Haber Wikipedia Ne Zaman Açılacak?

Wikipedia Ne Zaman Açılacak?

-

Yaklaşık 3 yıldır Türkiye’deki erişimi durdurulmuş olan Wikipedia’nın, Anayasa Mahkemesinin almış olduğu karar doğrultusunda açılması bekleniyor. Mahkemenin 3 hafta önce almış olduğu bu karara rağmen Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Wikipedia engelini kaldırmadığı için siteye ulaşım hala sağlanamıyor. Peki Wikipedia ne zaman açılacak?

Anayasa Mahkemesinin Wikipedia engelinin kaldırılmasına yönelik aldığı kararın Resmi Gazetede yayımlanmasının üzerine, Wikipedia’nın tekrar erişime kapalı kalmasını gerektiren herhangi bir yasal engel kalmamış bulunuyor. Anayasa Mahkemesinin gerekçeli kararının Resmi Gazete’de yayımlanmış olmasına rağmen Wikipedia’nın hala açılmaması, akıllarda büyük soru işaretleri uyandırıyor. Milyonlarca vatandaşın merakla beklediği Wikipedia’nın engelinin ne zaman kalkacağı ise hala netleşmiş durumda değil.

Wikipedia Giriş Yöntemleri: Vikipedi’ye Nasıl Girilir?

Wikipedia Açılıyor! Açılış Tarihi Ne Zaman?
Wikipedia ne zaman açılacak?

Wikipedia Ne Zaman Açılacak?

Alınan kararın Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’na gönderilmesini takiben, erişim engelinin kaldırılması beklenen Wikipedia’nın, önümüzdeki 1-3 iş günü içerisinde açılacağı tahmin ediliyor.

Birçok detaylı bilginin sunulduğu, ansiklopedi görevi gören Wikipedia’nın açılması ile birlikte, vatandaşların bilgiye daha kolay ulaşacağı kesin. Wikipedia içerisindeki birkaç makalede Türkiye’yi terör ile aynı düzende gösteren içeriklerin kaldırılmaması sebebiyle Türkiye’ye erişimi kapatılan Wikipedia’nın, net bir açılış tarihi bulunmuyor. Bütün izinlerin alınması ve mahkemece erişim engelinin kaldırılması gerçekleşmiş olsa da, Wikipedia’nın tekrardan hizmete açılacağı tarih şuan için kesinleşmiş değil. Fakat artık hiçbir engelin bulunmaması, erişim engelinin kısa bir süre içerisinde kaldırılacağını gösteriyor.

Yorum yapın

Güncel İçerikler

Nvidia RTX 3090 ve RTX 3080 Üretim Süreci Ortaya Çıktı!

NVIDIA'nın Ampere kod adlı yeni nesil GeForce RTX 3000 serisi ekran kartları yolda. Nvidia Rtx 3090 ve...

New World’ün 50v50 PvP Savaş Modu Videosu Yayınlandı

Amazon'un yaz sonuna doğru piyasaya sürmeye hazırlandığı MMORPG oyunu New World'ün 50v50 Pvp Savaş Moduna ait bir...

TSMC 2nm Üretim Süreci Ar-Ge Çalışmalarını Hızlandırıyor!

Taiwan merkezli yarı iletken devi TSMC 2nm üretim teknolojisi için Araştırma ve Geliştirme sürecini hızlandırmaya başladığı belirtiliyor.

Note 20 Serisinin 3. cihazı Galaxy Note 20 Ultra Onaylandı

Galaxy Note serisinin bu sene sadece iki modelle piyasa sürüleceğini iddia eden sızıntıların aksine, Güney Koreli teknoloji...

Öne Çıkanlar

İşte AMD Ryzen 3000 İşlemcilerin İlk Gün Testleri

AMD’nin ilk olarak CES 2019’da biz teknoloji...

AMD RX 5700 ve RX 5700 XT’nin Fiyatı ve Performansı

İşte AMD'nin oldukça uzun bir süredir üzerinde...

Bunları da beğenebilirsinizİlgili İçerikler
Sizin için önerilen