Haber Oyun Riot Games Valorant'ın Hile Koruma Sistemine Cok Güveniyor! Hatayı...

Riot Games Valorant’ın Hile Koruma Sistemine Cok Güveniyor! Hatayı Bul $100,000’ı Kap!

-

Geçtiğimiz haftalarda kapalı betası yayınlanan Valorant, rekabetçi shooter tarzı oyunları seven kullaniciların daha şimdiden favorisi olmuşa benziyor. Twitch platformunda milyonlara varan izleyici sayısıyla, oyun medyasının gundemine oturan Valorant, Riot firmasının League of Legends’dan sonra yeni göz bebeği olmaya hazırlanıyor.

Riot Games, oyunun hile koruma sistemi olan Vanguard’a o kadar güveniyor ki, oyuncuların kişisel güvenlik haklarını ihlal eden herhangi bir açık bulunması halinde, ihlali tespit eden kişiye $100,000’a kadar bir ödül vaadinde bulunuyor. Açığın büyüklüğüne göre, $100 ile $100,000 arasında değişecek olan bu ödül, firmanın hazırlıklı bir çıkış gerçekleştirmek için emin adimlarla ilerlediğinin bir göstergesi diyebiliriz.

Riot Games Valorant'ın Hile Koruma Sistemine Cok Güveniyor! Hatayı Bul $100,000'ı Kap!

Kapalı Betaya Nasil Katılırım?

Oldukça basit: Tek yapmanız gereken, Twitch platformu uzerinden anlaşmalı Valorant canlı yayınlarını izleyerek kendinize anahtar düşmesini beklemek.

Just Cause 4 Epic Games Store’da 23 Nisan’a Kadar Ücretsiz!

Sırasıyla uygulamanız gereken aşamalar şu şekilde:

 1. Riot Games Hesabı açin
 2. Twitch hesabınızı Riot hesabınıza bağlayın
 3. “Drops enabled” yazan canli yayinlardan birine girip izleyin!
Çağatay Okutan
İçinde devre olan herşeye ilgili, teknolojiyi ciğerlerine çeken bir müptezel. Dijital fotoğrafçılıktan, ses ekipmanlarına, elimin ulaştığı her alandayım.

2 YORUMLAR

  • Gördüğüm kadarıyla Vanguard’ın kernel seviyesinde bir erişim izni var ama zaten olması gereken de bu değil mi? Çünkü hileyi yazan adamlar bunu aynı şekilde kernel seviyesinde yani çekirdekte tüm izinlere erişim alarak çalıştırıyorlar. Çekirdek seviyesinde bir yazılımla ring 2-3 seviyesinde bir anti cheat uygulamasıyla başedemezsin.

   Bazıları bunun aslında daha dış katmanlarda çalışması gerektiğini ancak yanlışlıkla çekirdek yetkisi verildiğini iddia etse de böyle bir yanlışlık yok. Vanguard kernel seviyesinde çalışmak üzere programlanmış durumda.

   Ayrıca bir programın çekirdek seviyesinde erişimi olması, onun bilgisayarını eline geçireceği anlamına gelmiyor. Bu programın kim tarafından ne için yazıldığına da bağlı biraz.

   Burada hedef kitlenin Riot Games’e ne kadar güvendiği sorunsalı ortaya çıkıyor. Riot’un bu erişimi kötüye kullanma ihtimali var mı? Aldığı yetkiyle tabi ki var, ancak çok ağır cezai yaptırımla karşılaşması söz konusu dolayısıyla kafalarına estiği gibi kullanmayacaklardır. Yine de firmaya güvenmiyorsanız vanguard’dan dolayısıyla Valorant’dan uzak durmanızda fayda var.

Yorum yapın

Güncel İçerikler

Nvidia RTX 3090 ve RTX 3080 Üretim Süreci Ortaya Çıktı!

NVIDIA'nın Ampere kod adlı yeni nesil GeForce RTX 3000 serisi ekran kartları yolda. Nvidia Rtx 3090 ve...

New World’ün 50v50 PvP Savaş Modu Videosu Yayınlandı

Amazon'un yaz sonuna doğru piyasaya sürmeye hazırlandığı MMORPG oyunu New World'ün 50v50 Pvp Savaş Moduna ait bir...

TSMC 2nm Üretim Süreci Ar-Ge Çalışmalarını Hızlandırıyor!

Taiwan merkezli yarı iletken devi TSMC 2nm üretim teknolojisi için Araştırma ve Geliştirme sürecini hızlandırmaya başladığı belirtiliyor.

Note 20 Serisinin 3. cihazı Galaxy Note 20 Ultra Onaylandı

Galaxy Note serisinin bu sene sadece iki modelle piyasa sürüleceğini iddia eden sızıntıların aksine, Güney Koreli teknoloji...

Öne Çıkanlar

İşte AMD Ryzen 3000 İşlemcilerin İlk Gün Testleri

AMD’nin ilk olarak CES 2019’da biz teknoloji...

AMD RX 5700 ve RX 5700 XT’nin Fiyatı ve Performansı

İşte AMD'nin oldukça uzun bir süredir üzerinde...

Bunları da beğenebilirsinizİlgili İçerikler
Sizin için önerilen