Haber Kamera Nikon D6 DSLR Üzerinde Çalıştığını Açıkladı

Nikon D6 DSLR Üzerinde Çalıştığını Açıkladı

-

Nikon D6 DSLR Kamerasıyla Profesyonellerin Cüzdanlarını Hafifletmeye Geliyor.

Nikon “Bugüne kadarki en gelişmiş DSLR” olacağını söylediği, Nikon D6 Profesyonel DSLR fotoğraf makinası üzerinde çalıştığını resmen duyurdu.

D1 dijital SLR fotoğraf makinesi ile ilk olarak 1999 yılında piyasaya sunulan serinin, 20. yılında aileye katılacağı açıklanan Nikon D6; firmanın kamera sektöründe uzun yıllar boyunca elde ettiği bilgi birikimi neticesinde, profesyonellerin en ağır koşullarda dahi ihtiyaç duyduğu performans ve güvenilirliği, endüstrinin en gelişmiş teknolojilerinden ödün vermeden sunma prensibinin bir meyvesi olacak.

Kamera üzerinde çalıştığını açıklayan Nikon, cihazın teknik özellikleri, çıkış tarihi ya da fiyatıyla ilgili herhangi bir bilgi vermezken, ileri bir tarihte açıklanacağını belirtmekle yetindi.

Nikon D6 DSLR Kamerasıyla Profesyonellerin Cüzdanlarını Hafifletmeye Geliyor.

D6’ya ek olarak Nikon ayrıca, AF-S NIKKOR 120-300mm f / 2.8E FL ED SR VR F-mount lensin de geliştirilmekte olduğunu şu sözlerle açıkladı: “Bu yıl ayrıca Nikon F montaj soketinin 60. yıldönümünü de kutladı. Yeni AF-S NIKKOR 120-300mm f / 2.8E FL ED SR VR F montaj lensi, spor fotoğrafçılığı gibi alanlarda profesyonelleri çok daha iyi donatacak.”

D6’da olduğu gibi, henüz geliştirme aşamasında olan 120-300 mm f / 2.8’in özellikleri, fiyatlandırması ve çıkış tarihi daha sonraki bir tarihte açıklanacak.

Kaynak(İngilizce): PetaPixel

Serkan Durgunhttps://www.alttab.net
İktisadi bilimlerden nasibimi alıp, beyaz yakalı plaza çalışanı kimliğimi çöpe atmış bir teknoloji tutkunu ve oyuncuyum. Aynı zamanda Alttab.net'in Genel Yayın Yönetmenliği görevini yürütüyorum.

Yorum yapın

Güncel İçerikler

Nvidia RTX 3090 ve RTX 3080 Üretim Süreci Ortaya Çıktı!

NVIDIA'nın Ampere kod adlı yeni nesil GeForce RTX 3000 serisi ekran kartları yolda. Nvidia Rtx 3090 ve...

New World’ün 50v50 PvP Savaş Modu Videosu Yayınlandı

Amazon'un yaz sonuna doğru piyasaya sürmeye hazırlandığı MMORPG oyunu New World'ün 50v50 Pvp Savaş Moduna ait bir...

TSMC 2nm Üretim Süreci Ar-Ge Çalışmalarını Hızlandırıyor!

Taiwan merkezli yarı iletken devi TSMC 2nm üretim teknolojisi için Araştırma ve Geliştirme sürecini hızlandırmaya başladığı belirtiliyor.

Note 20 Serisinin 3. cihazı Galaxy Note 20 Ultra Onaylandı

Galaxy Note serisinin bu sene sadece iki modelle piyasa sürüleceğini iddia eden sızıntıların aksine, Güney Koreli teknoloji...

Öne Çıkanlar

İşte AMD Ryzen 3000 İşlemcilerin İlk Gün Testleri

AMD’nin ilk olarak CES 2019’da biz teknoloji...

AMD RX 5700 ve RX 5700 XT’nin Fiyatı ve Performansı

İşte AMD'nin oldukça uzun bir süredir üzerinde...

Bunları da beğenebilirsinizİlgili İçerikler
Sizin için önerilen