Haber Nvidia G-Sync LG OLED Televizyonlara Geliyor

Nvidia G-Sync LG OLED Televizyonlara Geliyor

-

Nvidia G-Sync adaptif tazeleme teknolojisi LG’nin 2019 model OLED Televizyonlarında kullanıma sunulacak

Kocaman bir OLED TV’de oyun oynamak etkileyici bir deneyim gibi görünebilir, ancak özellikle rekabetçi oyunlar oynarken ekran yırtılması veya V-Sync kaynaklı gecikmeler, teorik olarak heyecan verici gibi görünen bu deneyimi bir hayli vasat bir hale getirebilir. LG kullanıcıların yaşadığı bu sorunları kökten çözmek adına, bu yılın başlarında OLED TV’lerinde NVIDIA G-Sync teknolojisinin ekleneceğini açıklamıştı. LG OLED TV sahiplerinin merakla beklediği an geldi.

Firma bu haftadan itibaren, OLED TVlerinde G-Sync teknolojisini aktifleştirmek için gerekli olan yazılım güncellemesini, kullanıcılara sunmaya başlayacak. Nvidia G-Sync teknolojisinin geleceği televizyonlar, E9 (65 ve 55 inç), C9 (77, 65 ve 55 inç) ve B9 (65 ve 55 inç) olarak belirlenmiş durumda. LG yazılım güncellemelerinin ilk olarak Kuzey Amerika bölgesine verilmeye başlanacağını belirtirken; gerekli güncellemenin Avrupa, Asya, Latin Amerika, Afrika ve Orta Doğu bölgelerindeki kullanıcılara yıl sonuna kadar sunulacağını eklediğini söylemiş olalım.

Nvidia G-Sync LG OLED Televizyonlara Geliyor
Nvidia G-Sync LG OLED Televizyonlara Geliyor

Nvidia G-Sync teknolojisi oyunların daha yumuşak ve akıcı görünmesini sağlarken aynı zamanda sürükleyici bir oyun deneyimi için tepki süresini de bir hayli azaltmaktadır. LG ayrıca kullanıcıların PC oyunları oynarken meydana gelen ve bir hayli dikkat dağıtan yırtılma ve takılmaları da minimuma indirmeyi vadediyor.

Nvidia GTX Super Ailesine GTX 1650 Super’i Eklemeye Hazırlanıyor

Nvidia G-Sync özelliğinden yararlanmak isteyen kullanıcıların sistemlerinde NVIDIA’nın GeForce RTX veya GeForce GTX 16 Serisi ekran kartına bulunması gerekecek. NVIDIA, uyumlu LG TV‘lerin seçilen ekran kartlarının HDMI portu üzerinden bağlandığında G-Sync özelliğini aktifleştirilebilmesi için, yeni bir GeForce Game Ready Sürücüsünü piyasaya sürecek. Sürücü yayınlandıktan sonra kullanıcılar LG OLED TVlerinden 1080p çözünürlük seçtiklerinde 144hz, 1440p çözünürlük seçtiklerinde ise 120hz tazeleme hızlarında akıcı bir oyun deneyimi elde edebilecekler.

Serkan Durgunhttps://www.alttab.net
İktisadi bilimlerden nasibimi alıp, beyaz yakalı plaza çalışanı kimliğimi çöpe atmış bir teknoloji tutkunu ve oyuncuyum. Aynı zamanda Alttab.net'in Genel Yayın Yönetmenliği görevini yürütüyorum.

Yorum yapın

Güncel İçerikler

Nvidia RTX 3090 ve RTX 3080 Üretim Süreci Ortaya Çıktı!

NVIDIA'nın Ampere kod adlı yeni nesil GeForce RTX 3000 serisi ekran kartları yolda. Nvidia Rtx 3090 ve...

New World’ün 50v50 PvP Savaş Modu Videosu Yayınlandı

Amazon'un yaz sonuna doğru piyasaya sürmeye hazırlandığı MMORPG oyunu New World'ün 50v50 Pvp Savaş Moduna ait bir...

TSMC 2nm Üretim Süreci Ar-Ge Çalışmalarını Hızlandırıyor!

Taiwan merkezli yarı iletken devi TSMC 2nm üretim teknolojisi için Araştırma ve Geliştirme sürecini hızlandırmaya başladığı belirtiliyor.

Note 20 Serisinin 3. cihazı Galaxy Note 20 Ultra Onaylandı

Galaxy Note serisinin bu sene sadece iki modelle piyasa sürüleceğini iddia eden sızıntıların aksine, Güney Koreli teknoloji...

Öne Çıkanlar

İşte AMD Ryzen 3000 İşlemcilerin İlk Gün Testleri

AMD’nin ilk olarak CES 2019’da biz teknoloji...

AMD RX 5700 ve RX 5700 XT’nin Fiyatı ve Performansı

İşte AMD'nin oldukça uzun bir süredir üzerinde...

Bunları da beğenebilirsinizİlgili İçerikler
Sizin için önerilen