Haber Oyun Hideo Kojima Death Stranding ile İlgili Önemli Bir Detay...

Hideo Kojima Death Stranding ile İlgili Önemli Bir Detay Paylaştı

-

Hideo Kojima’nın başında bulunduğu Kojima Productions tarafından geliştirilen Death Stranding hakkında önemli bir detay ortaya çıktı. 

Oyun severler, daha önce Konami’de pek çok önemli işe imza atan Hideo Kojima tarafından geliştirilen ve Sony Interactive Entertainment tarafından şimdilik sadece PlayStation 4 için yayınlanacak olan Death Stranding hakkında,nasıl bir deneyim yaşayacaklarını merak ediyor. 8 Kasım 2019 tarihinde çıkacak olan oyunun başındaki isim olan Hideo Kojima, Death Stranding oyununda bulunan NPC’ler hakkında açıklamada bulundu. 

3 yıldır geliştirilen Death Stranding oyununun çıkış tarihi, etkileyici bir fragman ile açıklanmıştı. Oyun ile ilgili açıklamalar, oyunun geliştiricisi olan Hideo Kojima tarafından aktarılmaya başlanmıştı. Parçalanan dünyayı tekrar bir araya getirmeye çalışan Sam Bridges’in hikayesine odaklanacağımız oyun hakkında, Hideo Kojima önemli bir açıklama daha yaptı. Kojima oyuncuların alacağı kararların, yönlendiremediğimiz oyuncu olmayan karakterleri yani NPC’leri de etkileyeceğini belirtti. 

Hideo Kojima Death Stranding ile İlgili Önemli Bir Detay Paylaştı
Hideo Kojima Death Stranding ile İlgili Önemli Bir Detay Paylaştı

Rusya’nın başkenti Moskova’da hayranlarıyla bir araya gelen Kojima, Death Stranding’deki NCP’lerin kaderlerinin oyuncuların elinde olacağını belirtti. Oyundaki bir karakter üzerinden örnek veren Kojima, oyunda bir karakterin yeraltında yaşamakta olduğunu, bu karakterin hasta ve ilaca ihtiyaç duyduğunu belirtti. Oyuncuların yönlendireceği karakter olan Sam’in bu karaktere ilaç götürebileceğini, bunun zorlu görevleri beraberinde getiriyor olsa da oyuncuların hasta karaktere ilaç götürüp, onun yaşamasını sağlayabileceklerini belirtti. 

Kojima açıklamasının devamında, oyun sürekli ilerlediği ve pek çok oyuncunun hasta karaktere ilaç götürmeyi unutacağını ve oyuncuların bunu hatırladığında ise, hasta adamın çoktan ölmüş olab. 

Kojima oyunun birden fazla sonunun olup olmadığı şeklinde yöneltilen soruyu ise yanıtsız bıraktı. 8 Kasım 2019 tarihinde PlayStation 4 oyun konsolu için çıkacak olan oyunun, oyun severlere ne gibi deneyimler yaşatacağını ise çıkışının ardından göreceğiz. 

Burak Köse
nostaljik bir ruhun fütüristik meraklarını paylaşıyorum.

Yorum yapın

Güncel İçerikler

Nvidia RTX 3090 ve RTX 3080 Üretim Süreci Ortaya Çıktı!

NVIDIA'nın Ampere kod adlı yeni nesil GeForce RTX 3000 serisi ekran kartları yolda. Nvidia Rtx 3090 ve...

New World’ün 50v50 PvP Savaş Modu Videosu Yayınlandı

Amazon'un yaz sonuna doğru piyasaya sürmeye hazırlandığı MMORPG oyunu New World'ün 50v50 Pvp Savaş Moduna ait bir...

TSMC 2nm Üretim Süreci Ar-Ge Çalışmalarını Hızlandırıyor!

Taiwan merkezli yarı iletken devi TSMC 2nm üretim teknolojisi için Araştırma ve Geliştirme sürecini hızlandırmaya başladığı belirtiliyor.

Note 20 Serisinin 3. cihazı Galaxy Note 20 Ultra Onaylandı

Galaxy Note serisinin bu sene sadece iki modelle piyasa sürüleceğini iddia eden sızıntıların aksine, Güney Koreli teknoloji...

Öne Çıkanlar

İşte AMD Ryzen 3000 İşlemcilerin İlk Gün Testleri

AMD’nin ilk olarak CES 2019’da biz teknoloji...

AMD RX 5700 ve RX 5700 XT’nin Fiyatı ve Performansı

İşte AMD'nin oldukça uzun bir süredir üzerinde...

Bunları da beğenebilirsinizİlgili İçerikler
Sizin için önerilen