Haber Tesla Aracının Sağlamlığı Bu Kazayla Onaylandı!

Tesla Aracının Sağlamlığı Bu Kazayla Onaylandı!

-

Elon Musk’ın CEO’luğunu yaptığı Tesla şirketi, üretmiş olduğu tüm otomobillerin hız ve sağlamlığı konusunda kamuoyuna önemli açıklamalarda bulunuyordu. Sürekli olarak aracın dünya üzerinde bulunan en sağlam araç olduğunu iddia eden Musk, Çin’de yaşanan bir kaza neticesinde anlaşılmış oldu. Böylece binlerce, hatta milyonlarca kişinin markaya olan güveni daha da artış gösterdi.

Geçtiğimiz günlerde Çin’de akıl almaz bir kaza yaşandı. Birkaç aracın birbirine girdiği kazada, araçlar perte çıkarken, Tesla model bir aracın ufak hasarı olması dikkatlerden kaçmadı. Üstelik ufak hasar olmasına sebebiyet veren durum daha da şaşkınlık verecek cinsten olsa gerek ki, kaza anında araçlardan birisi Tesla model aracın üzerine düştü! Buna rağmen araçta ufak çaplı bir hasar meydana geldi.

Büyük Rekor! Tesla Hisseleri Uçuşa Geçti

Tesla Aracının Sağlamlığı Bu Kazayla Onaylandı!

Her fırsatta araç hakkında sağlamlık güvencesi veren Elon Musk, bu kazayla birlikte milyonlarca kişiyi inandırmış durumda. Çünkü bu çaplı bir kazada Tesla marka aracın bu kadar ufak hasar alması, inanılır gibi değil!

Tesla Aracının Sağlamlığı Bu Kazayla Onaylandı!

Milyonlarca insanında bildiği gibi, herhangi bir araç üretilirken belki de binlerce teste sokuluyor. Bu testler arasında elbette ki en önemli kısım araçların sağlamlık testi oluyor. Şirketler, araçları belirli hız limitine ulaştırdıktan sonra kaza yapmasını sağlayarak, gerçek hayatta kişileri nelerin beklediğine dair ön plan yapıyor. Tabi elbette ki sağlamlık testinde başarısız olan araçlar tekrar gözden geçirilerek, daha iyi boyutlara getirmek için çaba sarf ediliyor. Piyasaya sürülen her aracın güvenlikleri Euro NCAP tarzındaki firmalar tarafından yapılarak, kullanıcılara aktarımı sağlanıyor.

Son olarak aracın Euro NCAP testini en iyi derece olan 5 yıldızla geçtiğini de hatırlatalım. Dolayısıyla aracın sağlam oluşu aslında buradan da anlaşılabilirdi.

Yorum yapın

Güncel İçerikler

Nvidia RTX 3090 ve RTX 3080 Üretim Süreci Ortaya Çıktı!

NVIDIA'nın Ampere kod adlı yeni nesil GeForce RTX 3000 serisi ekran kartları yolda. Nvidia Rtx 3090 ve...

New World’ün 50v50 PvP Savaş Modu Videosu Yayınlandı

Amazon'un yaz sonuna doğru piyasaya sürmeye hazırlandığı MMORPG oyunu New World'ün 50v50 Pvp Savaş Moduna ait bir...

TSMC 2nm Üretim Süreci Ar-Ge Çalışmalarını Hızlandırıyor!

Taiwan merkezli yarı iletken devi TSMC 2nm üretim teknolojisi için Araştırma ve Geliştirme sürecini hızlandırmaya başladığı belirtiliyor.

Note 20 Serisinin 3. cihazı Galaxy Note 20 Ultra Onaylandı

Galaxy Note serisinin bu sene sadece iki modelle piyasa sürüleceğini iddia eden sızıntıların aksine, Güney Koreli teknoloji...

Öne Çıkanlar

AMD RX 5700 ve RX 5700 XT’nin Fiyatı ve Performansı

İşte AMD'nin oldukça uzun bir süredir üzerinde...

İşte AMD Ryzen 3000 İşlemcilerin İlk Gün Testleri

AMD’nin ilk olarak CES 2019’da biz teknoloji...

Bunları da beğenebilirsinizİlgili İçerikler
Sizin için önerilen