Haber Glovo Türkiye’den Çekiliyor!

Glovo Türkiye’den Çekiliyor!

-

2018 yılında Türkiye’de faaliyetlerine başlayan Glovo Türkiye’den çekiliyor. 2015 yılında Barcelona’da kurulan ve oldukça hızlı bir şekilde büyüyen Glovo, Türkiye dahil toplamda 4 ülkede faaliyetlerini sonlandırıyor.

İspanya merkezli bir kuruluş olan Glovo, 20’yi aşkın ülkede faaliyet gösteriyor. Türkiye’de Nazım Salur’un “Getir” servisi ile rekabet içerisinde olan Glovo, fazla kullanılmaması sebebiyle Türkiye’den ayrılma kararı aldı. Türkiye haricinde çekilme kararı aldığı diğer ülkeler ise Mısır, Uruguay ve Porto Riko olarak açıklandı. Glovo’nun bu ülkelerden çekilerek, daha ihtiyaç duyulan ve rekabet oranının az olduğu ülkelerdeki faaliyetleri üzerine yoğunlaşmayı planladığı da belirtildi.

Glovo Türkiye’den Çekiliyor!
Glovo Türkiye’den Çekiliyor!

Glovo Türkiye’den Çekiliyor!

Türkiye’den ayrılma kararı almasıyla şok etkisi yaratan Glovo’nun Kurucu Ortağı ve CEO’su Oscar Pierre, konu ile ilgili yaptığı açıklamada;

“Özellikle Türkiye gibi başarılı bir operasyonun yürütüldüğü bir pazarda ayrılma kararı almanın oldukça zor.” olduğunu belirten Pierre, sözlerine şöyle devam etti;

“Ancak bu dört pazardan çıkış yapmamız; Güneybatı & Doğu Avrupa, Latin Amerika ve Sahra Altı Afrika bölgelerinde liderliğimizi güçlendirmemizi ve en geç 2021 başında ulaşmak istediğimiz karlılık hedefimize ulaşmamızı sağlayacak. Glovo olarak birinci sınıf bir kullanıcı deneyimi ile kuryelerimize, müşterilerimize ve iş ortaklarımıza değer yaratmaya devam edeceğiz.” dedi.

2019’un En Popüler 100 Uygulaması Açıklandı

Glovo’nun Türkiye’deki faaliyetlerine son vermesiyle ilgili olarak Getir’in kurucusu Nazım Salur da resmi Twitter hesabı üzerinden bir paylaşımda bulundu.

Salur, Glovo’ya faaliyet gösterdikleri diğer pazarlarda başarılar dilerken, Glovo Türkiye çalışanlarına kendi teslimat platformları Getir’in kapılarının açık olduğu da belirtti.

Yorum yapın

Güncel İçerikler

Nvidia RTX 3090 ve RTX 3080 Üretim Süreci Ortaya Çıktı!

NVIDIA'nın Ampere kod adlı yeni nesil GeForce RTX 3000 serisi ekran kartları yolda. Nvidia Rtx 3090 ve...

New World’ün 50v50 PvP Savaş Modu Videosu Yayınlandı

Amazon'un yaz sonuna doğru piyasaya sürmeye hazırlandığı MMORPG oyunu New World'ün 50v50 Pvp Savaş Moduna ait bir...

TSMC 2nm Üretim Süreci Ar-Ge Çalışmalarını Hızlandırıyor!

Taiwan merkezli yarı iletken devi TSMC 2nm üretim teknolojisi için Araştırma ve Geliştirme sürecini hızlandırmaya başladığı belirtiliyor.

Note 20 Serisinin 3. cihazı Galaxy Note 20 Ultra Onaylandı

Galaxy Note serisinin bu sene sadece iki modelle piyasa sürüleceğini iddia eden sızıntıların aksine, Güney Koreli teknoloji...

Öne Çıkanlar

İşte AMD Ryzen 3000 İşlemcilerin İlk Gün Testleri

AMD’nin ilk olarak CES 2019’da biz teknoloji...

AMD RX 5700 ve RX 5700 XT’nin Fiyatı ve Performansı

İşte AMD'nin oldukça uzun bir süredir üzerinde...

Bunları da beğenebilirsinizİlgili İçerikler
Sizin için önerilen