Haber Sosyal Medya Reddit CEO'sundan TikTok'la İlgili Tedirgin Edici Açıklama

Reddit CEO’sundan TikTok’la İlgili Tedirgin Edici Açıklama

-

Reddit CEO’su TikTok’la ilgili tedirgin edici açıklamalarda bulundu. “TikTok; parazit, casus yazılım ve nihayetinde oldukça korkutucu”

Tiktok büyük bir patlama ile dünyanın dört bir yanından milyonlarca kullanıcıya ulaşmasıyla birlikte birçok tartışmanın odak konusu olmuş durumda, hatta birçok çevre tarafından casus yazılım olarak nitelendirilen uygulama bu sefer de Reddit CEO’sunun yaptığı tedirgin edici açıklamalarla gündeme oturmuş durumda.

Reddit CEO'sundan TikTok'la İlgili Tedirgin Edici Açıklama
Reddit CEO’sundan TikTok’la İlgili Tedirgin Edici Açıklama

Reddit CEO’su Steve Huffman, San Francisco’daki bir konferansta Silikon Vadisindeki startup şirketlerin, yakın zamanda büyük bir patlama ile milyonlara ulaşan TikTok uygulamasından öğrenebilecekleri birşey olup olmadığı soruldu. Huffman bu soruyu birçok kişinin hiç beklemediği bir şekilde, hem tedirginlik verici hem de ilginç bir şekilde yanıtladı.

Reddit CEO’su Huffman Tiktok’u: “Belki bundan pişman olacağım, ama onlarla bu düşünme seviyesine bile ulaşamıyorum. Kullanıcılarını her zaman dinlediği ve dehşet verici bir parmak izi teknoloji kullandığı için uygulamaya oldukça parazitik olarak bakıyorum ve bu tarz bir uygulamayı telefonuma yüklemeye gönlüm razı gelmiyor. İnsanlara açık ve net olarak söylüyorum, bu casus yazılımı telefonunuza yüklemeyin” sözleri ile özetledi. Bu sözleri bir başkasından duymak belki uygulamayı kullanan birçok kullanıcının gülüp geçmesine neden olabilirdi. Ancak Reddit gibi oldukça ciddi bir platformun tepesindeki isimden böyle bir açıklama gelmesi, şüphesiz ki uygulamayı kullanan birçok kullanıcıyı, TikTok’tan uzaklaştırmaya yetecektir.

2019’un En Popüler 100 Uygulaması Açıklandı

Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi Huffman’ın bu sözleri TikTok’un casus yazılım olarak nitelendirildiği ilk sefer değil. ABD Hükümeti daha önce “güvenlik tehtidi” olarak nitelendirdiği uygulamayı, Devlet tarafından sağlanan akıllı telefonlara yüklenmesini yasaklamıştı.

Siz TikTok hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Tiktok Huffman’ın belirttiği gibi tedirginlik duyulması gerken bir casus yazılım mı? Düşüncelerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Serkan Durgunhttps://www.alttab.net
İktisadi bilimlerden nasibimi alıp, beyaz yakalı plaza çalışanı kimliğimi çöpe atmış bir teknoloji tutkunu ve oyuncuyum. Aynı zamanda Alttab.net'in Genel Yayın Yönetmenliği görevini yürütüyorum.

Yorum yapın

Güncel İçerikler

Nvidia RTX 3090 ve RTX 3080 Üretim Süreci Ortaya Çıktı!

NVIDIA'nın Ampere kod adlı yeni nesil GeForce RTX 3000 serisi ekran kartları yolda. Nvidia Rtx 3090 ve...

New World’ün 50v50 PvP Savaş Modu Videosu Yayınlandı

Amazon'un yaz sonuna doğru piyasaya sürmeye hazırlandığı MMORPG oyunu New World'ün 50v50 Pvp Savaş Moduna ait bir...

TSMC 2nm Üretim Süreci Ar-Ge Çalışmalarını Hızlandırıyor!

Taiwan merkezli yarı iletken devi TSMC 2nm üretim teknolojisi için Araştırma ve Geliştirme sürecini hızlandırmaya başladığı belirtiliyor.

Note 20 Serisinin 3. cihazı Galaxy Note 20 Ultra Onaylandı

Galaxy Note serisinin bu sene sadece iki modelle piyasa sürüleceğini iddia eden sızıntıların aksine, Güney Koreli teknoloji...

Öne Çıkanlar

İşte AMD Ryzen 3000 İşlemcilerin İlk Gün Testleri

AMD’nin ilk olarak CES 2019’da biz teknoloji...

AMD RX 5700 ve RX 5700 XT’nin Fiyatı ve Performansı

İşte AMD'nin oldukça uzun bir süredir üzerinde...

Bunları da beğenebilirsinizİlgili İçerikler
Sizin için önerilen