletken devi TSMC 2nm üretim teknolojisi için Araştırma ve Geliştirme sürecini hızlandırmaya başladığı belirtiliyor.

Note 20 Serisinin 3. cihazı Galaxy Note 20 Ultra Onaylandı

Galaxy Note serisinin bu sene sadece iki modelle piyasa sürüleceğini iddia eden sızıntıların aksine, Güney Koreli teknoloji...

Öne Çıkanlar

İşte AMD Ryzen 3000 İşlemcilerin İlk Gün Testleri

AMD’nin ilk olarak CES 2019’da biz teknoloji...

AMD RX 5700 ve RX 5700 XT’nin Fiyatı ve Performansı

İşte AMD'nin oldukça uzun bir süredir üzerinde...

Bunları da beğenebilirsinizİlgili İçerikler
Sizin için önerilen