Haber Mobil Google'ın AirDrop Alternatifi Nearby Sharing Çalışır Halde Görüntülendi!

Google’ın AirDrop Alternatifi Nearby Sharing Çalışır Halde Görüntülendi!

-

Uzunca bir süredir beklenen Android’in Airdrop alternatifi kablosuz dosya paylaşma özelliği çalışır halde görüntülenerek, akıllı telefon severlerle buluşmaya bir adım daha yaklaşmış durumda. Nearby Sharing adıyla çıkması beklenen yeni özelliğin geliştirme aşamaları henüz tamamlanmadığından dolayı, teknik bilgilerindeki belirsizlik ise devam ediyor.

Android’de NFC üzerinden çalışan Beam gibi sistemler bulunuyor olsa da, Apple’ın AirDrop özelliği ile rekabet edebilecek seviyede bir kablosuz dosya paylaşım sistemi, henüz Android kullanıcılarının beğenisine sunulabilmiş değil. Google‘ın üzerinde yoğun çalışmalarını sürdürmekte olduğu Nearby Sharing özelliği ile, bu ekosistemdeki bu eksikliğin giderilebileceği öngörülüyor. Birçok kez sızıntılar ve tartışmalarla gündeme gelen Nearby Sharing özelliği ilk kez çalışır halde görüntülendi.

Nearby Sharing Çalışır Halde Görüntülendi

Android’in AirDrop Alternatifi Nearby Sharing Çalışır Halde Görüntülendi!

Uzun süredir aktif şekilde Android cihazlarla ilgili geliştirme ve yardımlaşma platformlarının öncülüğünü sürdüren XDADevelopers sitesinin youtube kanalında yayınladığı bir videoda, İki adet Pixel cihazın Nearby Sharing özelliğini kullanılarak Pixel 2 XL ve Pixel 4 arasında kablosuz dosya paylaşımı testi gerçekleştiriliyor. Videoda dikkat çeken bir detay da geliştirme süreci hala devam eden Nearby Sharing özelliğinin, video transferi esnasında hata verdiğinin de kameralara yansıması. Ekip Google’ın kablosuz paylaşım özelliğinin çalıştığını, ancak kusurusuz bir durumda olmadığını gözler önüne sermek adına, hata verilen kısmı videodan çıkarmamayı tercih ettiğini düşünüyoruz.

Bu uygulamada, tıpkı AirDrop uygulamasında yapılabilen bir özellik olan WiFi üzerinden dosyalarınızı hızlı bir biçimde gönderebilmeniz mümkün. Google’ın kablosuz dosya paylaşım özelliğini, geliştirme süreci tamamlandıktan sonra bir tanıtım ile kullanıcılara sunması öngörülüyor. Birçok Android kullanıcısının merakla beklediği özellik hakkındaki gelişmeleri, sizlerle paylaşmaya devam ediyor olacağız.

Google Android 10 İşletim Sistemi İçin Son Tarihi Açıkladı

Siz Airdrop’a rakip olabilecek bu özellik hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorum yapın

Güncel İçerikler

Nvidia RTX 3090 ve RTX 3080 Üretim Süreci Ortaya Çıktı!

NVIDIA'nın Ampere kod adlı yeni nesil GeForce RTX 3000 serisi ekran kartları yolda. Nvidia Rtx 3090 ve...

New World’ün 50v50 PvP Savaş Modu Videosu Yayınlandı

Amazon'un yaz sonuna doğru piyasaya sürmeye hazırlandığı MMORPG oyunu New World'ün 50v50 Pvp Savaş Moduna ait bir...

TSMC 2nm Üretim Süreci Ar-Ge Çalışmalarını Hızlandırıyor!

Taiwan merkezli yarı iletken devi TSMC 2nm üretim teknolojisi için Araştırma ve Geliştirme sürecini hızlandırmaya başladığı belirtiliyor.

Note 20 Serisinin 3. cihazı Galaxy Note 20 Ultra Onaylandı

Galaxy Note serisinin bu sene sadece iki modelle piyasa sürüleceğini iddia eden sızıntıların aksine, Güney Koreli teknoloji...

Öne Çıkanlar

İşte AMD Ryzen 3000 İşlemcilerin İlk Gün Testleri

AMD’nin ilk olarak CES 2019’da biz teknoloji...

AMD RX 5700 ve RX 5700 XT’nin Fiyatı ve Performansı

İşte AMD'nin oldukça uzun bir süredir üzerinde...

Bunları da beğenebilirsinizİlgili İçerikler
Sizin için önerilen