Haber Konsol Sony PS4 Desteği Olmayan PS5'e Özel Oyunlar Çıkaracak

Sony PS4 Desteği Olmayan PS5’e Özel Oyunlar Çıkaracak

-

Japon teknoloji devi Sony cephesinden, güncel konsol piyasasını domine etmeyi başaran PS4 konsolu sahiplerini üzecek bir haber geldi. Sony PS5 jenerasyonu konsolları için Playstation 4 cihazlarla geriye dönük uyumluluk sunmayacak özel oyunlar çıkarmayı planlıyor.

Konsol tarafında Sony’nin en büyük rakibi olan Microsoft; gelecek nesil konsolu Xbox Series X ile birlikte kontrolcü, aksesuar ve oyunlardaki geriye dönük uyumluluğu sunacağını belirtmesi birçok konsol oyuncusu tarafından memnuniyetle karşılanmıştı. Hatta yıl sonu itibariyle yeni nesil konsolların kullanıcılarla buluşmasını takiben Microsoft önümüzdeki 1 ya da 2 sene içerisinde çıkacak birçok Xbox oyunu hem güncel hem de yeni nesil konsollara uyarlanmasını sağlayacak gibi görünüyor.

Sony PS4 Desteği Olmayan PS5'e Özel Oyunlar Çıkaracak
Sony PS4 Desteği Olmayan PS5’e Özel Oyunlar Çıkaracak

Ancak Sony cephsesi aldığı bu tartışmalı kararla birçok oyuncudan tepki çekecek olsa da, firma hem Playstation 5’in hem de güncellenmiş Dual Sense kontrolcüsünün tüm kabiliyetlerinden faydalanmayı amaçlıyor gibi görünüyor.

TPU’nun haberine göre Sony çatısı altında yer alan Interactive Entertainment CEO’su Jim Ryan verdiği yeni bir röportajda, şirketin “sadece PS5’te keyif alarak oynanabilecek oyunlar” yaratmayı planladığını doğruladı. Bu yaklaşım yukarıda da belirttiğimiz gibi kontrolcü ve diğer aksesuarlara yatırım yapan PS4 kullanıcılarını rahatsız edecek.

Playstation Plus Haziran 2020 Oyunları Belli Oldu!

Sony bu yaklaşımıyla her ne kadar yeni nesil konsolların sunacağı donanımdan en iyi şekilde faydalanmayı amaçlıyor olsa da, yeni nesil konsollar için seçeceği platforma henüz karar vermemiş olan konsol oyuncularını Microsoft cephesine yönelmesine engel olamayabilir.

Siz Sony’nin aldığı bu karar hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce hem oyun hem de kontrolcü ve aksesuar tarafında geri dönük uyumluluk yeni nesil konsol satın alma tercihinde önemli bir etken mi? Düşüncelerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Serkan Durgunhttps://www.alttab.net
İktisadi bilimlerden nasibimi alıp, beyaz yakalı plaza çalışanı kimliğimi çöpe atmış bir teknoloji tutkunu ve oyuncuyum. Aynı zamanda Alttab.net'in Genel Yayın Yönetmenliği görevini yürütüyorum.

Yorum yapın

Güncel İçerikler

Nvidia RTX 3090 ve RTX 3080 Üretim Süreci Ortaya Çıktı!

NVIDIA'nın Ampere kod adlı yeni nesil GeForce RTX 3000 serisi ekran kartları yolda. Nvidia Rtx 3090 ve...

New World’ün 50v50 PvP Savaş Modu Videosu Yayınlandı

Amazon'un yaz sonuna doğru piyasaya sürmeye hazırlandığı MMORPG oyunu New World'ün 50v50 Pvp Savaş Moduna ait bir...

TSMC 2nm Üretim Süreci Ar-Ge Çalışmalarını Hızlandırıyor!

Taiwan merkezli yarı iletken devi TSMC 2nm üretim teknolojisi için Araştırma ve Geliştirme sürecini hızlandırmaya başladığı belirtiliyor.

Note 20 Serisinin 3. cihazı Galaxy Note 20 Ultra Onaylandı

Galaxy Note serisinin bu sene sadece iki modelle piyasa sürüleceğini iddia eden sızıntıların aksine, Güney Koreli teknoloji...

Öne Çıkanlar

İşte AMD Ryzen 3000 İşlemcilerin İlk Gün Testleri

AMD’nin ilk olarak CES 2019’da biz teknoloji...

AMD RX 5700 ve RX 5700 XT’nin Fiyatı ve Performansı

İşte AMD'nin oldukça uzun bir süredir üzerinde...

Bunları da beğenebilirsinizİlgili İçerikler
Sizin için önerilen