Haber Sosyal Medya Twitter Siyasi Reklamları Yasaklıyor

Twitter Siyasi Reklamları Yasaklıyor

-

Popüler sosyal medya platformu Twitter siyasi reklamları yasaklıyor. İşte Twitter’ın siyasi reklamları yasaklama nedeni. 

Sosyal medya denilince akla gelen ilk platformlardan birisi olan Twitter siyasi reklamları kasım ayından itibaren yasaklayacağını duyurdu. Twitter bu kararı ile birlikte Amerika Birleşik Devletleri’nde gerçekleşecek olan başkanlık seçimine karşı tutumunu da bir anlamda gösterdi. 

Twitter’ın kurucusu ve CEO’su olan Jack Dorsey attığı tweet ile birlikte hedefi siyasi bir mesaj vermek olan reklamların artık Twitter platformunda yer almayacağını duyurdu. Bu tür reklamların istenmeyen bazı mesajlara neden olduğunu belirten Jack Dorsey, Twitter platformunda artık bu tür reklamların bulunmayacağını dile getirdi. 

Twitter-siyasi-reklamları-yasaklıyor
Twitter Siyasi Reklamları Yasaklıyor

Twitter’da yayınlanacak olan tüm siyasi içerikli reklamların küresel anlamda yasaklanacağını belirten Dorsey, “İnsanlar bir hesabı takip etmeye ya da bir paylaşımı retweet ettikleri zaman siyasi mesajlara ulaşıyor. Bu nedenle kullanıcıların bu kararlarını hiçe sayıp, onlara belli bir hedefi olan reklamlar göstermek zorlama bir eylem oluyor” açıklamasında bulundu. 

Twitter Siyasi Reklamları Yasaklıyor
Twitter Siyasi Reklamları Yasaklıyor

Jack Dorsey ayrıca “internet platformlarının reklam veren şirketler ve kişiler için inanılmaz derecede güçlü ve etkili bir alternatif oluşturduklarını belirtti ve ekledi ; Bu denli güçlü platformlar milyonlarca insanının hayatını ve verecekleri oyları etkilemek için kullanılabilmesi sebebiyle bir takım riskleri de beraberinde getiriyor” dedi. 

Dorsey ayrıca daha önceden verdikleri tavizler nedeniyle kendilerini pek çok manipülasyona, yalan haberlere, bot ve trol mesajlar gibi pek çok kötü kullanımlara tanık olduklarını da dile getirdi. 22 Kasım tarihi itibari ile kullanıma sunulacak olan yeni reklam politikasının öncesinde Twitter 15 Kasım tarihinde yeni politika hakkında açıklamalarda bulunacağını duyurdu. 

Donald Trump Twitch Yayıncısı Oldu!

Facebook’un geçtiğimiz haftalarda yanlış ve yanıltıcı bilgiler içeren reklamlar ile birlikte siyasi mesaj içeren reklamları yasaklayacağını duyurmasıyla birlikte Twitter’da siyasete mesajları engelleyeceğini duyurmuş oldu. 

Burak Köse
nostaljik bir ruhun fütüristik meraklarını paylaşıyorum.

Yorum yapın

Güncel İçerikler

Nvidia RTX 3090 ve RTX 3080 Üretim Süreci Ortaya Çıktı!

NVIDIA'nın Ampere kod adlı yeni nesil GeForce RTX 3000 serisi ekran kartları yolda. Nvidia Rtx 3090 ve...

New World’ün 50v50 PvP Savaş Modu Videosu Yayınlandı

Amazon'un yaz sonuna doğru piyasaya sürmeye hazırlandığı MMORPG oyunu New World'ün 50v50 Pvp Savaş Moduna ait bir...

TSMC 2nm Üretim Süreci Ar-Ge Çalışmalarını Hızlandırıyor!

Taiwan merkezli yarı iletken devi TSMC 2nm üretim teknolojisi için Araştırma ve Geliştirme sürecini hızlandırmaya başladığı belirtiliyor.

Note 20 Serisinin 3. cihazı Galaxy Note 20 Ultra Onaylandı

Galaxy Note serisinin bu sene sadece iki modelle piyasa sürüleceğini iddia eden sızıntıların aksine, Güney Koreli teknoloji...

Öne Çıkanlar

AMD RX 5700 ve RX 5700 XT’nin Fiyatı ve Performansı

İşte AMD'nin oldukça uzun bir süredir üzerinde...

İşte AMD Ryzen 3000 İşlemcilerin İlk Gün Testleri

AMD’nin ilk olarak CES 2019’da biz teknoloji...

Bunları da beğenebilirsinizİlgili İçerikler
Sizin için önerilen