Haber Yerli Otomobildeki Sesli Asistanın Özellikleri Açıklandı!

Yerli Otomobildeki Sesli Asistanın Özellikleri Açıklandı!

-

Yerli otomobilimize dair her geçen gün yeni bir detaya ulaşıyoruz. TOGG resmi Twitter üzerinden yapmış olduğu videolu paylaşım ile birlikte, yerli otomobilimizin sesli asistanı hakkında bilgiler sundu. Videodan da anlaşılacağı üzere, yerli otomobilimiz sesli asistanı sayesinde çok daha konforlu bir duruma gelecek.

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) vatandaşlara daima araç hakkında bilgi sunmaya devam ediyor. Twitter’ı oldukça hakim ve etkin bir şekilde kullanan TOGG yetkilileri, araç hakkında detay özellikleri sunmaya devam ettiği gibi, haber niteliği taşıyan diğer konuları da yine bu mecra üzerinden dile getiriyor.

Yerli Otomobilin Ön Sipariş Bedeli Belli Oldu!

Son olarak TOGG resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan videolu paylaşımda, yerli otomobilimizin bir sesli asistana sahip olacağı anlatıldı. Sesli asistanın nasıl açılacağını, ne gibi özellikler sunduğunu video içerisinde anlatan TOGG yetkilileri, bu videoyu kamuoyuna açtı.

Yerli Otomobildeki Sesli Asistanın Özellikleri Açıklandı!

Yerli Otomobildeki Sesli Asistanın Özellikleri Açıklandı!

“Otomobili; sizi dinleyen, sizi öğrenen, sizinle bütünleşen, bu sayede hayatınızı kolaylaştıran yeni nesil akıllı bir mobilite cihazına dönüştürüyoruz.” Sözleriyle yayınlanan videoda, bu sesli asistanın evlilik yıl dönümü hatırlatması, ajandanızı görebilmenizi sağlayan uygulamanın olması, mevcut konumunuzun bulunup, gideceğiniz yere rota oluşturabilmesi, kendinize özel müzik çalma listesinden otomatik olarak müzik başlatabilme, evinizde bulunan akıllı ev eşyalarının kontrolünü yapabilme ve aracın şarj durumunu sorgulatabilme gibi birçok özelliğe erişilebilecek.

Yerli Otomobildeki Sesli Asistanın Özellikleri Açıklandı!
Yerli Otomobildeki Sesli Asistanın Özellikleri Açıklandı!

Elbette ki bunlar dağın sadece görünen kısmı. Aracın henüz tam anlamıyla tamamlanmış olmaması nedeniyle, sesli asistana ekstra özelliklerin geleceğini de tahmin ediyoruz. Fakat şimdiden söylemeliyiz ki, sesli asistan sayesinde yerli otomobilimiz daha kullanışlı bir duruma gelecek.

Yorum yapın

Güncel İçerikler

Nvidia RTX 3090 ve RTX 3080 Üretim Süreci Ortaya Çıktı!

NVIDIA'nın Ampere kod adlı yeni nesil GeForce RTX 3000 serisi ekran kartları yolda. Nvidia Rtx 3090 ve...

New World’ün 50v50 PvP Savaş Modu Videosu Yayınlandı

Amazon'un yaz sonuna doğru piyasaya sürmeye hazırlandığı MMORPG oyunu New World'ün 50v50 Pvp Savaş Moduna ait bir...

TSMC 2nm Üretim Süreci Ar-Ge Çalışmalarını Hızlandırıyor!

Taiwan merkezli yarı iletken devi TSMC 2nm üretim teknolojisi için Araştırma ve Geliştirme sürecini hızlandırmaya başladığı belirtiliyor.

Note 20 Serisinin 3. cihazı Galaxy Note 20 Ultra Onaylandı

Galaxy Note serisinin bu sene sadece iki modelle piyasa sürüleceğini iddia eden sızıntıların aksine, Güney Koreli teknoloji...

Öne Çıkanlar

İşte AMD Ryzen 3000 İşlemcilerin İlk Gün Testleri

AMD’nin ilk olarak CES 2019’da biz teknoloji...

AMD RX 5700 ve RX 5700 XT’nin Fiyatı ve Performansı

İşte AMD'nin oldukça uzun bir süredir üzerinde...

Bunları da beğenebilirsinizİlgili İçerikler
Sizin için önerilen