Haber Mobil Google Android 10 İşletim Sistemi İçin Son Tarihi Açıkladı

Google Android 10 İşletim Sistemi İçin Son Tarihi Açıkladı

-

Teknoloji devi Google Android 10 işletim sistemi için son tarihi duyurdu. Android akıllı telefon geliştiriciler açıklanan tarihten sonra sadece Android 10 işletim sistemli cihaz satışa sunabilecek.

Mobil cihazların hayatımızda yer etmesiyle birlikte mobil cihazlarda bulunan işletim sistemleri de kullanıcıların tercihlerini önemli bir şekilde etkiledi. Teknoloji devi Google’ın açık kaynak kodlu işletim sistemi olan Android, akıllı telefon pazarını ve tablet pazarını domine etmeyi başardı. Akıllı telefonlarda ve tablet modellerinde en çok kullanılan işletim sistemi olan Android işletim sisteminin en büyük sorunlarından birisi de güncelleme takvimiydi. Bu soruna çözüm getirmek isteyen Google Android 10 ile birlikte yeni bir dönemi başlattı. 

Google Android 10 İşletim Sistemi İçin Son Tarihi Açıkladı
Google Android 10 İşletim Sistemi İçin Son Tarihi Açıkladı

İşletim sistemi güncellemelerinde Apple kadar iyi olamayan Google Android 10 ile birlikte farklı bir güncelleme politikasına geçiş yapıyor. Google tarafından yapılan açıklamaya göre, 31 Ocak 2020 tarihinden sonra satışa sunulacak olan her cihazda Android 10 işletim sistemi bulunacak. Google’dan sızan bir belgeye göre 31 Ocak 2020 tarihinden sonra hiçbir ücretici Android Pie işletim sistemi ile çalışan cihaz üretmek için Google’dan izin alamayacak. 

Yeni uygulama ile birlikte kullanıcılar Android Pie işletim sistemine sahip cihaz alıp güncelleme beklemek yerine içerisinde Android 10 işletim sistemi olan bir cihaza sahip olacak. Google’ın bu hamlesi pek çok kişi tarafından olumlu karşılansa da sürenin daha erken olması gerektiği aktarıldı. Zira Google’ın açıkladığı bu takvime göre 2020 yılının ilk çeyreğinde Android Pie işletim sistemine sahip akıllı telefon modelleri duyurulabilir. 

Google’ın mobil işletim sisteminin en yeni sürümü olan Android 10, tamamen karanlık mod desteği sunuyor. Daha fazla kişiselleştirme seçeceği sunan Android 10 işletim sistemi şu an bazı akıllı telefon üreticileri tarafından test ediliyor. 

Burak Köse
nostaljik bir ruhun fütüristik meraklarını paylaşıyorum.

Yorum yapın

Güncel İçerikler

Nvidia RTX 3090 ve RTX 3080 Üretim Süreci Ortaya Çıktı!

NVIDIA'nın Ampere kod adlı yeni nesil GeForce RTX 3000 serisi ekran kartları yolda. Nvidia Rtx 3090 ve...

New World’ün 50v50 PvP Savaş Modu Videosu Yayınlandı

Amazon'un yaz sonuna doğru piyasaya sürmeye hazırlandığı MMORPG oyunu New World'ün 50v50 Pvp Savaş Moduna ait bir...

TSMC 2nm Üretim Süreci Ar-Ge Çalışmalarını Hızlandırıyor!

Taiwan merkezli yarı iletken devi TSMC 2nm üretim teknolojisi için Araştırma ve Geliştirme sürecini hızlandırmaya başladığı belirtiliyor.

Note 20 Serisinin 3. cihazı Galaxy Note 20 Ultra Onaylandı

Galaxy Note serisinin bu sene sadece iki modelle piyasa sürüleceğini iddia eden sızıntıların aksine, Güney Koreli teknoloji...

Öne Çıkanlar

AMD RX 5700 ve RX 5700 XT’nin Fiyatı ve Performansı

İşte AMD'nin oldukça uzun bir süredir üzerinde...

İşte AMD Ryzen 3000 İşlemcilerin İlk Gün Testleri

AMD’nin ilk olarak CES 2019’da biz teknoloji...

Bunları da beğenebilirsinizİlgili İçerikler
Sizin için önerilen