Haber Büyük Rekor! Tesla Hisseleri Uçuşa Geçti

Büyük Rekor! Tesla Hisseleri Uçuşa Geçti

-

Daima yaratıcılığı ile ön plana çıkan Elon Musk, kendini geliştirmesiyle ve reklam çalışmalarını doğru uygulamasıyla birlikte, tüm dünyanın ilgisini çekmeyi başarmıştı. Elektrikli otomotiv alanında lider konumda olan Musk, dünyada büyük ilgi uyandıran yeni aracı CyberTruck’ın tanıtımını geçtiğimiz ay yapmıştı.

CyberTruck Tesla Motors Hisselerini Uçurdu

CyberTruck ile birlikte Tesla şirketinin hisseleri de tavan yapmaya başladı. Şirketin CEO’su Elon Musk’da bu konu hakkında görüşlerini bildirdi.

Her geçen gün Tesla şirketinin hisselerinin arttığını biliyor ve hatta görüyoruz. Devamlı yukarıya doğru ivme kazanan bu hisseler, yeni bir rekoru da beraberinde getirdi. 2018 yılında Twitter üzerinden kullanıcılarına bilgilendirme yapan Musk, “Şirket hisselerini 420 dolardan alacak yatırımcılar var.” Kelimelerini kullanmıştı. Musk bu paylaşımı yaptığında şirketin değeri ise 370,56 dolardı. Bu zaman dilimi içerisinde insanlar Musk ile alay edip böyle bir şeyin olmasına imkan vermese de, bugünkü tablo Elon Musk’ı haklı çıkarıyor.

Büyük Rekor! Tesla Hisseleri Uçuşa Geçti

Görselden de anlaşılacağı üzere, Tesla firmasına ait olan hisse fiyatları, daima yukarıya doğru ivme kazanmış ve günümüzde de halen yukarıya tırmanışı sürüyor. Firmanın hisse fiyatlarının son olarak 422 doları görmesi, insanlarda şaşkınlık ifadelerini uyandırıyor.

Intel Core i9 10900K ve Z490 Çipseti Nisan 2020’de Geliyor

Bugün itibariyle 74 milyar dolarlık şirket değeri olan Tesla firmasının yükselişteki bu hisse senetlerinin, önümüzdeki gün ve günlerde nasıl bir durumda olacağı şimdiden merak konusu olmuş durumda. Konu hakkında çoğu uzman hisselerin çok daha büyük bir konuma ulaşacağını savunsa da, bazı uzmanlar bunun aksine bir balon gibi söneceğini düşünüyor. Bu konudaki görüşlerin nasıl bir sonuçla tamamlanacağını, önümüzdeki günlerde hep birlikte göreceğiz.

Yorum yapın

Güncel İçerikler

Nvidia RTX 3090 ve RTX 3080 Üretim Süreci Ortaya Çıktı!

NVIDIA'nın Ampere kod adlı yeni nesil GeForce RTX 3000 serisi ekran kartları yolda. Nvidia Rtx 3090 ve...

New World’ün 50v50 PvP Savaş Modu Videosu Yayınlandı

Amazon'un yaz sonuna doğru piyasaya sürmeye hazırlandığı MMORPG oyunu New World'ün 50v50 Pvp Savaş Moduna ait bir...

TSMC 2nm Üretim Süreci Ar-Ge Çalışmalarını Hızlandırıyor!

Taiwan merkezli yarı iletken devi TSMC 2nm üretim teknolojisi için Araştırma ve Geliştirme sürecini hızlandırmaya başladığı belirtiliyor.

Note 20 Serisinin 3. cihazı Galaxy Note 20 Ultra Onaylandı

Galaxy Note serisinin bu sene sadece iki modelle piyasa sürüleceğini iddia eden sızıntıların aksine, Güney Koreli teknoloji...

Öne Çıkanlar

İşte AMD Ryzen 3000 İşlemcilerin İlk Gün Testleri

AMD’nin ilk olarak CES 2019’da biz teknoloji...

AMD RX 5700 ve RX 5700 XT’nin Fiyatı ve Performansı

İşte AMD'nin oldukça uzun bir süredir üzerinde...

Bunları da beğenebilirsinizİlgili İçerikler
Sizin için önerilen