Haber Mobil HTC Akıllı Telefon Yatırımlarını Durdurdu

HTC Akıllı Telefon Yatırımlarını Durdurdu

-

Akıllı telefon pazarında bir süredir varlık göstermeyen HTC akıllı telefon yatırımlarını durdurdu. İşte HTC’nin CEO’sundan konu ile ilgili açıklama.

Google tarafından geçtiğimiz yıllarda satın alınan HTC akıllı telefon pazarında bir süredir varlık gösteremiyordu. HTC CEO’su tarafından yapılan açıklamaya göre, HTC akıllı telefon yatırımlarını durdurdu. HTC CEO’su firmanın geçmiş dönemde zamansal bir hata yaptığını, ancak bu hatanın telafisi olabileceğini belirtti. 

HTC Akıllı Telefon Yatırımlarını Durdurdu
HTC Akıllı Telefon Yatırımlarını Durdurdu

Bir zamanların başarılı akıllı telefon üreticilerinden birisi olan HTC, son yıllarda akıllı telefon pazarında bulunmuyordu. Kötü gidişata bir türlü dur diyemeyen HTC, zarar üstüne zarar açıklarken, Temmuz 2019 itibariyle işçi çıkarttı ve hızlı düşüşünü sürdürdü. 

2010 ve 2011 yıllarında akıllı telefon pazarında küresel pazarın yüzde 11’ini elinde bulunduran HTC artık pazarda yer almıyor. HTC CEO’su Yves Maitres, verdiği röportajda HTC’nin artık akıllı telefonlara yatırım yağmadığını ve akıllı telefonlarla ilgili operasyonların HTC için durduğunu belirtti. Maitres Apple’ın, Samsung’un ve Huawei’nin akıllı telefon pazarında çok büyük başarılar elde ettiğini belirtti. HTC CEO’su, akıllı telefon pazarında gelişmemelerini ise akıllı telefonlar yerine sanal gerçeklik alanına yatırım yapmalarına bağladı. 

HTC CEO’su Maitres açıklamasında “HTC olarak şu anda yanlış zamandayız ve diğer şirketlere yetişmemiz gerekiyor. Zamanlamamızda ciddi bir hata yaptık. Bu hatanının bedelini ödüyoruz ama yine de yenilik ve HTC takımı olarak değerli şeyler elimizde bulunuyor. Bu zamanlama hatasının üstesinden gelebileceğimizi düşünüyorum” dedi. 

HTC CEO’sunun bahsettiği zamanlama hatası HTC’nin araştırma ve geliştirmeler için ayırdığı kaynağın çoğunu akıllı telefon pazarı için değil de sanal gerçeklik için ayırmış olması olarak gösteriliyor. Maitres açıklamasında ayrıca 5 yıl içerisinde HTC tarafından geliştirilen sanal gerçeklik teknolojisi akıllı telefon sektörünü geçecek.

Bakalım akıllı telefon pazarını tamamen kaybeden HTC sanal gerçeklik dünyasında neler yapacak ? 

Burak Köse
nostaljik bir ruhun fütüristik meraklarını paylaşıyorum.

Yorum yapın

Güncel İçerikler

Nvidia RTX 3090 ve RTX 3080 Üretim Süreci Ortaya Çıktı!

NVIDIA'nın Ampere kod adlı yeni nesil GeForce RTX 3000 serisi ekran kartları yolda. Nvidia Rtx 3090 ve...

New World’ün 50v50 PvP Savaş Modu Videosu Yayınlandı

Amazon'un yaz sonuna doğru piyasaya sürmeye hazırlandığı MMORPG oyunu New World'ün 50v50 Pvp Savaş Moduna ait bir...

TSMC 2nm Üretim Süreci Ar-Ge Çalışmalarını Hızlandırıyor!

Taiwan merkezli yarı iletken devi TSMC 2nm üretim teknolojisi için Araştırma ve Geliştirme sürecini hızlandırmaya başladığı belirtiliyor.

Note 20 Serisinin 3. cihazı Galaxy Note 20 Ultra Onaylandı

Galaxy Note serisinin bu sene sadece iki modelle piyasa sürüleceğini iddia eden sızıntıların aksine, Güney Koreli teknoloji...

Öne Çıkanlar

İşte AMD Ryzen 3000 İşlemcilerin İlk Gün Testleri

AMD’nin ilk olarak CES 2019’da biz teknoloji...

AMD RX 5700 ve RX 5700 XT’nin Fiyatı ve Performansı

İşte AMD'nin oldukça uzun bir süredir üzerinde...

Bunları da beğenebilirsinizİlgili İçerikler
Sizin için önerilen