Haber Sosyal Medya Facebook Yeni Masaüstü Tasarımı, Test Aşamasında!

Facebook Yeni Masaüstü Tasarımı, Test Aşamasında!

-

Milyonlarca Facebook kullanıcısının Instagram’a yönelmesi ile birlikte, Facebook kullanıcıları platformda tutabilmek adına çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Zuckerberg yaşanan kan kaybını durdurmak adına tarasımda güncellemeye gidilmesine karar verdi!

Facebook’un sürekli olarak kullanıcı kaybetmesiyle birlikte, platformun kullanıcı kaybetmesini önlemek adına yapılan çalışmalar aralıksız olarak devam ediyor. Sosyal medya devi Facebook’un bünyesinde bulunan Instagram’a kayan kitleyi, platforma geri kazandırmak adına çalışmalara devam eden geliştiriciler, çareyi yeni arayüz tasarlamakta bulmuş gibi görünüyorlar.

Facebook Yeni Masaüstü Tasarımı, Test Aşamasında!

Facebook Yeni Masaüstü Tasarımı, Test Aşamasında!

Zuckerberg’in aldığı radikal bir kararla Facebook masaüstü tasarımında değişikliğe gidiliyor. Alınan bu karar doğrultusunda, Facebook yeni masaüstü tasarımının hem göze daha hoş görünmesi hem de daha kolay kullanılabilmesi hedefleniyor. Çalışmalarına başlanılan yeni tasarımının ne zaman kullanıma sunulacağı konusunda bir bilgi olmasa da, tahminler kullanıcıların ilkbaharda yeni versiyonu kullanmaya başlayacakları yönünde.

Üzerinde çalışılan yeni tasarım henüz tamamlanmazken, sınırlı sayıda kullanıcıya test amaçlı olarak sunmaya başlayan Facebook, hem tepkileri ölçüyor, hem de yeni tasarım üzerinde ince ayarlar yapmaya devam ediyor. Facebook’a giriş yapıldığında, bazı kullanıcıların anasayfa ekranına yeni tasarımı test etmeyi isteyip istemedikleri sorulurken, bu cevabı onaylayan kişiler, yeni tasarımı test etme imkanına sahip oluyorlar. Elbette ki bu tasarım üzerindeki birçok şey değişebileceği gibi, yeni özelliklerin eklenme ihtimali yüksek. Zira deneyimleyen kullanıcılar, test sürümünde birçok eksik bulunduğunu belirtiyorlar.

Facebook’a Rekor Ceza; 5 Milyar $

Karanlık Mod’a da sahip olan yeni tasarımla birlikte, birçok kullanıcıyı cezbetme ihtimali yüksek bir arayüze kavuşacağını tahmin ettiğimiz Facebook’un, asıl olarak en büyük kullanıcı kaybına yol açan “kişisel bilgilerin güvenliği” gibi konularda da kullanıcıların içini rahatlatacak adımlar atması gerektiğini düşünüyoruz.

Sizce Facebook yeni tasarımla birlikte kullanıcıları platforma geri çekebilecek mi? Sizin için görünüş mü yoksa kişisel bilgilerin güvenliği mi daha önemli? Görüşlerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorum yapın

Güncel İçerikler

Nvidia RTX 3090 ve RTX 3080 Üretim Süreci Ortaya Çıktı!

NVIDIA'nın Ampere kod adlı yeni nesil GeForce RTX 3000 serisi ekran kartları yolda. Nvidia Rtx 3090 ve...

New World’ün 50v50 PvP Savaş Modu Videosu Yayınlandı

Amazon'un yaz sonuna doğru piyasaya sürmeye hazırlandığı MMORPG oyunu New World'ün 50v50 Pvp Savaş Moduna ait bir...

TSMC 2nm Üretim Süreci Ar-Ge Çalışmalarını Hızlandırıyor!

Taiwan merkezli yarı iletken devi TSMC 2nm üretim teknolojisi için Araştırma ve Geliştirme sürecini hızlandırmaya başladığı belirtiliyor.

Note 20 Serisinin 3. cihazı Galaxy Note 20 Ultra Onaylandı

Galaxy Note serisinin bu sene sadece iki modelle piyasa sürüleceğini iddia eden sızıntıların aksine, Güney Koreli teknoloji...

Öne Çıkanlar

İşte AMD Ryzen 3000 İşlemcilerin İlk Gün Testleri

AMD’nin ilk olarak CES 2019’da biz teknoloji...

AMD RX 5700 ve RX 5700 XT’nin Fiyatı ve Performansı

İşte AMD'nin oldukça uzun bir süredir üzerinde...

Bunları da beğenebilirsinizİlgili İçerikler
Sizin için önerilen