Haber İstanbul Havalimanında Corona Virüsü Taraması Başlatıldı!

İstanbul Havalimanında Corona Virüsü Taraması Başlatıldı!

-

Son günlerin büyük soru işareti uyandıran ve Çin’de 26 kişinin ölümüne sebebiyet veren Corona Virüsü Türk yetkilileri de harekete geçirdi.

Çin’de yaklaşık 850 kişide bulunduğu düşünülen Corona virüsü için, Sağlık Bakanlığı açıklamalarda bulundu. Çin’den İstanbul Havalimanına gelen yolculara Corona virüsü taraması başlatılırken, bunun için termal kameralardan destek alınıyor.

Çinli vatandaşları oldukça korkutan virüsün, dünya geneline yayılmaması için büyük bir çaba gösteriliyor. Çin içerisinde hızlı bir şekilde yayılmaya devam eden bu virüs 26 can alırken, hastaneler karantina altına alınmış durumda. Tıbbi terimi ile “2019-nCoV” olarak isimlendirilen virüs, Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkmıştı.

İstanbul Havalimanı’nda Corona Virüsü Taraması Başlatıldı!

İstanbul Havalimanında Corona Virüsü Taraması Başlatıldı!

Corona’nın çok hızlı bir biçimde yayılması, büyük bir tehlikenin yaşanacağının sinyallerini veriyor. Çin’de birçok bölge ve hastane karantina altına alınırken, dünya genelinde bu virüs için alarm verilmiş durumda. Corona Wuhan kentinde ortaya çıktıktan hemen sonra birkaç ülkeye sıçradı ve farklı ülkelerdeki insanlarda da virüs ortaya çıktı. Dolayısıyla virüsün Türkiye’ye gelmesi de olanaklar dahilinde bir durum.

Whatsapp Koyu Tema Özelliği Bazı Kullanıcılara Sunuldu!

Bu durumun ülkemizde yaşanmaması adına çalışmalarını sürdüren sağlık kuruluşları, havalimanından da büyük bir destek alıyor. Çin’den Türkiye’ye seyahat eden yolcuların termal kameralar ile Corona taramasının yapılması, hastalığın Türkiye’ye sıçramaması için etkin bir rol oynuyor.

Yorum yapın

Güncel İçerikler

Nvidia RTX 3090 ve RTX 3080 Üretim Süreci Ortaya Çıktı!

NVIDIA'nın Ampere kod adlı yeni nesil GeForce RTX 3000 serisi ekran kartları yolda. Nvidia Rtx 3090 ve...

New World’ün 50v50 PvP Savaş Modu Videosu Yayınlandı

Amazon'un yaz sonuna doğru piyasaya sürmeye hazırlandığı MMORPG oyunu New World'ün 50v50 Pvp Savaş Moduna ait bir...

TSMC 2nm Üretim Süreci Ar-Ge Çalışmalarını Hızlandırıyor!

Taiwan merkezli yarı iletken devi TSMC 2nm üretim teknolojisi için Araştırma ve Geliştirme sürecini hızlandırmaya başladığı belirtiliyor.

Note 20 Serisinin 3. cihazı Galaxy Note 20 Ultra Onaylandı

Galaxy Note serisinin bu sene sadece iki modelle piyasa sürüleceğini iddia eden sızıntıların aksine, Güney Koreli teknoloji...

Öne Çıkanlar

AMD RX 5700 ve RX 5700 XT’nin Fiyatı ve Performansı

İşte AMD'nin oldukça uzun bir süredir üzerinde...

İşte AMD Ryzen 3000 İşlemcilerin İlk Gün Testleri

AMD’nin ilk olarak CES 2019’da biz teknoloji...

Bunları da beğenebilirsinizİlgili İçerikler
Sizin için önerilen