Haber Windows 7 Desteğinin Sona Ermesi, Farklı Sorunlara Yol Açabilir!

Windows 7 Desteğinin Sona Ermesi, Farklı Sorunlara Yol Açabilir!

-

Windows 7’nin, 14 Ocak tarihinde alacağı son güncelleme ile birlikte, teknik desteği tamamen kesilecek. Microsoft’un en popüler Windows sürümüne desteği kesmesinin farklı sonuçlara yol açacağı tahmin ediliyor.

Microsoft yaptığı bir açıklama ile birlikte, Windows 7 işletim sistemine verilecek tüm desteğin kesileceğini açıklamış ve kullanıcıların, zaman kaybetmeden Windows 10’a geçmeleri gerektiğinin altını çizmişti. 14 Ocak 2020 tarihinde Win 7’ye yapılacak olan son güncelleme sonrasında popüler işletim sistemi kaderine bırakılacak ve hiçbir teknik destek ve güncelleme sağlanmayacak. Yaklaşık 10 yıllık bir geçmişe sahip olan Win 7, böylelikle milyonlarca pc kullanıcısının farklı alternatiflere yönelmesi gerekecek.

Windows 7 Desteğinin Sona Ermesi, Farklı Sorunlara Yol Açabilir!

Windows 7 Desteğinin Sona Ermesi, Farklı Sorunlara Yol Açabilir!

Windows 7’ye verilen güncelleme ve teknik desteğin sonlandırılması kararı, milyonlarca kişi tarafından olumsuz tepkilere neden olmuştu. Birçok kullanıcı, popüler işletim sisteminin kaderine terk edilmemesi için birçok yolu denemiş, fakat bir sonuç alamamışlardı. Win 7 sadece ev kullanıcıları tarafından değil, binlerce kurumsal firma tarafından da kullanılan bir işletim sistemi. Daha beta sürecinde dahi milyonlara varan kullanıcı sayısına ulaşan popüler işletim sistemi, hali hazırda 200 milyon civarı aktif kullanıcı sayısı olduğu tahmin ediliyor.

Windows 7 Desteği Sona Eriyor…

Teknoloji devi Microsoft, kurumsal firmalara sorun yaratmamak adına yeni bir kampanya oluşturmuş durumda. Popüler Windows sürümüne desteğin sonlanmasının ardından, her geçen gün bir yenisi çıkan güvenlik açıklarına karşı korunmak isteyen Windows 7 kullanan işletmeler, ücreti mukabilinde sahip oldukları Win 7 tabanlı bilgisayarları için bir süre daha güvenlik yaması almaya devam edebilecekler.

Büyük ekrandan küçük ekrana geçişle birlikte, bilgisayara duyulan ihtiyacın git gide azalması bilgisayar sektörünün sürekli bir daralma sürecine sokmuş durumda. Dolayısıyla her geçen gün kan kaybetmeye devam eden sektörün bir de Microsoft’tan gelen bu “darbe” ile birlikte daha da gerilemesi ve satışların iyiden iyiye düşeceği tahminleri yürütülmeye başlanmış durumda.

Yorum yapın

Güncel İçerikler

Nvidia RTX 3090 ve RTX 3080 Üretim Süreci Ortaya Çıktı!

NVIDIA'nın Ampere kod adlı yeni nesil GeForce RTX 3000 serisi ekran kartları yolda. Nvidia Rtx 3090 ve...

New World’ün 50v50 PvP Savaş Modu Videosu Yayınlandı

Amazon'un yaz sonuna doğru piyasaya sürmeye hazırlandığı MMORPG oyunu New World'ün 50v50 Pvp Savaş Moduna ait bir...

TSMC 2nm Üretim Süreci Ar-Ge Çalışmalarını Hızlandırıyor!

Taiwan merkezli yarı iletken devi TSMC 2nm üretim teknolojisi için Araştırma ve Geliştirme sürecini hızlandırmaya başladığı belirtiliyor.

Note 20 Serisinin 3. cihazı Galaxy Note 20 Ultra Onaylandı

Galaxy Note serisinin bu sene sadece iki modelle piyasa sürüleceğini iddia eden sızıntıların aksine, Güney Koreli teknoloji...

Öne Çıkanlar

AMD RX 5700 ve RX 5700 XT’nin Fiyatı ve Performansı

İşte AMD'nin oldukça uzun bir süredir üzerinde...

İşte AMD Ryzen 3000 İşlemcilerin İlk Gün Testleri

AMD’nin ilk olarak CES 2019’da biz teknoloji...

Bunları da beğenebilirsinizİlgili İçerikler
Sizin için önerilen