Haber Deezer Ses Kalitesini Arttıracak Önemli Ortaklığı Hayata Geçirdi

Deezer Ses Kalitesini Arttıracak Önemli Ortaklığı Hayata Geçirdi

-

Fransa merkezli online müzik dinleme platformu Deezer ses kalitesini arttıracak önemli ortaklığı hayata geçirdiğini duyurdu. 

Online müzik dinleme platformları arasında Spotify ve Apple Music servislerinin rakipleri arasında yer alan Deezer, ses kalitesini arttırmak için önemli bir ortaklığı hayata geçirdi. Online müzik dinleme platformu tarafından yapılan açıklamaya göre; ses kalitesinin arttırılması amacıyla, Sony’nin 2019 yılının başında duyurduğu Sony 360 Reality Audio ses formatına geçiş yapacağını duyurdu. Sony’nin yeni nesil ses formatı olan 360 Reality Audio servisi Tidal platformunun ardından Deezer tarafından da benimsenmiş oldu. 

Deezer Ses Kalitesini Arttıracak Önemli Ortaklığı Hayata Geçirdi

Müzik dinleme platformları arasında rekabet her geçen gün daha da kızışıyor. Spotify online müzik dinleme platformları arasındaki liderliğini sürdürürken, bu alanda bulunan diğer rakip platformlarda da yatırımlarına devam ediyor. Müzik platformları arasında yer alan Deezer, ses kalitesini arttırmak için önemli bir ortaklık kurduğunu duyurdu. 

Spotify’ın rakibi olan Deezer tarafından yapılan açıklamada platformun artık Sony’nin 360 Reality Audio ses formatını kullanacağı açıklandı. Bu hamle ile birlikte Tidal platformunun ardından Sony’nin 360 Reality Audio formatını kullanacak ikinci platform oldu. 

Amazon Music’in Yüksek Çözünürlüklü Müzik Servisi Aktif!

Japon teknoloji devi Sony’nin 2019 yılının başında duyurduğu yeni ses formatı ile birlikte nesne temelli mekansal ses teknolojisi kullanılıyor. Kullanıcılara olağanüstü bir ses deneyimi sunacak olan bu yeni teknoloji ile birlikte sanatçılar vokaller, enstrümanlar ve çok sesli koroların yanında ses kaynaklarının konumlarını da haritalayabiliyor. 

Yeni yöntem sayesinde kullanıcılar çok yönlü canlı bir performans atmosferi içerisine geçiş yapabiliyor. 40 milyondan fazla şarkıya ev sahipliği yapan Deezer platformunun bu yeni özelliği şarkılarına yavaş yavaş entegre etmesi bekleniyor. 

Burak Köse
nostaljik bir ruhun fütüristik meraklarını paylaşıyorum.

Yorum yapın

Güncel İçerikler

Nvidia RTX 3090 ve RTX 3080 Üretim Süreci Ortaya Çıktı!

NVIDIA'nın Ampere kod adlı yeni nesil GeForce RTX 3000 serisi ekran kartları yolda. Nvidia Rtx 3090 ve...

New World’ün 50v50 PvP Savaş Modu Videosu Yayınlandı

Amazon'un yaz sonuna doğru piyasaya sürmeye hazırlandığı MMORPG oyunu New World'ün 50v50 Pvp Savaş Moduna ait bir...

TSMC 2nm Üretim Süreci Ar-Ge Çalışmalarını Hızlandırıyor!

Taiwan merkezli yarı iletken devi TSMC 2nm üretim teknolojisi için Araştırma ve Geliştirme sürecini hızlandırmaya başladığı belirtiliyor.

Note 20 Serisinin 3. cihazı Galaxy Note 20 Ultra Onaylandı

Galaxy Note serisinin bu sene sadece iki modelle piyasa sürüleceğini iddia eden sızıntıların aksine, Güney Koreli teknoloji...

Öne Çıkanlar

İşte AMD Ryzen 3000 İşlemcilerin İlk Gün Testleri

AMD’nin ilk olarak CES 2019’da biz teknoloji...

AMD RX 5700 ve RX 5700 XT’nin Fiyatı ve Performansı

İşte AMD'nin oldukça uzun bir süredir üzerinde...

Bunları da beğenebilirsinizİlgili İçerikler
Sizin için önerilen