Haber Sağlık Bakanlığı Hayat Eve Sığar Mobil Uygulaması Yayınlandı

Sağlık Bakanlığı Hayat Eve Sığar Mobil Uygulaması Yayınlandı

-

Sağlık Bakanlığı’nın koronavirüs (Covid-19) ile mücadele kapsamında hayata geçirdiği “Hayat Eve Sığar” uygulaması iOS ve Android cihazlar için indirmeye açıldı. Hayat Eve Sığar uygulaması nedir?, Nasıl indirilir? İşte detaylar…

Sağlık Bakanlığı’nın COVID-19 pandemisi hakkında halkı bilgilendirme ve salgının yayılma hızını minimum seviyeye indirebilmeyi hedefleyerek geliştirdiği Hayat Eve Sığar Uygulaması Apple Store ve Google Play Store üzerinden akıllı telefon kullanıcıların hizmetine sunuldu.

  • Sağlık Bakanlığı Hayat Eve Sığar Mobil Uygulaması Yayınlandı

Hayat Eve Sığar Uygulaması Neler Sunuyor?

  • Online Covid-19 Testi: Kullanıcılar istediği sıklıkta, en güncel veriler baz alınarak hazırlanan Covid-19 testini doldurarak, kendi durumları hakkında bilgi edinebilecek.
  • Aile Takibi: Bu özellik sayesinde kullanıcılar, aile bireylerinizi ya da sevdiklerini(Onayları doğrultusunda) “Ailem” sekmesine ekleyebilir ve durumları hakkında bilgi sahibi olabilecekler. Dolayısıyla olası risklerin önüne geçilebilecek.
  • Risk Bölgeleri: Konum servislerine izin verildiğinde, uygulama kullanıcıyı riskli bölgelere yaklaştığı zaman uyaracak, uzak durulması tavsiye edilen alanlar anlık görüntülenebilecek.
  • Sağlık Hizmeti Temel İhtiyaç Lokasyonları: Kullanıcılar harita üzerinde en yakın hastane, eczane gibi sağlık kuruluşlarının yanı sıra, market vb. temel ihtiyaç noktalarını da gösteren bir arayüze erişim sağlayabilecekler.

Reddit CEO’sundan TikTok’la İlgili Tedirgin Edici Açıklama

Hayat Eve Sığar Uygulaması Nasıl İndirilir?

Hem iOS hem de Android tabanlı akıllı cihazlar için kullanıma sunulan uygulamayı iOS kullanıcıları buradan, Android kullanıcıları ise buradan indirebilirler. Uygulamayı indirdikten sonra telefon numaranızı girerek, Sağlık Bakanlığı tarafından numaranıza gönderilen kod ile hesabınızı onaylamanız gerekmekte. Uygulama ayrıca TC kimlik numarası ile eşleştirme yapıyor, dolayısıyla birden fazla hatta ve telefona sahip olan kullanıcıların sadece tek bir numara üzerinden kayıt olabileceklerini de belirtmekte fayda var.

Serkan Durgunhttps://www.alttab.net
İktisadi bilimlerden nasibimi alıp, beyaz yakalı plaza çalışanı kimliğimi çöpe atmış bir teknoloji tutkunu ve oyuncuyum. Aynı zamanda Alttab.net'in Genel Yayın Yönetmenliği görevini yürütüyorum.

Yorum yapın

Güncel İçerikler

Nvidia RTX 3090 ve RTX 3080 Üretim Süreci Ortaya Çıktı!

NVIDIA'nın Ampere kod adlı yeni nesil GeForce RTX 3000 serisi ekran kartları yolda. Nvidia Rtx 3090 ve...

New World’ün 50v50 PvP Savaş Modu Videosu Yayınlandı

Amazon'un yaz sonuna doğru piyasaya sürmeye hazırlandığı MMORPG oyunu New World'ün 50v50 Pvp Savaş Moduna ait bir...

TSMC 2nm Üretim Süreci Ar-Ge Çalışmalarını Hızlandırıyor!

Taiwan merkezli yarı iletken devi TSMC 2nm üretim teknolojisi için Araştırma ve Geliştirme sürecini hızlandırmaya başladığı belirtiliyor.

Note 20 Serisinin 3. cihazı Galaxy Note 20 Ultra Onaylandı

Galaxy Note serisinin bu sene sadece iki modelle piyasa sürüleceğini iddia eden sızıntıların aksine, Güney Koreli teknoloji...

Öne Çıkanlar

AMD RX 5700 ve RX 5700 XT’nin Fiyatı ve Performansı

İşte AMD'nin oldukça uzun bir süredir üzerinde...

İşte AMD Ryzen 3000 İşlemcilerin İlk Gün Testleri

AMD’nin ilk olarak CES 2019’da biz teknoloji...

Bunları da beğenebilirsinizİlgili İçerikler
Sizin için önerilen