Haber Kamera Panasonic Lumix DC-S1H Piyasaya Sürüldü

Panasonic Lumix DC-S1H Piyasaya Sürüldü

-

Panasonic Lumix DC-S1H ile Full Frame kategorinde Sony, Canon ve Nikon ile ciddi bir rekabete hazır!

Mayıs ayında duyurulan Panasonic Lumix DC-S1H,resmi olarak piyasaya sürüldü. Eylül ayı itibariyle raflardaki yerini alması beklenen DC-S1H, özellikle video tarafında getirdiği yenilikler ile full frame pazarında kendine hatırı sayılır bir yer edinecek gibi görünüyor.

Panasonic Lumix DC-S1H Aynasız Full Frame Kamera
Panasonic Lumix DC-S1H Aynasız Full Frame Kamera – Fotoğraf B&H .com

Panasonic Lumix DC-S1H gövdesinde 24.2 Megapiksel bir sensör barındırıyor. Özellikle 6k çözünürlükte 24 kare saniye video çekimi yapabilen ilk Full Frame kamera olarak karşımıza çıkıyor. Bu özelliğinin yanında, Dual Native Iso teknolojisini bünyesinde barındıran Panasonic DC-S1H, düşük ışıklı ortamlarda temiz görüntü almayı vadediyor.

Yüksek kalite video pazarında oldukça sık rastlanan ısınma sorunu, Panasonic’in yoğun ürün geliştirme sürecinin bir meyvesi olarak şimdilik çözülmüş gibi görünüyor. 6K çözünürlükte sınırsız video kaydı yapabileceği belirtilen kamera, bizce video profesyonellerini bir hayli heyecanlandıracak.

Video Pazarı Kızışıyor!

Panasonic’in de güçlü cihazlar ile piyasaya girmesiyle beraber, video kamera pazarı iyice hareketlenmiş gibi görünüyor. Sony, Canon, Nikon ve Blackmagic Design’ın da piyasaya oldukça iddialı ve video odaklı cihazlar sürmesiyle birlikte, önümüzdeki günlerde piyasa bir hayli kızışacak. Sony’nin, Alpha A7S III modeleni yakın zamanda tanıtması artık an meselesi.

Panasonic Lumix DC-S1H Aynasız Full Frame Kamera
Panasonic Lumix DC-S1H Aynasız Full Frame Kamera – Fotoğraf B&H .com

Bu teknoloji elbette bir fiyat etiketiyle geliyor…

Tahmin edebileceğiniz üzere, bu cihaz bir çok kullanıcının ulaşabileceği fiyat aralığının bir hayli dışında kalıyor. $4000 bandından ön siparişe açılan Panasonic Lumix DC-S1H, cüzdanları yakma niyetiyle geliyor. Utançlarından olsa gerek ki Panasonic Türkiye cihazı henüz web sitesine eklememiş, dolayısıyla ülkemizde satışı olup olmayacağı henüz netlik kazanmış durumda değil.

Son olarak.

Panasonic DC-S1H her ne kadar ilgi çekici bir cihaz gibi görünse de, hem astronomik fiyat etiketi hem de yetersiz lens desteği sebebiyle firmanın hedeflediği satış başarısını elde edemeyebilir. Önümüzdeki dönemde fiyat değişikliği olması veya lens kombolarıyla piyasaya sunulması halinde, satışlarda bir ivme kazanma ihtimali bir hayli yüksek olduğu kanaatindeyiz.

Küçük bir öneri: Elinizdeki ekipmanın size yetmediğini düşündüğünüz an, kendinize artık uygun fiyatlı kameraların bile ne seviyede video çekebildiğini hatırlatın. Sensör büyüklüğü ve Megapixellerin havalarda uçuştuğu şu günlerde, “eldeki ile yetinme kültürünün” çetin coğrafyamızın bize armağan ettiği bir yetenek olduğunu asla ve asla unutmayın!

Çağatay Okutan
İçinde devre olan herşeye ilgili, teknolojiyi ciğerlerine çeken bir müptezel. Dijital fotoğrafçılıktan, ses ekipmanlarına, elimin ulaştığı her alandayım.

Yorum yapın

Güncel İçerikler

Nvidia RTX 3090 ve RTX 3080 Üretim Süreci Ortaya Çıktı!

NVIDIA'nın Ampere kod adlı yeni nesil GeForce RTX 3000 serisi ekran kartları yolda. Nvidia Rtx 3090 ve...

New World’ün 50v50 PvP Savaş Modu Videosu Yayınlandı

Amazon'un yaz sonuna doğru piyasaya sürmeye hazırlandığı MMORPG oyunu New World'ün 50v50 Pvp Savaş Moduna ait bir...

TSMC 2nm Üretim Süreci Ar-Ge Çalışmalarını Hızlandırıyor!

Taiwan merkezli yarı iletken devi TSMC 2nm üretim teknolojisi için Araştırma ve Geliştirme sürecini hızlandırmaya başladığı belirtiliyor.

Note 20 Serisinin 3. cihazı Galaxy Note 20 Ultra Onaylandı

Galaxy Note serisinin bu sene sadece iki modelle piyasa sürüleceğini iddia eden sızıntıların aksine, Güney Koreli teknoloji...

Öne Çıkanlar

İşte AMD Ryzen 3000 İşlemcilerin İlk Gün Testleri

AMD’nin ilk olarak CES 2019’da biz teknoloji...

AMD RX 5700 ve RX 5700 XT’nin Fiyatı ve Performansı

İşte AMD'nin oldukça uzun bir süredir üzerinde...

Bunları da beğenebilirsinizİlgili İçerikler
Sizin için önerilen