Haber Sosyal Medya Instagram Web Sürümüne Nihayet DM Özelliği Eklendi!

Instagram Web Sürümüne Nihayet DM Özelliği Eklendi!

-

Bilindiği üzere Instagram’a web üzerinden giriş yapan kullanıcıların DM kutularına erişmeleri mümkün değildi. Ancak yapılan bir güncelleme ile birlikte, kullanıcılar artık Instagram Web üzerinden DM kutularına erişerek mesajlaşabilecekler.

Henüz test aşamalarının devam ettiği mesajlaşma özelliği, sadece sınırlı sayıda Instagram üyesinin kullanımına açıldı. Mesajlaşma özelliğinin tam anlamıyla hazır hale getirilmesinden sonra, Instagram Web DM özelliği, tüm Instagram kullanıcılarının erişimine açılacak.

Mobil uygulama üzerinden erişim sağlanılan “Direct” bölümü ile aynı işleve sahip olacak olan yeni mesajlaşma özelliği sayesinde, kullanıcılar bilgisayar üzerinden de mesajlaşılabilecek.

Instagram Web Sürümüne Nihayet DM Özelliği Eklendi!
Instagram Web Sürümüne Nihayet DM Özelliği Eklendi!

Instagram Web Sürümüne Mesajlaşma Özelliği Geldi!

Geçtiğimiz yıllarda Facebook tarafından satın alınan sosyal medya platformu Instagram, günümüzün en aktif kitleye sahip sosyal medya platformu konumunda. Instagram, Zuckerberg’den öncesi ve Zuckerberg’den sonrası olarak ele alındığında, birçok yenilikçi özelliğin uygulamaya entegre edildiğini görebiliyoruz. Bu özelliklere bir yenisini eklemek isteyen Facebook, web sürümüne getireceği mesajlaşma özelliği ile birlikte milyonlarca kullanıcıyı bir hayli sevindirecek gibi görünüyor.

2019 Yılında İnstagram’da En Çok Para Kazanan Ünlüler

Sahip olduğu oldukça kısıtlı özellikler sebebiyle birçok kullanıcının girmek dahi istemediği Instagram web, DM özelliğinin de kullanıma açılmasıyla birlikte, mobil uygulamanın sahip olduğu bütün işlevselliğe ulaşmış olacak. Dolayısıyla, kullanıcılar Instagram’ı sadece mobilden değil, bilgisayar üzerinden de rahatlıkla kullanabilecekler.

Instagram yetkilileri tarafından yapılan açıklamaya göre, web sürümüne yeni eklenen mesajlaşma özelliğinin şuanlık test aşamasında olduğu, ilerleyen dönemde, tüm Instagram kullanıcılarına açılması planlanıyor. Web üzerinden mesajlaşma uygulamasının tüm kullanıcıların erişimine ne zaman açılacağı ise henüz belli değil.

Instagram Web’in DM özelliği kazanması hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorum yapın

Güncel İçerikler

Nvidia RTX 3090 ve RTX 3080 Üretim Süreci Ortaya Çıktı!

NVIDIA'nın Ampere kod adlı yeni nesil GeForce RTX 3000 serisi ekran kartları yolda. Nvidia Rtx 3090 ve...

New World’ün 50v50 PvP Savaş Modu Videosu Yayınlandı

Amazon'un yaz sonuna doğru piyasaya sürmeye hazırlandığı MMORPG oyunu New World'ün 50v50 Pvp Savaş Moduna ait bir...

TSMC 2nm Üretim Süreci Ar-Ge Çalışmalarını Hızlandırıyor!

Taiwan merkezli yarı iletken devi TSMC 2nm üretim teknolojisi için Araştırma ve Geliştirme sürecini hızlandırmaya başladığı belirtiliyor.

Note 20 Serisinin 3. cihazı Galaxy Note 20 Ultra Onaylandı

Galaxy Note serisinin bu sene sadece iki modelle piyasa sürüleceğini iddia eden sızıntıların aksine, Güney Koreli teknoloji...

Öne Çıkanlar

AMD RX 5700 ve RX 5700 XT’nin Fiyatı ve Performansı

İşte AMD'nin oldukça uzun bir süredir üzerinde...

İşte AMD Ryzen 3000 İşlemcilerin İlk Gün Testleri

AMD’nin ilk olarak CES 2019’da biz teknoloji...

Bunları da beğenebilirsinizİlgili İçerikler
Sizin için önerilen