Haber Korsan Maç Yayını Yapan ve İzleyenlere Büyük Ceza Yolda!

Korsan Maç Yayını Yapan ve İzleyenlere Büyük Ceza Yolda!

-

İnternet üzerinden Süper Lig ve diğer liglerin müsabakalarını korsan bir şekilde yayınlayan platformlardan birisi olan IPTV ve benzeri diğer yasadışı yayın kollarına, büyük ceza yolda. Üstelik verilecek olan ceza sadece korsan yayını yapanlarla sınırlı kalmayacak, ilgili mecralar üzerinden yayınları izleyen kişilere de ağır para ve hapis cezası gündemde.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın düzenlemiş olduğu çalıştayın ikinci gününde, milyonları ilgilendiren bir konu ele alındı. Bu görüşmenin konusu, internet üzerinden maç yayınları yapan kuruluşlardı. Konu hakkında tüm detayların ele alınmasıyla birlikte, korsan maç yayını yapan ve bu yayınları izleyen kişilere ceza verilmesi kararı alındı. Alınan karar Meclise gidecek ve mecliste kabul edilmesi durumunda, bu süreç resmen başlayacak.

Korsan Maç Yayını Yapan ve İzleyenlere Büyük Ceza Yolda!
Korsan Maç Yayını Yapan ve İzleyenlere Büyük Ceza Yolda!

Korsan Maç Yayını Yapan ve İzleyenlere Büyük Ceza Yolda!

Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu, Süper Lig Kulüp yetkilileri, TFF Başkanı Nihat Özdemir ve beIN Media Group yetkililerinin katılım gösterdiği bu toplantıda, yayıncı kuruluşun bir türlü başa çıkamadığı korsan yayınlar konu edinildi. beIN Media Group’un oldukça yoğun bir şekilde çalışmasına ve önlemler almasına rağmen korsan maç yayınlarının sürekli devam etmesi, yayıncı kuruluş yetkililerini oldukça zorlayan konuların başında geliyor. Bu konuda yeterince başarı sağlayamadığını dile getiren beIN Media Group yetkilileri, Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bu konuyu ileterek yeni bir karar alınmasını talep etti.

beIN Sports’ta 17. Hafta Maçları Ücretsiz!

Alınan karara göre, bundan sonraki süreçte IPTV ve benzeri yayın organlarında korsan maç yayını paylaşan ve bu yayınları izleyen kişilerin IP adresleri tespit edilerek, gerekli ceza-i yaptırımların uygulanmasını öngören bir karar alındı. Bu kararın Meclisten geçmesi durumunda, korsan yayın yapanları da izleyenleri de ciddi yaptırımlarla dolu bir süreç bekliyor olacak.

Yorum yapın

Güncel İçerikler

Nvidia RTX 3090 ve RTX 3080 Üretim Süreci Ortaya Çıktı!

NVIDIA'nın Ampere kod adlı yeni nesil GeForce RTX 3000 serisi ekran kartları yolda. Nvidia Rtx 3090 ve...

New World’ün 50v50 PvP Savaş Modu Videosu Yayınlandı

Amazon'un yaz sonuna doğru piyasaya sürmeye hazırlandığı MMORPG oyunu New World'ün 50v50 Pvp Savaş Moduna ait bir...

TSMC 2nm Üretim Süreci Ar-Ge Çalışmalarını Hızlandırıyor!

Taiwan merkezli yarı iletken devi TSMC 2nm üretim teknolojisi için Araştırma ve Geliştirme sürecini hızlandırmaya başladığı belirtiliyor.

Note 20 Serisinin 3. cihazı Galaxy Note 20 Ultra Onaylandı

Galaxy Note serisinin bu sene sadece iki modelle piyasa sürüleceğini iddia eden sızıntıların aksine, Güney Koreli teknoloji...

Öne Çıkanlar

İşte AMD Ryzen 3000 İşlemcilerin İlk Gün Testleri

AMD’nin ilk olarak CES 2019’da biz teknoloji...

AMD RX 5700 ve RX 5700 XT’nin Fiyatı ve Performansı

İşte AMD'nin oldukça uzun bir süredir üzerinde...

Bunları da beğenebilirsinizİlgili İçerikler
Sizin için önerilen