Haber Gadget Haber Google Fitbit'i Satın Almak İçin Harekete Geçti

Google Fitbit’i Satın Almak İçin Harekete Geçti

-

Giyilebilir teknoloji alanında pazar payını ve otoritesini artırmak isteyen Google Fitbit’i satın almak için harekete geçti.

Google’ın çatı şirketi Alphabet yayınlanan bir rapora göre giyilebilir cihaz üreticisi Fitbit’i satın almak için girişimlere başladı. Fitbit’i satın almak için çalışmalara başlayan Alphabet teklifini sundu. Ortaya çıkan bu gelişmenin ardından Alphabet’in ve Fitbit’in borsa değerlerinde artış görüldü. 

Giyilebilir cihaz alanında en bilinen markalardan birisi olan Fitbit ürettiği akıllı saatlerle kullanıcıların beğenisini kazanıyor. Ünlü haber ajansı Reuters tarafından yayınlanan rapora göre Google, ünlü teknoloji şirketini satın almak için girişimlere başladı. Yayınlanan raporda ayrıca Google’ın Fitbit’i satın almak için teklif dahi verdi. 

Google Fitbit'i Satın Almak İçin Harekete Geçti

Giyilebilir teknoloji pazarını Apple Watch ile birlikte Apple’a kaptıran Google, giyilebilir teknoloji alanında yeniden yapılanmaya gidiyor. Mobil cihazlar alanında Android işletim sistemi ile birlikte kendine rakip tanımayan Google, Wear OS işletim sisteminin de başarılı olması için çalışmalara başladı. Hali hazırda Wear OS işletim sistemini kullanan pek çok giyilebilir teknoloji ürünü olsa da bu ürünler Apple Watch’a rakip olamıyor. Bu durumu değiştirmek isteyen Google Fitbit’i satın alarak pazarda yeniden etkili olmak istiyor. 

Google Stadia Çıkış Tarihi Belli Oldu

Ünlü haber ajansı Reuters’ın konuyu bilen insanlara dayandırdığı raporda anlaşmanın hangi aşamada olduğuna yer verilmedi. Bu raporun ortaya çıkmasının ardından borsada Fitbit yüzde 27’nin üzerinde değer kazanırken Alphabet ise yüzde 2’nin üzerinde değer kazandı. 

Bakalım Google Fitbit satın alımını gerçekleştirip giyilebilir teknoloji alanında yeniden varlık gösterebilecek mi? 

Burak Köse
nostaljik bir ruhun fütüristik meraklarını paylaşıyorum.

Yorum yapın

Güncel İçerikler

Nvidia RTX 3090 ve RTX 3080 Üretim Süreci Ortaya Çıktı!

NVIDIA'nın Ampere kod adlı yeni nesil GeForce RTX 3000 serisi ekran kartları yolda. Nvidia Rtx 3090 ve...

New World’ün 50v50 PvP Savaş Modu Videosu Yayınlandı

Amazon'un yaz sonuna doğru piyasaya sürmeye hazırlandığı MMORPG oyunu New World'ün 50v50 Pvp Savaş Moduna ait bir...

TSMC 2nm Üretim Süreci Ar-Ge Çalışmalarını Hızlandırıyor!

Taiwan merkezli yarı iletken devi TSMC 2nm üretim teknolojisi için Araştırma ve Geliştirme sürecini hızlandırmaya başladığı belirtiliyor.

Note 20 Serisinin 3. cihazı Galaxy Note 20 Ultra Onaylandı

Galaxy Note serisinin bu sene sadece iki modelle piyasa sürüleceğini iddia eden sızıntıların aksine, Güney Koreli teknoloji...

Öne Çıkanlar

İşte AMD Ryzen 3000 İşlemcilerin İlk Gün Testleri

AMD’nin ilk olarak CES 2019’da biz teknoloji...

AMD RX 5700 ve RX 5700 XT’nin Fiyatı ve Performansı

İşte AMD'nin oldukça uzun bir süredir üzerinde...

Bunları da beğenebilirsinizİlgili İçerikler
Sizin için önerilen