Haber Riot Games Taciz Davası Sonuçlandı!

Riot Games Taciz Davası Sonuçlandı!

-

Global anlamda en büyük oyun firmalarından birisi olan Riot Games cinsel taciz ve ayrımcılık iddialarıyla çalkalanıyor. 2018 yılının Ağustos ayında ortaya çıkan bu iddialar hakkında yayımlanan bir makalede durumun vehameti gözler önüne serilmiş durumda.

Bir grup Riot çalışanının iddialarının kaleme alındığı makalede; Çalışanların, cinsel taciz olaylarına fazlasıyla meraklı olduğunun altı çizilirken, Riot’da bu durumun sık sık yaşandığının ve bu durumdan dolayı da kadınların kariyer anlamında üst basamakları tırmanamadığı aktarılıyor.

Riot Games Taciz Davası Sonuçlandı!

Riot Games’in Taciz Davasında Karar Çıktı!

Kaliforniya Mahkemesi aldığı kararla, Riot Games ve adı geçen kadın personellerin aralarında yaşanan cinsel taciz olaylarına noktayı koydu. Alınan karar neticesinde; Riot’a toplamda 10 milyon dolar ceza kesildi. Kesilen ceza bedelinin, tacize uğrayan kadınlara tazminat olarak ödenmesi öngörüldü. Los Angeles Times’ın haberine göre; Kaliforniya Adil İstihdam ve İskan Bakanlığı, verilen cezayı yetersiz bulurken, Bakanlığa göre; eldeki belgeler ışında cezanın 400 milyon dolardan aşağı olmaması gerektiği kaydedildi.

Taktik Savaşları TFT Mobil Cihazlara Geliyor!

Riot Games sözcüsü Joe Hixson, Los Angeles Times’a verdiği röportajda, “Çalışanları temsil eden avukatlarla, çalışanlar için adil olduğuna inandığımız bir anlaşmaya varmak için çok çalıştık.” açıklamasında bulundu.

Yorum yapın

Güncel İçerikler

Nvidia RTX 3090 ve RTX 3080 Üretim Süreci Ortaya Çıktı!

NVIDIA'nın Ampere kod adlı yeni nesil GeForce RTX 3000 serisi ekran kartları yolda. Nvidia Rtx 3090 ve...

New World’ün 50v50 PvP Savaş Modu Videosu Yayınlandı

Amazon'un yaz sonuna doğru piyasaya sürmeye hazırlandığı MMORPG oyunu New World'ün 50v50 Pvp Savaş Moduna ait bir...

TSMC 2nm Üretim Süreci Ar-Ge Çalışmalarını Hızlandırıyor!

Taiwan merkezli yarı iletken devi TSMC 2nm üretim teknolojisi için Araştırma ve Geliştirme sürecini hızlandırmaya başladığı belirtiliyor.

Note 20 Serisinin 3. cihazı Galaxy Note 20 Ultra Onaylandı

Galaxy Note serisinin bu sene sadece iki modelle piyasa sürüleceğini iddia eden sızıntıların aksine, Güney Koreli teknoloji...

Öne Çıkanlar

İşte AMD Ryzen 3000 İşlemcilerin İlk Gün Testleri

AMD’nin ilk olarak CES 2019’da biz teknoloji...

AMD RX 5700 ve RX 5700 XT’nin Fiyatı ve Performansı

İşte AMD'nin oldukça uzun bir süredir üzerinde...

Bunları da beğenebilirsinizİlgili İçerikler
Sizin için önerilen