Haber Kamera Leica SL2 Full Frame Aynasız Kamerasını Tanıttı

Leica SL2 Full Frame Aynasız Kamerasını Tanıttı

-

Birçok kişinin adını özellikle Huawei akıllı telefonların kameralarındaki imzası ile tanıdığı Leica yeni aynasız full-frame kamerası Leica SL2’yi tanıttı. Gelin Leica SL2’nin fiyatı ve özelliklerine birlikte bakalım.

Alman kamera üreticisi Leica 2015’de piyasaya sürdüğü Leica SL aynasız kamerasının halefi niteliğinde olan SL2 aynasız kamerasını tanıttı ve 6.000$ gibi göz yaşartan bir fiyat etiketiyle ön siparişe açtı. Peki 6.000$ gibi oldukça cesur bir fiyat etiketiyle satışa sunulacak olan kamera kullanıcılara neler sunuyor?

Leica SL2 Full Frame Aynasız Kamera Özellikleri

Leica SL2‘nin tamamen metal gövdesinin altında kullanıcıları Leica’nın Maestro III görüntü işlemcisinin yanı sıra, 50 ila 50.000 manuel ISO aralığına sahip 47,3 megapiksel tam kare (Full-Frame) CMOS sensör karşılıyor. Bu ikili, mekanik deklanşör kullanıldığında saniyede 10 kare ve elektronik deklanşör kullanıldığında ise 20 fps fotoğraf çekebiliyor.

Leica SL2 Full Frame Aynasız Kamerasını Tanıttı
Leica SL2 Full Frame Aynasız Kamera

Leica’nın en yeni modeli ayrıca 5.5 durak stabilizasyon ve askıya alınmış bir sensör sağlayan beş eksenli bir gövde içi görüntü sabitleme(IBIS) sistemine de sahip. Bu sistem SL2’yi bir tripoda monte ederek sensörün yarım pixel hareket ederek ardışık 8 adet fotoğraf çekebileceği çoklu çekim moduna geçmesine olanak sağlıyor. SL2 Bu modda çekilen fotoğrafları işleyerek, sensörün kabiliyetinden yaklaşık 4 kat daha yüksek olan 187 megapiksel çözünürlüğünde tek bir fotoğraf elde edilebiliyor.

Bu çoklu ardışık çekim modunun sadece sabit objelerde kullanılabildiğinin altını çizmekte fayda var. Dolayısıyla ürün fotoğrafçılığı veya manzara çekimleriyle ilgileniyorsanız, bu sizin için gerçekten oyun değiştirici bir özellik olabilir.

Leica’nın 5.76 megapixel gibi oldukça yüksek çözünürlük tercih ettiği OLED vizör(viewfinder) oldukça keskin ve tam kare görüntüleyebilme özelliğine sahip. EVF’ye ek olarak 2.1 megapiksel çözünürlükle 3.2″ dokunmatik bir ekrana yer verilmiş.

Leica SL2 Full Frame Aynasız Kamerasını Tanıttı
Leica SL2 Full Frame Aynasız Kamera

Bir video kamera olarak Leica SL2 kendi bünyesinde saniyede 10bit renk derinliğinde 4K 30 kare hızında, 8bit renk derinliğinde 4k 60 kare hızında kayıt yapabiliyorken, 1080p çözünürlüğnde ise 180 kare/saniyeye kadar kırpma yapmadan full frame olarak kayıt yapabiliyor. SL2 aynı zamanda 4:3 en boy oranında kırpılmış 10bit renk derinliğinde 5k 30fps video kaydı da yapabiliyor.

Dijital Kameralar da Güvenlik Açığı Furyasına Katıldı

Leica SL2’nin gövdesinde kulaklık ve mikrofon jakları, harici monitör bağlamak için HDMI portu ve son olarak 2 adet UHS 2 destekli SDXC kart slotu barındıran kamera yüksek çözünürlükte video çekmek isteyen kullanıcılara oldukça yüksek hızlı depolama gibi esneklikler sunuyor olacak.

Leica SL2 yukarıda da belirttiğimiz gibi 6.000$’lık fiyat etiketiye 21 Kasım’da raflardaki yerini alıyor olacak.

Serkan Durgunhttps://www.alttab.net
İktisadi bilimlerden nasibimi alıp, beyaz yakalı plaza çalışanı kimliğimi çöpe atmış bir teknoloji tutkunu ve oyuncuyum. Aynı zamanda Alttab.net'in Genel Yayın Yönetmenliği görevini yürütüyorum.

Yorum yapın

Güncel İçerikler

Nvidia RTX 3090 ve RTX 3080 Üretim Süreci Ortaya Çıktı!

NVIDIA'nın Ampere kod adlı yeni nesil GeForce RTX 3000 serisi ekran kartları yolda. Nvidia Rtx 3090 ve...

New World’ün 50v50 PvP Savaş Modu Videosu Yayınlandı

Amazon'un yaz sonuna doğru piyasaya sürmeye hazırlandığı MMORPG oyunu New World'ün 50v50 Pvp Savaş Moduna ait bir...

TSMC 2nm Üretim Süreci Ar-Ge Çalışmalarını Hızlandırıyor!

Taiwan merkezli yarı iletken devi TSMC 2nm üretim teknolojisi için Araştırma ve Geliştirme sürecini hızlandırmaya başladığı belirtiliyor.

Note 20 Serisinin 3. cihazı Galaxy Note 20 Ultra Onaylandı

Galaxy Note serisinin bu sene sadece iki modelle piyasa sürüleceğini iddia eden sızıntıların aksine, Güney Koreli teknoloji...

Öne Çıkanlar

İşte AMD Ryzen 3000 İşlemcilerin İlk Gün Testleri

AMD’nin ilk olarak CES 2019’da biz teknoloji...

AMD RX 5700 ve RX 5700 XT’nin Fiyatı ve Performansı

İşte AMD'nin oldukça uzun bir süredir üzerinde...

Bunları da beğenebilirsinizİlgili İçerikler
Sizin için önerilen