Haber Konsol Sony PlayStation 5'in Çıkış Tarihi Açıkladı

Sony PlayStation 5’in Çıkış Tarihi Açıkladı

-

Sony’nin merakla beklenen yeni oyun konsolu PlayStation 5 oyun severler tarafından merakla bekleniyor. Sony PlayStation 5 çıkış tarihi belli oldu. 

Oyun konsolu tarafında, oyun severlerin en çok tercih ettiği konsol olan PlayStation sunduğu güçlü özelliklerle ve özel oyunlarla kullanıcılar tarafından çok seviliyor. Hali hazırda PlayStation 4 modeli ile oyun konsolu pazarında liderliği uzun bir süredir kimseye kaptırmayan Sony’nin yeni PlayStation modeli üzerinde uzun bir süredir çalıştığı biliniyordu. PlayStation 5 adıyla satışa sunulacak olan Sony’nin yeni PlayStation modeli hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı. 

Sony tarafından yapılan açıklamaya göre Sony PlayStation 5 2020 yılının sonunda tanıtılacak. Sony’nin açıklamasıyla birlikte PlayStation 5 çıkış tarihi de netlik kazanmış oldu. PlayStation 5 hakkında bir takım bilgiler de veren Sony, yeni oyun konsolunun kontrolücüsünün Apple’ın ürünlerinde görmeye alışkın olduğumuz “haptic feedback” ile birlikte geleceğini belirtti. Oyuncuların bu bildirimler sayesinde oyun deneyimini daha iyi yaşayabileceklerini belirten Sony, PlayStation 5 ile birlikte mevcut PlayStation sisteminin en köklü değişiminin yapıldığını açıkladı. 

Sony PlayStation 5'in Çıkış Tarihi Açıkladı
Sony PlayStation 5’in Çıkış Tarihi Açıkladı
İmage source: Forbes

PlayStation 5 ile birlikte gelecek olan Dualshock 5 kontrolcüsünün yeni özellikleriyle birlikte oyunlarda yaşanan en ufak detayların bile hissedilebileceği aktarıldı. Dualshock 5 kontrolcüsünde bulunacak olan L2 ve R2 tetik tuşlarının da adaptif olacağı aktarılıyor. Oyun geliştiricileri bu tuşların direncini istedikleri gibi ayarlayabilecek ve bu durum oyunda daha gelişmiş bir gerçeklik sunacak. Dualshock 5 kontrol cihazı USB – C bağlantısına sahip olacak. 

Sony PlayStation 5 Özellikleri

Sony’nin yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5 oyun konsolu gücünü AMD’nin 3. Nesil Zen mimarisi üzerinde şekillenen sekiz çekirdeklik bir işlemciden alacak. Grafik tarafından AMD üretimi Radeon Navi ailesinden bir GPU kullanacak olan PlayStation 5 gelişmiş 4K oyun deneyimi sunacak. Ray tracing desteği ile birlikte gelecek olan PlayStation 5 ayrıca AMD’nin özel bir ses çipine sahip olacak. Yüksek hızlı SSD depolama birimi ile birlikte gelmesi beklenen PlayStation 5’in PlayStation 4’ten yaklaşık 4 kat daha güçlü olacağı dile getiriliyor. 

Burak Köse
nostaljik bir ruhun fütüristik meraklarını paylaşıyorum.

Yorum yapın

Güncel İçerikler

Nvidia RTX 3090 ve RTX 3080 Üretim Süreci Ortaya Çıktı!

NVIDIA'nın Ampere kod adlı yeni nesil GeForce RTX 3000 serisi ekran kartları yolda. Nvidia Rtx 3090 ve...

New World’ün 50v50 PvP Savaş Modu Videosu Yayınlandı

Amazon'un yaz sonuna doğru piyasaya sürmeye hazırlandığı MMORPG oyunu New World'ün 50v50 Pvp Savaş Moduna ait bir...

TSMC 2nm Üretim Süreci Ar-Ge Çalışmalarını Hızlandırıyor!

Taiwan merkezli yarı iletken devi TSMC 2nm üretim teknolojisi için Araştırma ve Geliştirme sürecini hızlandırmaya başladığı belirtiliyor.

Note 20 Serisinin 3. cihazı Galaxy Note 20 Ultra Onaylandı

Galaxy Note serisinin bu sene sadece iki modelle piyasa sürüleceğini iddia eden sızıntıların aksine, Güney Koreli teknoloji...

Öne Çıkanlar

İşte AMD Ryzen 3000 İşlemcilerin İlk Gün Testleri

AMD’nin ilk olarak CES 2019’da biz teknoloji...

AMD RX 5700 ve RX 5700 XT’nin Fiyatı ve Performansı

İşte AMD'nin oldukça uzun bir süredir üzerinde...

Bunları da beğenebilirsinizİlgili İçerikler
Sizin için önerilen