Haber Enes Batur-JT Kavgasında 2. Round: Batur'un Kanalı Kapanabilir

Enes Batur-JT Kavgasında 2. Round: Batur’un Kanalı Kapanabilir

-

Enes Batur-JT Youtube kanalı arasında devam eden “Kopya İçerik” kavgasında 2. Round Başladı

Ne olmuştu: JT adlı Youtube kanalı, Enes Batur’un özellikle son dönemde en popüler yabancı kanalların içeriklerini kopyaladığını ifşa eden bir video yayınlamıştı. Ancak Batur videoda kendi sesinin kullanılmasını gerekçe göstererek, telif hakkını ihlal bildirim sistemini yoluyla videoyu yayından kaldırtmıştı. Bunun üzerine JT Batur’u tekrardan ifşa eden bir video daha yüklemişti.

Enes Batur-JT “Kopya İçerik” 2. İfşa Videosu

Yaklaşık olarak 2 milyon izlenen ifşa videosu Enes Batur’un bu videoya da Telif Hakkı yollaması üzerine yayından kaldırıldı. Bunun üzerine kanalında çok fazla telif hakkı ihlali oluşmasıyla ne yapacağını şaşıran JT duruma isyan ettiği ve yardım istediği yeni bir video paylaştı.

Enes Batur-JT “Kopya İçerik” Kavgası

Bu videonun da Telif İhlali ile silinmesini önlemek için JT’nin Batur ile ilgili herşeyi sansürlediği de gözlerden kaçmıyor.

Birkaç günlük bekleyişin ardından Youtube “Gecikmeden dolayı üzgünüz. Güncellemeleri paylaştığınız için teşekkür ederiz. şikayetlere gelirsek, telif hakkı bildirimine konu olan unsurlar bulunmadığı için videolar kanala geri yüklendi ve kanaldaki 2 ihlal de kaldırıldı.” şeklinde bir cevap vererek, Batur’un kaldırttığı videoları “Telif İhlaline” konu olacak gerekçelerin oluşmaması sebebiyle geri yükledi.

Süreç esnasında Batur, daha önce engellediği JT ile sosyal medya üzerinden iletişime geçti. Batur yazdığı mesajlarda özetle JT’ye “Telif ihlallerini kendisini değil ajansının yolladığını, yanlış başlık altında yollansa da JT’nin kullanımının adil olmadığı ve kendisi hakkında içerikleri kullanılarak eleştrinin ötesinde, şahsına saldırıldığını ve videolarının konusu olmak istemediğini” söylüyor.

Önceki haberimizde de belirttiğimiz gibi, Youtube “Telif İhlal Bildiri” sistemini oldukça ciddiye alıyor ve kötüye kullanımı tespit edilirse, ciddi yaptırımlar uyguluyor.

Enes Batur JT Pewdiepie Kopya İçerik kavgası youtube kanalı kapanabilir
Enes Batur-JT “Kopya İçerik Kavgası”

Yaşanan bu “Çalıntı” içerik kavgasında videoların birkaç kez kaldırılıp yeniden yüklenmesine sebep olan telif bildirimlerine karşı, Enes Batur’a herhangi bir yaptırım uygulanıp uygulanmayacağı ise merak konusu. Yaptırımların Batur’un kanalının kapatılmasına kadar gidebileceğini hatırlatmak isteriz.

Siz Enes Batur-JT arasındaki “Kopya içerik” kavgası hakkında neler düşünüyorsunuz? Konu ile ilgili düşüncelerinizi yorum kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Serkan Durgunhttps://www.alttab.net
İktisadi bilimlerden nasibimi alıp, beyaz yakalı plaza çalışanı kimliğimi çöpe atmış bir teknoloji tutkunu ve oyuncuyum. Aynı zamanda Alttab.net'in Genel Yayın Yönetmenliği görevini yürütüyorum.

Yorum yapın

Güncel İçerikler

Nvidia RTX 3090 ve RTX 3080 Üretim Süreci Ortaya Çıktı!

NVIDIA'nın Ampere kod adlı yeni nesil GeForce RTX 3000 serisi ekran kartları yolda. Nvidia Rtx 3090 ve...

New World’ün 50v50 PvP Savaş Modu Videosu Yayınlandı

Amazon'un yaz sonuna doğru piyasaya sürmeye hazırlandığı MMORPG oyunu New World'ün 50v50 Pvp Savaş Moduna ait bir...

TSMC 2nm Üretim Süreci Ar-Ge Çalışmalarını Hızlandırıyor!

Taiwan merkezli yarı iletken devi TSMC 2nm üretim teknolojisi için Araştırma ve Geliştirme sürecini hızlandırmaya başladığı belirtiliyor.

Note 20 Serisinin 3. cihazı Galaxy Note 20 Ultra Onaylandı

Galaxy Note serisinin bu sene sadece iki modelle piyasa sürüleceğini iddia eden sızıntıların aksine, Güney Koreli teknoloji...

Öne Çıkanlar

İşte AMD Ryzen 3000 İşlemcilerin İlk Gün Testleri

AMD’nin ilk olarak CES 2019’da biz teknoloji...

AMD RX 5700 ve RX 5700 XT’nin Fiyatı ve Performansı

İşte AMD'nin oldukça uzun bir süredir üzerinde...

Bunları da beğenebilirsinizİlgili İçerikler
Sizin için önerilen