Haber Elektrikli Fayton Gün Yüzüne Çıktı!

Elektrikli Fayton Gün Yüzüne Çıktı!

-

Yerli otomobilin tanıtılmasından sonra, şimdi de yerli elektrikli faytonlar gün yüzüne çıktı. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yerli bir şirketin geliştirmiş olduğu elektrikli faytonu test etti. Test sürüşü İstanbul Park’ta yapılırken, sürüş sonrası açıklamalarda bulunan Bakan Varank, “Bu tür ürünlerin kullanımının yaygınlaşmasını temenni ediyoruz.” dedi.

Türkiye’de gündemden düşmeyen konulardan birisi de geleneksel atlı faytonlar. Atlara eziyet edildiği gerekçesi ile fayton kullanımının yasaklanmasını isteyen birçok vatandaş, bu habere oldukça sevinecek. Çünkü yerli bir şirketin yapmış olduğu elektrikli faytonlar sayesinde, artık atlara ihtiyaç duyulmayacak.

Elektrikli Fayton Gün Yüzüne Çıktı!

Elektrikli Fayton Gün Yüzüne Çıktı!

Üretim aşamasının Denizli ve Bursa illerinde gerçekleştiği açıklanan elektrikle çalışan faytonların test sürüşünü, bizzat Bakan Mustafa Varank gerçekleştirdi. Yapılan test sürüşünün ardından önemli açıklamalarda bulunan Varank, elektrik motorlu faytonun oldukça başarılı bir çalışma olduğunun altını çizerek, ürünün güzel ve kullanışlı bir araç olduğunu dile getirdi.

Volkswagen’in Elektrikli Otomobili Tanıtılacak!

Atlı faytonların uzun süre boyunca Türkiye gündemini işgal ettiğini söyleyen Bakan Varank, bu açıdan düşünüldüğünde elektrik ile çalışan faytonların oldukça güzel bir alternatif olacağını dile getirdi. Tıpkı milyonlarca vatandaş gibi hayvanlara eziyet edilmemesinden yana olduğunun altını çizen Varank, elektrikli faytonlar sayesinde hem atların zarar görmeyeceğini, hem de bu araçlar sayesinde doğanın kirletilmeyeceğini dile getirdi. Söz konusu şirkete teşekkürlerini ileten Varank, şirketin destekçisi olduğunu da sözlerine ekledi.

Yorum yapın

Güncel İçerikler

Nvidia RTX 3090 ve RTX 3080 Üretim Süreci Ortaya Çıktı!

NVIDIA'nın Ampere kod adlı yeni nesil GeForce RTX 3000 serisi ekran kartları yolda. Nvidia Rtx 3090 ve...

New World’ün 50v50 PvP Savaş Modu Videosu Yayınlandı

Amazon'un yaz sonuna doğru piyasaya sürmeye hazırlandığı MMORPG oyunu New World'ün 50v50 Pvp Savaş Moduna ait bir...

TSMC 2nm Üretim Süreci Ar-Ge Çalışmalarını Hızlandırıyor!

Taiwan merkezli yarı iletken devi TSMC 2nm üretim teknolojisi için Araştırma ve Geliştirme sürecini hızlandırmaya başladığı belirtiliyor.

Note 20 Serisinin 3. cihazı Galaxy Note 20 Ultra Onaylandı

Galaxy Note serisinin bu sene sadece iki modelle piyasa sürüleceğini iddia eden sızıntıların aksine, Güney Koreli teknoloji...

Öne Çıkanlar

İşte AMD Ryzen 3000 İşlemcilerin İlk Gün Testleri

AMD’nin ilk olarak CES 2019’da biz teknoloji...

AMD RX 5700 ve RX 5700 XT’nin Fiyatı ve Performansı

İşte AMD'nin oldukça uzun bir süredir üzerinde...

Bunları da beğenebilirsinizİlgili İçerikler
Sizin için önerilen