Haber Konsol Sony E3’e Katılmayacak!

Sony E3’e Katılmayacak!

-

Her yıl Haziran ayında düzenlenen en ve en büyük oyun fuarı olarak gösterilen E3, bu yıl da kapılarını Haziran ayında açacak. E3’ü yenilikçi bulmayan Sony, yeni oyun konsolunu çıkaracak olmasına rağmen, Haziran ayındaki bu etkinliğe katılmama kararı aldı.

Playstation 5’e duyulan ilgi her ne kadar büyük ölçekte olsa da, Sony’nin E3 (Electronic Entertainment Expo) fuarıyla ilgili tavrı oldukça net. Japon teknoloji devi tarafından yapılan son açıklamaya göre, Playstation’un E3 2020’ye katılmayacağını açıkladı. Bu durum kafalarda soru işareti bırakıyor olsa da, milyonlarca kişi ön gösterimi olmamasına rağmen Playstation 5’in çıkış tarihini bekliyor. Geçtiğimiz senelerde düzenlenen E3 fuarlarına katılım sağlayan Sony, ilk defa 2019 yılında bu etkinliğe katılmamıştı. Geçen seneki tutumunu bu sene de sürdüren Japon teknoloji devi, daha farklı bir yol haritası izleyecek gibi görünüyor.

Sony E3’e Katılmayacak!

Sony E3’e Katılmayacak!

Firmanın birçok otorite tarafından Oyun ve Eğlence Endüstrisinin en önemli fuarlarından biri olarak gösterdiği E3’e katılmaması, milyonlarca kişiyi şok ediyor olsa da, şirket farklı fuarlarda boy göstereceğini açıkladı. Taipei Game Show dahil, farklı oyun fuarlarına katılım göstereceklerini belirten Sony, 2020 sonu gibi piyasaya sürmeye hazırlandığı Playstation 5 ile ilgili tanıtımlar yapmak için, bu etkinliklerde boy gösterecek.

PlayStation Plus Ocak 2020 Ücretsiz Oyunları Belli Oldu!

Firma sözcüsünün Verge’e verdiği demeçte “E3 Vizyonunun bizim üzerine odaklandığımız çalışmaları göstermek için doğru bir platform olduğunu düşünmüyoruz” diyerek, E3 ‘ün firmanın vizyonunu yansıtmadığı asıl gerekçe olarak gösterilse de birçok teknoloji ve oyun tutkunu işin altında başka bir şey olduğu düşüncesine kapılmaktan kendilerini alamıyorlar.

E3 2020 oyun fuarı, 9-11 Haziran tarihinde yapılacak olan bu etkinlik, her sene olduğu gibi bu sene de Los Angeles Kongre Merkezinde gerçekleştirilecek. 

Yorum yapın

Güncel İçerikler

Nvidia RTX 3090 ve RTX 3080 Üretim Süreci Ortaya Çıktı!

NVIDIA'nın Ampere kod adlı yeni nesil GeForce RTX 3000 serisi ekran kartları yolda. Nvidia Rtx 3090 ve...

New World’ün 50v50 PvP Savaş Modu Videosu Yayınlandı

Amazon'un yaz sonuna doğru piyasaya sürmeye hazırlandığı MMORPG oyunu New World'ün 50v50 Pvp Savaş Moduna ait bir...

TSMC 2nm Üretim Süreci Ar-Ge Çalışmalarını Hızlandırıyor!

Taiwan merkezli yarı iletken devi TSMC 2nm üretim teknolojisi için Araştırma ve Geliştirme sürecini hızlandırmaya başladığı belirtiliyor.

Note 20 Serisinin 3. cihazı Galaxy Note 20 Ultra Onaylandı

Galaxy Note serisinin bu sene sadece iki modelle piyasa sürüleceğini iddia eden sızıntıların aksine, Güney Koreli teknoloji...

Öne Çıkanlar

AMD RX 5700 ve RX 5700 XT’nin Fiyatı ve Performansı

İşte AMD'nin oldukça uzun bir süredir üzerinde...

İşte AMD Ryzen 3000 İşlemcilerin İlk Gün Testleri

AMD’nin ilk olarak CES 2019’da biz teknoloji...

Bunları da beğenebilirsinizİlgili İçerikler
Sizin için önerilen