Haber Mobil Fiyatı 3.500TL ve Üzeri Olan Cep Telefonlarının Taksit Sayısı...

Fiyatı 3.500TL ve Üzeri Olan Cep Telefonlarının Taksit Sayısı Değişti

-

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun cep telefonlarının taksitlendirilmesi ile ilgili aldığı karar, bugün Resim Gazete’de yayımlanarak resmen yürürlüğe girdi. BDDK’nın yeni yönetmeliğine göre; tüketiciler 3.500 TL ve üzerindeki cep telefonlarında en fazla 3 taksit yapabilme imkanına sahip olacaklar.

Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurulu’nun Yurtdışı Seyahatlerle ilgili yeni taksit düzenlemesi ile ilgili haberimizde de belirttiğimiz gibi, Kurumun bir de akıllı telefon alacakları ilgilendiren başka bir düzenlemeyi de yürürlüğe koymak üzere olduğunu belirtmiştik. Resmi Gazete‘nin bugünkü sayısıyla birlikte yürürlüğe giren yeni karara göre; bundan sonraki süreçte fiyatı 3.500TL ve üzeri olan cep telefonlarındaki taksit sayısı yeniden düşürüldü.

Fiyatı 3.500TL ve Üzeri Olan Cep Telefonlarında Taksit Sayısı 3 Aya Düşürüldü!
Fiyatı 3.500TL ve Üzeri Olan Cep Telefonlarında Taksit Sayısı 3 Aya Düşürüldü!

Fiyatı 3.500TL ve Üzeri Olan Cep Telefonlarında Taksit Sayısı 3 Aya Düşürüldü!

Resmi Gazete’de bugün yayımlanan yeni BDDK yönetmeliğine göre tüketiciler, fiyatı 3.500TL ve üzeri olan cep telefonlarında en fazla 3 taksit yapma imkanına sahip olacaklar. Daha önce yürürlükte bulunan düzenlemede tüketiciler 3.500TL ve üzeri fiyat etiketine sahip olan telefonlar için 6 ay taksit yapma imkanına sahipken, 3.500TL’nin altında kalan cihazlar içinse 12 aya kadar taksitlendirme imkanına sahip olan tüketiciler yeni düzenlemeyle birlikte aynı şekilde 3.500TL altında fiyat etiketine sahip cihaz satın almak istediklerinde 12 aya kadar taksitlendirme yapabilecekler.

Kurum yaptığı yeni düzenlemede, kredi vadelerinde herhangi bir değişikliğe gitmedi. Dolayısıyla hali hazırda geçerli olan tüketici kredileri ve 120 bin TL altı araçlar için kullandırılan taşıt kredilerinde 60 ay, 120 bin TL ve üzerinde olan araçlar için kullandırılan taşıt kredilerinde 48 ay, bilgisayar almak için kullanılan kredilerin vadesi 12 ay, tablet almak için kullanılan kredilerin vadesi 6 ay olarak uygulanmaya devam edecek.

Resmi Gazete’de yayımlanmasıyla birlikte hem akıllı telefon alacak tüketicileri daha uygun fiyatlı telefonlara yönlendirmek, hem de “gereksiz” tüketimi kısıtlamak adına getirildiğini düşündüğümüz bu kararın yeni bir dönem başlatacağı kesin. Tüketici bu duruma bir tepki gösterecek mi yoksa 3.500TL’nin bir hayli üzerinde fiyat etiketlerine sahip Premium Akıllı telefonların satışları aynı hızda devam edecek mi?

Siz BDDK’nın 3.500TL ve üzeri fiyat etiketine sahip cep telefonlarının taksit sayısını düşürme kararı hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Serkan Durgunhttps://www.alttab.net
İktisadi bilimlerden nasibimi alıp, beyaz yakalı plaza çalışanı kimliğimi çöpe atmış bir teknoloji tutkunu ve oyuncuyum. Aynı zamanda Alttab.net'in Genel Yayın Yönetmenliği görevini yürütüyorum.

Yorum yapın

Güncel İçerikler

Nvidia RTX 3090 ve RTX 3080 Üretim Süreci Ortaya Çıktı!

NVIDIA'nın Ampere kod adlı yeni nesil GeForce RTX 3000 serisi ekran kartları yolda. Nvidia Rtx 3090 ve...

New World’ün 50v50 PvP Savaş Modu Videosu Yayınlandı

Amazon'un yaz sonuna doğru piyasaya sürmeye hazırlandığı MMORPG oyunu New World'ün 50v50 Pvp Savaş Moduna ait bir...

TSMC 2nm Üretim Süreci Ar-Ge Çalışmalarını Hızlandırıyor!

Taiwan merkezli yarı iletken devi TSMC 2nm üretim teknolojisi için Araştırma ve Geliştirme sürecini hızlandırmaya başladığı belirtiliyor.

Note 20 Serisinin 3. cihazı Galaxy Note 20 Ultra Onaylandı

Galaxy Note serisinin bu sene sadece iki modelle piyasa sürüleceğini iddia eden sızıntıların aksine, Güney Koreli teknoloji...

Öne Çıkanlar

İşte AMD Ryzen 3000 İşlemcilerin İlk Gün Testleri

AMD’nin ilk olarak CES 2019’da biz teknoloji...

AMD RX 5700 ve RX 5700 XT’nin Fiyatı ve Performansı

İşte AMD'nin oldukça uzun bir süredir üzerinde...

Bunları da beğenebilirsinizİlgili İçerikler
Sizin için önerilen