Makale iPhone İstenmeyen Mesajlardan Bildirim Alma Sorununa Çözüm!

iPhone İstenmeyen Mesajlardan Bildirim Alma Sorununa Çözüm!

-

Birçok cep telefonu kullanıcısının başının dertte olduğu konulardan biri devamlı olarak gelen, istenmeyen mesajlar desek abartmış olmayız. Yapılan birçok yasal düzenlemeye rağmen dur durak bilmeyen bahis, masaj salonu, otel, telekomünikasyon reklamları, hala birçok kişinin telefonunu işgal etmeye devam ediyor. Apple marka akıllı telefon sahipleri, cihazlarında bulunan bir özellikle bu mesajlardan kurtulabilirler. iPhone istenmeyen mesajlardan bildirim gelmesini sorununa, nasıl çözüm bulabileceğinizin detayları yazımızda.

iPhone kullanıcılarının pek bilmediği bir yöntem bulunuyor. Bu yöntem sayesinde, rehberinizde olmayan numaralardan mesaj aldığınızda, bu mesajlar özel bir bölüme aktarılır ve cihazınıza herhangi bir bildirim gelmez. Bu sayede rahatsızlık duyduğunuz bu sorundan tamamen kurtulabilirsiniz. Tek yapmanız gereken aşağıdaki yönergeleri uygulamak.

iPhone İstenmeyen Mesajlardan Bildirim Alma Sorununa Çözüm!
iPhone İstenmeyen Mesajlardan Bildirim Alma Sorununa Çözüm!

iPhone İstenmeyen Mesajlardan Bildirim Alma Sorununa Çözüm!

Gün içerisinde cep telefonlarımıza belki de onlarda gereksiz sayılabilecek mesajlar geliyor. Bu mesajlar çoğu zaman can sıkıcı bir hal aldığı için, kullanıcılar büyük bir rahatsızlık duyabiliyor. Çünkü gelen mesajlar gece-gündüz demiyor, her saat telefonunuzu işgal edebiliyor. Eğer iPhone kullanıcıysanız, telefonunuzun bir özelliği sayesinde bundan tamamen kurtulabilirsiniz.

  • iPhone’dan “Ayarlar” bölümüne gidin.
  • Bu menü içerisinde biraz aşağıya indiğinizde, “Mesajlar” butonunu göreceksiniz. Buraya tıklayarak menünün içerisine ilerleyin.
  • Bu menü içerisinde biraz alt kısımlarda “Bilinmeyenleri Filtrele” isimli bir buton göreceksiniz. Aynı zamanda bu butonun aktif olmadığını da göreceksiniz. Bu butonu tıklayarak, özelliği aktif hale getirebilirsiniz.

Apple Bütçe Dostu iPhone SE 2’nin Üretimine Başlıyor

Böylece istenmeyen mesajlara son vermiş olacak ve rahatsızlık duyduğunuz durumdan tamamen kurtulmuş olacaksınız. Ayrıca şunu da belirtmeliyiz ki, bu özelliği aktif ettiğinizde telefonunuzun “Mesajlar” bölümünde bir değişiklik yaşanacak. İstenmeyen mesajları ayrı, rehberinizde kayıtlı olan mesajları ayrı bir bölümde göreceksiniz. Son olarak, bu özelliği aktifleştirdiğinizde, rehberinizde kayıtlı olmayan ve reklam içermeyen numaralardan gelen mesajların da bu ayrı kutuya düşeceğini hatırlatmış olalım.

Yorum yapın

Güncel İçerikler

Nvidia RTX 3090 ve RTX 3080 Üretim Süreci Ortaya Çıktı!

NVIDIA'nın Ampere kod adlı yeni nesil GeForce RTX 3000 serisi ekran kartları yolda. Nvidia Rtx 3090 ve...

New World’ün 50v50 PvP Savaş Modu Videosu Yayınlandı

Amazon'un yaz sonuna doğru piyasaya sürmeye hazırlandığı MMORPG oyunu New World'ün 50v50 Pvp Savaş Moduna ait bir...

TSMC 2nm Üretim Süreci Ar-Ge Çalışmalarını Hızlandırıyor!

Taiwan merkezli yarı iletken devi TSMC 2nm üretim teknolojisi için Araştırma ve Geliştirme sürecini hızlandırmaya başladığı belirtiliyor.

Note 20 Serisinin 3. cihazı Galaxy Note 20 Ultra Onaylandı

Galaxy Note serisinin bu sene sadece iki modelle piyasa sürüleceğini iddia eden sızıntıların aksine, Güney Koreli teknoloji...

Öne Çıkanlar

İşte AMD Ryzen 3000 İşlemcilerin İlk Gün Testleri

AMD’nin ilk olarak CES 2019’da biz teknoloji...

AMD RX 5700 ve RX 5700 XT’nin Fiyatı ve Performansı

İşte AMD'nin oldukça uzun bir süredir üzerinde...

Bunları da beğenebilirsinizİlgili İçerikler
Sizin için önerilen