Haber Mobil Apple'ın Bütçe Dostu Akıllı Telefonu iPhone SE 2 ile...

Apple’ın Bütçe Dostu Akıllı Telefonu iPhone SE 2 ile İlgili Önemli Gelişme!

-

Apple firmasının her yıl Eylül ayında yeni iPhone cihazını tanıtması, artık alışılmış bir durum haline geldi. Bu yıl yine Eylül ayında yeni amiral gemisi iPhone modellerini tanıtacak olan Apple, şimdiden milyonlarca kişiyi Eylül ayına odaklandırmış durumda olsa da Eylül’den önce piyasaya sürülmesi beklenen iPhone SE 2 ile ilgili yeni gelişmeler ortaya çıkmış durumda.

Cupertino merkezli teknoloji devi Apple’ın üzerinde çalıştığı bütçe dostu iPhone modeli ile ilgili iddialar ortaya atılmaya devam ediliyor. Model ismi henüz netleşmeyen bütçe dostu iPhone için Apple’ın iPhone 9 ya da iPhone SE 2 isminden birini tercih etmesine kesin gözüyle bakılıyor. Apple cihazlarını yakından takip eden okurlarımız hatırlayacaktır ki, ünlü Apple analisti Ming-Chi Kuo, iPhone 12 cihazlarından önce piyasaya çıkması beklenen bütçe dostu iPhone’lar hakkında analizlerini paylaşmıştı. Analistin paylaşımları göz önüne alındığında, çıkarılacak yeni cihazın iPhone SE 2 olarak isimlendirileceği algısı daha ağır basıyor.

Apple'ın Bütçe Dostu Akıllı Telefonu iPhone SE 2 ile İlgili Önemli Gelişme!
Apple’ın Bütçe Dostu Akıllı Telefonu iPhone SE 2 ile İlgili Önemli Gelişme!

iPhone SE 2 Nasıl Görünecek?

Ming-Chi Kuo’nun geçtiğimiz haziran ayında paylaştığı rapora göre; bütçe dostu iPhone tasarım anlamında iPhone 8’in neredeyse birebir aynısı olacağını iddia ettiği cihazın 4.7 inç bir ekran, Touch ID, A13 Bionic işlemci ve iPhone 8 tasarımıyla raflardaki yerini alacağı belirtiliyordu. Ancak ortaya çıkan yeni bir rapora göre Kuo’nun analizinin aksine, bütçe dostu yeni iPhone, sahip olacağı iddia edilen 5.4 inç boyutundaki ekran ve True Depth sensörlü kamerasıyla birlikte iPhone 8’den ziyade iPhone 11‘e daha çok benzeyen bir tasarım diline sahip olacak.

Apple iPhone SE 2 Modelini Duyurabilir

Ek olarak, yeni bütçe dostu iPhone’un True Depth sensörü sayesinde Face ID özelliğini de bünyesinde barındırıyor olacak olan iPhone SE 2’nin 399 dolarlık bir fiyat etiketine sahip olması bekleniyor. Türkiye satış fiyatının, yüksek vergiler göz önüne alındığında bir hayli yüksek olacağını tahmin ettiğimiz yeni bütçe dostu iPhone modelinin Eylül ayında yeni amiral gemisi iPhone modellerinden önce raflardaki yerini almasını beklediğimizi de belirtelim.

Yorum yapın

Güncel İçerikler

Nvidia RTX 3090 ve RTX 3080 Üretim Süreci Ortaya Çıktı!

NVIDIA'nın Ampere kod adlı yeni nesil GeForce RTX 3000 serisi ekran kartları yolda. Nvidia Rtx 3090 ve...

New World’ün 50v50 PvP Savaş Modu Videosu Yayınlandı

Amazon'un yaz sonuna doğru piyasaya sürmeye hazırlandığı MMORPG oyunu New World'ün 50v50 Pvp Savaş Moduna ait bir...

TSMC 2nm Üretim Süreci Ar-Ge Çalışmalarını Hızlandırıyor!

Taiwan merkezli yarı iletken devi TSMC 2nm üretim teknolojisi için Araştırma ve Geliştirme sürecini hızlandırmaya başladığı belirtiliyor.

Note 20 Serisinin 3. cihazı Galaxy Note 20 Ultra Onaylandı

Galaxy Note serisinin bu sene sadece iki modelle piyasa sürüleceğini iddia eden sızıntıların aksine, Güney Koreli teknoloji...

Öne Çıkanlar

İşte AMD Ryzen 3000 İşlemcilerin İlk Gün Testleri

AMD’nin ilk olarak CES 2019’da biz teknoloji...

AMD RX 5700 ve RX 5700 XT’nin Fiyatı ve Performansı

İşte AMD'nin oldukça uzun bir süredir üzerinde...

Bunları da beğenebilirsinizİlgili İçerikler
Sizin için önerilen