Haber WhatsApp Parmak İzi Desteği Android Cihazlara da Geldi

WhatsApp Parmak İzi Desteği Android Cihazlara da Geldi

-

Facebook’un sahip olduğu anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’a yeni özellikler gelmeye devam ediyor. Android için WhatsApp parmak izi desteği geldi.

Anlık mesajlaşma denilince akla gelen ilk uygulama olan WhatsApp yeni özelliklerle güncellenmeye devam ediyor. Gizlilik ile ilgili önemli iyileştirmeleri kullanıcılarına sunacak olan WhatsApp parmak izi okuma özelliğini ilk olarak iPhone’a getirmişti. Daha sonrasında Face ID ve biyometrik güvenlik özelliğini iOS platformuna getiren WhatsApp şimdi de Android platformu için parmak izi desteği sunacak. 

WhatsApp Parmak İzi Desteği Android Cihazlara da Geldi
WhatsApp Parmak İzi Desteği Android Cihazlara da Geldi

Parmak izi okuma desteği ile birlikte Android kullanıcıları WhatsApp uygulamasına girişte şifre koyabilecek. Bu sayede kullanıcılar WhatsApp uygulamasındaki konuşmalarını güvenli halde saklamış olacak. 

WhatsApp platformuna eklenen bir diğer özellikte uçtan uca şifreleme özelliğiydi. Parmak izi desteği ile birlikte WhatsApp Android platformunda da yüksek güvenlik sunmaya başladı. 

Android İçin WhatsApp Parmak İzi Nasıl Kullanılır

Google Play Store üzerinden indirilebilecek WhatsApp yeni güncellemesiyle birlikte parmak izi özelliği kolayca aktif hale getirilebiliyor. Kullanıcılar “Ayarlar” kısmını açarak sonrasında “hesap” ve “gizlilik” sekmesine girerek “parmak izi kilidi” özelliğine dokunarak özelliği aktif hale getirebiliyor. Kullanıcılar bu ayarlar bölümünde parmak izi okuma özelliğinin ne zaman sorulacağını da seçebiliyor. Kullanıcılar WhatsApp bildirimlerini de cihazın ayarlar sekmesinden gizleyebiliyor. Böylelikle WhatsApp üzerinden gelen mesajlar sadece “Bildirim” etiketiyle gelebiliyor. 

WhatsApp Karanlık Mod Desteği Görüntüleri Ortaya Çıktı

Android için WhatsApp uygulamasına gelen parmak izi desteğinin ardından Android cephesinde sadece yüz tanıma ile açabilme özelliği eksik kalmış oldu. Bakalım WhatsApp Android cihazlar için yüz tanıma özelliğini kısa süre içerisinde getirecek mi? 

Burak Köse
nostaljik bir ruhun fütüristik meraklarını paylaşıyorum.

Yorum yapın

Güncel İçerikler

Nvidia RTX 3090 ve RTX 3080 Üretim Süreci Ortaya Çıktı!

NVIDIA'nın Ampere kod adlı yeni nesil GeForce RTX 3000 serisi ekran kartları yolda. Nvidia Rtx 3090 ve...

New World’ün 50v50 PvP Savaş Modu Videosu Yayınlandı

Amazon'un yaz sonuna doğru piyasaya sürmeye hazırlandığı MMORPG oyunu New World'ün 50v50 Pvp Savaş Moduna ait bir...

TSMC 2nm Üretim Süreci Ar-Ge Çalışmalarını Hızlandırıyor!

Taiwan merkezli yarı iletken devi TSMC 2nm üretim teknolojisi için Araştırma ve Geliştirme sürecini hızlandırmaya başladığı belirtiliyor.

Note 20 Serisinin 3. cihazı Galaxy Note 20 Ultra Onaylandı

Galaxy Note serisinin bu sene sadece iki modelle piyasa sürüleceğini iddia eden sızıntıların aksine, Güney Koreli teknoloji...

Öne Çıkanlar

İşte AMD Ryzen 3000 İşlemcilerin İlk Gün Testleri

AMD’nin ilk olarak CES 2019’da biz teknoloji...

AMD RX 5700 ve RX 5700 XT’nin Fiyatı ve Performansı

İşte AMD'nin oldukça uzun bir süredir üzerinde...

Bunları da beğenebilirsinizİlgili İçerikler
Sizin için önerilen