Haber Oyun Call of Duty Warzone Hilecilecileri Konsol Oyuncularını Çileden Çıkardı

Call of Duty Warzone Hilecilecileri Konsol Oyuncularını Çileden Çıkardı

-

Activision’un 2019’a damga vuran oyunu Call of Duty: Modern Warfare’in üzerine kurgulanan Battle Royale modu geçtiğimiz haftalarda tüm oyunculara ücretsiz olarak sunulmuştu. Ancak oyunun tamamen ücretsiz olması beraberinde sıkıntıları da getirmiyor değil. Call of Duty Warzone hilecilere teslim olmuş durumda.

Çıkışı itibariyle, CrossPlay Özellgi ile bizi oldukça heyecanlandıran Call Of Duty Warzone, Pc tarafında hilecilerin artması sebebiyle konsol oyuncularında büyük bir huzursuzluğa yol açtı. Ayarlarında CrossPlay özelliğini devre dışı bırakan bir çok konsol oyuncusu, PC platformundan bağlanan hilecilerden kaçınmak için oyun lobisinde daha uzun beklemeyi tercih ediyor.

Konsollara kıyasla hile yapmanın çok daha kolay olduğu PC platformunda, hilecilerin artışından rahatsız olan konsol oyuncuları, çareyi CrossPlay özelliğini kapatmakta buldu. Oyun bulma süresi normal şartlar altında 30 saniye iken, 1.30 dakikalara çıkan oyun, bekleme sürelerinin genel bir artış göstermesiyle karşı karşıya.

Call of Duty Warzone Hilecilecileri Konsol Oyuncularını Çileden Çıkardı
Call of Duty Warzone Hilecilecileri Konsol Oyuncularını Çileden Çıkardı
Kaynak : INFINITY WARD / U/AREDWEREWOLF

Infinity Ward Call of Duty Warzone Hilecileriyle Mücade Ettiğini Söylüyor!

Hileciler ile mücadelesini oldukça ciddiye aldığının altını çizen Infinity Ward, bugüne kadar yaklaşık 70,000 kişiyi hali hazırda banlamış durumda.

Her ne kadar ban dalgaları devam etse de, oyunun FreetoPlay yapısı, hilecilerin tekrar tekrar yeni karakter açmasına olanak veriyor. Bu durum, İnfinity Ward’ın hilecilerle olan bu mücadelesini oldukça zorlaştıracağa benziyor.

Riot Games Valorant’ın Hile Koruma Sistemine Cok Güveniyor! Hatayı Bul $100,000’ı Kap!

Call of Duty Warzone nasıl ücretsiz oynanır?

  • PC’de Battlenet uygulamasını indirip, eğer üyeliğiniz yoksa yeni bir üyelik açtıktan sonra, ana ekranda Call of Duty Warzone’u bulup indir düğmesine basarak oyunu ücretsiz olarak indirebilirsiniz.
  • Konsollarda ise: Oyun mağazasına girdikten sonra arama kısmına Call of Duty Warzone’u aratıp aynı şekilde ücretsiz bir biçimde konsolunuza indirebilirsiniz.
Çağatay Okutan
İçinde devre olan herşeye ilgili, teknolojiyi ciğerlerine çeken bir müptezel. Dijital fotoğrafçılıktan, ses ekipmanlarına, elimin ulaştığı her alandayım.

Yorum yapın

Güncel İçerikler

Nvidia RTX 3090 ve RTX 3080 Üretim Süreci Ortaya Çıktı!

NVIDIA'nın Ampere kod adlı yeni nesil GeForce RTX 3000 serisi ekran kartları yolda. Nvidia Rtx 3090 ve...

New World’ün 50v50 PvP Savaş Modu Videosu Yayınlandı

Amazon'un yaz sonuna doğru piyasaya sürmeye hazırlandığı MMORPG oyunu New World'ün 50v50 Pvp Savaş Moduna ait bir...

TSMC 2nm Üretim Süreci Ar-Ge Çalışmalarını Hızlandırıyor!

Taiwan merkezli yarı iletken devi TSMC 2nm üretim teknolojisi için Araştırma ve Geliştirme sürecini hızlandırmaya başladığı belirtiliyor.

Note 20 Serisinin 3. cihazı Galaxy Note 20 Ultra Onaylandı

Galaxy Note serisinin bu sene sadece iki modelle piyasa sürüleceğini iddia eden sızıntıların aksine, Güney Koreli teknoloji...

Öne Çıkanlar

İşte AMD Ryzen 3000 İşlemcilerin İlk Gün Testleri

AMD’nin ilk olarak CES 2019’da biz teknoloji...

AMD RX 5700 ve RX 5700 XT’nin Fiyatı ve Performansı

İşte AMD'nin oldukça uzun bir süredir üzerinde...

Bunları da beğenebilirsinizİlgili İçerikler
Sizin için önerilen