Haber Sosyal Medya Ekipman Sıkıntısı Çeken Youtuber’ları Sevindiren Haber!

Ekipman Sıkıntısı Çeken Youtuber’ları Sevindiren Haber!

-

Ülkemizde Youtuber’lığa olan ilgi her geçen gün büyürken, çoğu kanal imkansızlıklardan ötürü başarı sağlayamıyor ve pes etme noktasına geliyor. İçerik üreticilerinin neredeyse tamamının çektiği sorunlardan birisi olan ekipman yetersizliği, durumu bu hale getiren en büyük faktörlerden birisi konumunda.

Teknoloji devi Google’ın video platformu Youtube için içerik üretmeye başlayan birçok kişi, başlangıç aşamasında ekipmana ayıracak bütçe yaratamamasından kaynaklı olarak videolarını genellikle akıllı telefonları yardımıyla yapıyorlar. Video çekimi için cep telefonunu kullanan içerik üreticileri, kamera, ses ve aydınlatma ekipmanlarının fiyatlarının oldukça yüksek fiyat etiketlerinden dolayı; ancak kanallarının belirli bir izleyici kitlesine ulaşabilmesi ve gelir elde edilmeye başlanması durumunda ekipman tedarik etme yoluna gidebiliyorlar.

Ankara Büyükşehir Belediyesinden Ekipman Sıkıntsı Çeken Youtuber’ları Sevindiren Haber!
Ankara Büyükşehir Belediyesinden Ekipman Sıkıntsı Çeken Youtuber’ları Sevindiren Haber!

Fakat elbette ki cep telefonu ile çekilen videoların kalitesi epey düşük olabiliyor. Bundandır ki, bu tür kanallar bir türlü gelişemiyor. Ülkemizde Youtuber’lar için herhangi bir ekipman imkanı sağlanmazken, konuyla ilgili ilk adım Ankara Büyükşehir Belediyesinden gelmiş durumda.

Enes Batur – JT Kavgası Büyüyor

Youtuber’ları Sevindiren Haber!

Ankara Büyükşehir Belediye’sinin resmi Twitter hesabından paylaşılan bir gönderiye göre; Youtube için içerik üretmek isteyen kişilere, belediye içerisinde destek olunacak. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın talimat verdiği bu yeni düzene göre, belediyede özel bir stüdyo hazırlanacak ve video çekmek isteyen kişiler haftanın iki günü bu alanı kullanabilecek.

Youtuber’lar için harika bir hizmet olan bu yeni hizmet, özellikle yeni olan ve büyümek isteyen kanalları oldukça sevindirecek cinsten. Yeni aktif olan bu stüdyoyu kullanmak için Salı veya Çarşamba günü 10:00 ile 17:00 arasında belediyeyi arayarak, randevu alınması gerekiyor. Ad soyad, e-posta adresi, kanal ismi ve telefon numarası gibi bilgileri ileterek, kolay bir şekilde randevu alabilmek mümkün. 

Yorum yapın

Güncel İçerikler

Nvidia RTX 3090 ve RTX 3080 Üretim Süreci Ortaya Çıktı!

NVIDIA'nın Ampere kod adlı yeni nesil GeForce RTX 3000 serisi ekran kartları yolda. Nvidia Rtx 3090 ve...

New World’ün 50v50 PvP Savaş Modu Videosu Yayınlandı

Amazon'un yaz sonuna doğru piyasaya sürmeye hazırlandığı MMORPG oyunu New World'ün 50v50 Pvp Savaş Moduna ait bir...

TSMC 2nm Üretim Süreci Ar-Ge Çalışmalarını Hızlandırıyor!

Taiwan merkezli yarı iletken devi TSMC 2nm üretim teknolojisi için Araştırma ve Geliştirme sürecini hızlandırmaya başladığı belirtiliyor.

Note 20 Serisinin 3. cihazı Galaxy Note 20 Ultra Onaylandı

Galaxy Note serisinin bu sene sadece iki modelle piyasa sürüleceğini iddia eden sızıntıların aksine, Güney Koreli teknoloji...

Öne Çıkanlar

İşte AMD Ryzen 3000 İşlemcilerin İlk Gün Testleri

AMD’nin ilk olarak CES 2019’da biz teknoloji...

AMD RX 5700 ve RX 5700 XT’nin Fiyatı ve Performansı

İşte AMD'nin oldukça uzun bir süredir üzerinde...

Bunları da beğenebilirsinizİlgili İçerikler
Sizin için önerilen