Haber Mobil Google Play Store Bildirim Sorunu: Android'ciler Bunu Beğenmedi

Google Play Store Bildirim Sorunu: Android’ciler Bunu Beğenmedi

-

Android işletim sistemine sahip telefon kullanıcılarının son zamanlarda sıkça şikayetçi olduğu; uygulama güncellemelerindeki Play Store bildirim soruna, Google’dan bir yanıt geldi. Google’ın yapmış olduğu açıklamaya göre; “Uygulama güncellemelerinde bildirim gönderilmemesi, herhangi bir hatadan kaynaklanmıyor”

Android kullanıcılarının son zamanlarda oldukça tepkisi çeken durumlardan birisi de kullanıcılar mevcut uygulamaları güncellenirken karşılaştıkları, Play Store bildirim sorunu. Bu sorunun yazılımsal bir hatadan kaynaklandığını düşünen Android kullanıcıları, Google’ın yaptığı açıklama sonrasında, durumun hatadan ziyade Teknoloji Devinin Play Store güncelleme bildirimleri üzerinde, kasıtlı olarak yaptığı bir değişiklikten ötürü yaşandığı anlaşıldı.

Tepkilerin çığ gibi büyüdüğü bu durumun eski haline gelip gelmeyeceği ise, Android kullanıcıların kafasını karıştırmaya devam ediyor.

Google Play Store Bildirim Değişikliği: Android'ciler Bunu Beğenmedi
Google Play Store Bildirim Değişikliği: Android’ciler Bunu Beğenmedi

Google Play Store Bildirim Sorunu Bir Hatadan Kaynaklanmıyor.

Cihazlara bildirim göndermeyen Google’ın ilgili değişikliğe; Android işletim sistemindeki bildirim karmaşıklığının kullanıcı deneyimini etkilediğini, yapılan değişiklikle birlikte, bildirim karmaşıklığını azaltılarak daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunma gerekçesi gösterilmiş durumda.

Hatırlatmak isteriz ki, Google’ın Play Store’da yaptığı bu değişikliğin bir benzerini, geçtiğimiz yıllarda Chrome tarayıcısı için de uygulanmıştı. Sıkça çıkan bildirimleri azaltmak için bu konuya el atan Google, böylelikle Chrome’daki bildirim kirliliğini ortadan kaldırmıştı. Şimdilerde ise aynı durumu Google Play Store içerisinde uygulayan Google’ın tepkilere karşı nasıl bir yol izleyeceği merak konusu olmuş durumda.

Google Play Store’da 300 Milyon Kez İndirilen Zararlı Yazılımlar Kaldırıldı

Şu anki duruma göre; Android işletim sistemine sahip akıllı telefonu kullanıcıları, yüklü uygulamalarının arasında güncellenen bir uygulaması bulunuyorsa, bu konu hakkında bir bildirim almayacak. Uygulamaların güncellenip güncellenmediğini anlamak için, Google Play Store içerisinde mevcut uygulamasını aratması gerekecek. Böylece eğer güncelleme isteyen bir uygulamanız bulunuyorsa, bunu Google Play Store üzerinden uygulamanızı aratarak bulmanız gerekecek.

Son olarak data kullanımı tarafında sorun yaşamamak adına, uygulama güncellemelerini sadece wi-fi üzerinden yapılmak üzere ayarlamanızı da tavsiye ettiğimizi belirtelim.

Yorum yapın

Güncel İçerikler

Nvidia RTX 3090 ve RTX 3080 Üretim Süreci Ortaya Çıktı!

NVIDIA'nın Ampere kod adlı yeni nesil GeForce RTX 3000 serisi ekran kartları yolda. Nvidia Rtx 3090 ve...

New World’ün 50v50 PvP Savaş Modu Videosu Yayınlandı

Amazon'un yaz sonuna doğru piyasaya sürmeye hazırlandığı MMORPG oyunu New World'ün 50v50 Pvp Savaş Moduna ait bir...

TSMC 2nm Üretim Süreci Ar-Ge Çalışmalarını Hızlandırıyor!

Taiwan merkezli yarı iletken devi TSMC 2nm üretim teknolojisi için Araştırma ve Geliştirme sürecini hızlandırmaya başladığı belirtiliyor.

Note 20 Serisinin 3. cihazı Galaxy Note 20 Ultra Onaylandı

Galaxy Note serisinin bu sene sadece iki modelle piyasa sürüleceğini iddia eden sızıntıların aksine, Güney Koreli teknoloji...

Öne Çıkanlar

AMD RX 5700 ve RX 5700 XT’nin Fiyatı ve Performansı

İşte AMD'nin oldukça uzun bir süredir üzerinde...

İşte AMD Ryzen 3000 İşlemcilerin İlk Gün Testleri

AMD’nin ilk olarak CES 2019’da biz teknoloji...

Bunları da beğenebilirsinizİlgili İçerikler
Sizin için önerilen