Haber Mobil WhatsApp Milyonlarca Telefondan Desteğini Kesecek!

WhatsApp Milyonlarca Telefondan Desteğini Kesecek!

-

Yeni yıl ile birlikte, teknoloji sektöründeki firmalardan açıklamalar bir bir gelmeye başladı. Bunlardan birisi de dünyanın en çok tercih edilen mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’tan geldi. Yapılan açıklama ile birlikte 31 Aralık 2019 itibariyle, Windows Mobile, İOS 7 ve Android 2.3.7 ve altı sürümlerini kullanan cihazların, artık desteklenmeyeceği belirtildi.

Hali hazırda dünyadaki en popüler anlık mesajlaşma uygulamalarından biri olan Whatsapp, oldukça yaygın olan cihaz ve işletim sistemi desteği ile çok kısa sürede dünyanın dört bir yanındaki kuıllanıcıların kalbini fethetmişti. Kullanıcıların SMS kullanımını neredeyse sıfıra indirmiş olan uygulama sayesinde, birçok kullanıcıların alışkanlıkları da değişmiş oldu.

Çevrimiçi sesli ve görüntülü arama, anlık dosya transferi, fotoğraf ve video paylaşımı gibi birçok işlevsel özelliği bünyesinde barındıran uygulama birçok kullanıcının akıllı telefonlarla tanışmasına ön ayak olduğunu da söylemek mümkün.

WhatsApp Milyonlarca Telefondan Desteğini Kesecek!
WhatsApp Milyonlarca Telefondan Desteğini Kesecek!

WhatsApp Milyonlarca Telefondan Desteğini Kesecek!

Son açıklama ile birlikte, desteğin kesilmesi ile birlikte direkt olarak hizmet kesintisine uğramayacak olan kullanıcılar, hesaplarına tekrardan giriş yapmak istediklerinde bu cihazlardan giriş yapamayacak ve yeni sürümlere yükseltme yapmaları mümkün olmayacak. Dolayısıyla bu gibi durumlarla karşılaşan kullanıcıların, kendilerine bir alternatif yol bulmaları gerekiyor. Özetle kullanıcıların alternatif bir uygulama edinmesi ya da SMS kullanımına geri dönmesi gerekecek gibi görünüyor. Ancak WhatsApp kullanan kişi sayısına bakıldığında, alternatif bir uygulamanın ya da SMS kullanımının da ihtiyaçları tam olarak karşılamayacağı düşüncesindeyiz.

WhatsApp Parmak İzi Desteği Android Cihazlara da Geldi

Geliştiriciler tarafından yapılan açıklamaya ek olarak bir takım bilgiler de yer almaktadır. Burada, firma tarafından yapılan bu güncellemenin, aslında daha popüler hale gelmiş olan işletim sistemlerindeki daha çok tüketiciye ulaşmak ve hizmet sunmak olduğu da eklenmiş oldu. Yani burada geliştiricilerin, belirlenen işletim sistemleri ile zaman kaybetmek yerine güncel versiyonlar ile daha verimli çalışmak istemektedir. Çünkü yeni özellikler ile birlikte belirtilen modellerde istenen verim elde edilemiyor ve bu da veri datasında ve performans durumlarında ekstra iş yüküne neden olmaktadır.

Yorum yapın

Güncel İçerikler

Nvidia RTX 3090 ve RTX 3080 Üretim Süreci Ortaya Çıktı!

NVIDIA'nın Ampere kod adlı yeni nesil GeForce RTX 3000 serisi ekran kartları yolda. Nvidia Rtx 3090 ve...

New World’ün 50v50 PvP Savaş Modu Videosu Yayınlandı

Amazon'un yaz sonuna doğru piyasaya sürmeye hazırlandığı MMORPG oyunu New World'ün 50v50 Pvp Savaş Moduna ait bir...

TSMC 2nm Üretim Süreci Ar-Ge Çalışmalarını Hızlandırıyor!

Taiwan merkezli yarı iletken devi TSMC 2nm üretim teknolojisi için Araştırma ve Geliştirme sürecini hızlandırmaya başladığı belirtiliyor.

Note 20 Serisinin 3. cihazı Galaxy Note 20 Ultra Onaylandı

Galaxy Note serisinin bu sene sadece iki modelle piyasa sürüleceğini iddia eden sızıntıların aksine, Güney Koreli teknoloji...

Öne Çıkanlar

İşte AMD Ryzen 3000 İşlemcilerin İlk Gün Testleri

AMD’nin ilk olarak CES 2019’da biz teknoloji...

AMD RX 5700 ve RX 5700 XT’nin Fiyatı ve Performansı

İşte AMD'nin oldukça uzun bir süredir üzerinde...

Bunları da beğenebilirsinizİlgili İçerikler
Sizin için önerilen