Haber PC Donanım Nvidia CEO'su:"Ray Tracing Olmayan Kart Almak Çılgınlık"

Nvidia CEO’su:”Ray Tracing Olmayan Kart Almak Çılgınlık”

-

Nvidia CEO’su Jensen Huang’tan İlginç Açıklamalar.

NVIDIA‘nın ikinci çeyrek kazanç toplantısında, şirketin kurucu ortağı ve CEO‘su Jensen Huang, kazanç ve talepler hakkında konuştu. Huang satışlardan bahsederken, NVIDIA’nın RTX serisi ekran kartlarından ve neden bir tane satın almanın makul bir şey olduğundan da bahsetti.

Spesifik olarak, Huang,RTX SÜPER kartların süper bir başlangıç ​​yaptı ve bu noktada, RTX teknolojisine sahip olmayan ve 2-3-4 yıl boyunca kullanılacak yeni bir grafik kartı almak çılgınlıktır bu su götürmez bir gerçek. Ray Tracing teknolojisini destekleyen içerikler her geçen gün artıyor. SUPER’in performansı ile ışın izleme donanımını göz önüne aldığımızda önümüzdeki sene için süper bir şekilde konumlandırılmış olduğunu söyleyebilirim.” şeklinde bir açıklamada bulundu.

Nvidia CEO'su Jensen Huang RTX olmayan kart almak çılgınlık
Nvidia CEO’su Jensen Huang Ray Tracing

Huang özetle, 2-4 yıl süre kullanacağınız bir ekran kartı alacaksanız, bir GeForce RTX satın alarak sisteminizi “geleceğe dönük(Future Proof)”yapmalısınız diyor. Ancak burada ima ettiği, NVIDIA’nın şu anda donanım bazında Ray Tracing teknolojisine sahip GPU üreten tek şirket olduğu ve Ray Tracing teknolojisini destekleyen oyunlar için tek seçenek olduğu.

Turing mimarisi ile üretilen giriş ve orta seviye ekran kartları Gtx 1650, 1660 ve 1660ti’ın tezat bir şekilde Ray Tracing emarasini dahi bulundurmaması, Nvidia Ceo’su Huang’ın bu açıklamalarını bir hayli “ilginç” kılıyor. Zira Nvidia CEOsu Huang AMD’yi hedef alırken, bu gerçeği unutmuş gibi görünüyor.

Kaynak

Serkan Durgunhttps://www.alttab.net
İktisadi bilimlerden nasibimi alıp, beyaz yakalı plaza çalışanı kimliğimi çöpe atmış bir teknoloji tutkunu ve oyuncuyum. Aynı zamanda Alttab.net'in Genel Yayın Yönetmenliği görevini yürütüyorum.

Yorum yapın

Güncel İçerikler

Nvidia RTX 3090 ve RTX 3080 Üretim Süreci Ortaya Çıktı!

NVIDIA'nın Ampere kod adlı yeni nesil GeForce RTX 3000 serisi ekran kartları yolda. Nvidia Rtx 3090 ve...

New World’ün 50v50 PvP Savaş Modu Videosu Yayınlandı

Amazon'un yaz sonuna doğru piyasaya sürmeye hazırlandığı MMORPG oyunu New World'ün 50v50 Pvp Savaş Moduna ait bir...

TSMC 2nm Üretim Süreci Ar-Ge Çalışmalarını Hızlandırıyor!

Taiwan merkezli yarı iletken devi TSMC 2nm üretim teknolojisi için Araştırma ve Geliştirme sürecini hızlandırmaya başladığı belirtiliyor.

Note 20 Serisinin 3. cihazı Galaxy Note 20 Ultra Onaylandı

Galaxy Note serisinin bu sene sadece iki modelle piyasa sürüleceğini iddia eden sızıntıların aksine, Güney Koreli teknoloji...

Öne Çıkanlar

AMD RX 5700 ve RX 5700 XT’nin Fiyatı ve Performansı

İşte AMD'nin oldukça uzun bir süredir üzerinde...

İşte AMD Ryzen 3000 İşlemcilerin İlk Gün Testleri

AMD’nin ilk olarak CES 2019’da biz teknoloji...

Bunları da beğenebilirsinizİlgili İçerikler
Sizin için önerilen