Haber Windows 7 Desteği Sona Eriyor...

Windows 7 Desteği Sona Eriyor…

-

Microsoft hala milyonlarca PC kullanıcısı tarafından kullanılan popüler işletim sistemi Windows 7’yi defnetmeye hazırlanıyor. Öyle ki; 14 Ocak tarihi itibariyle Windows 7 desteği sona eriyor

Her ne kadar milyonlarca insan Windows 7’nin artık güncelleme almayacağını biliyor olsa da, tahmin edersiniz ki Microsoft’un Windows 7 desteğini sona erdirdiğinden haberi olmayan milyonlarca kullanıcı da mevcut durumda. Microsoft bu kişiler için son kez bir uyarıda bulunarak, hali hazırda Windows 7 işletim sistemi kullanan PC kullanıcılarının, Windows 10’a geçmelerini tavsiye etti. Çünkü Windows 7, 14 Ocak tarihinden sonra hiçbir şekilde güncelleme ve teknik servis desteği almayacak. Dolayısıyla kullanıcılar, özellikle her geçen gün milyonlarca bilgisayarı tehdit eden yeni güvenlik tehditlerine karşı savunmasız kalmış olacak.

Windows 7 Desteği Sona Eriyor...
Windows 7 Desteği Sona Eriyor…

Windows 7 Desteği Sona Eriyor!

Gerek kullanım kolaylığı, gerekse de alışkanlıklarından vazgeçemeyen PC kullanıcılarının sıklıkla tercih ettiği Windows 7, yaşam döngüsünün sonuna gelmiş bulunuyor. Birçok kullanıcı bilmesine rağmen bu durumu önemsemiyor. Fakat bu kişilere bir uyarı da biz yapmak isteriz ki; bu durum başınızı oldukça ağrıtabilir.

İş için veya özel olarak kullanılan Windows 7 işletim sistemli bilgisayarlara desteğin kesilmesiyle birlikte Microsoft’un sunduğu teknik destek de kesiliyor olacak. Zira orijinal lisans sahibi kullanıcıların, işletim sistemi kaynaklı yaşadıkları sorunları Microsoft ekipleriyle irtibata geçerek sistem kurtarma vs. şeklinde aldıkları yardımları da artık alamıyor olacaklar.

Microsoft Windows 10 Update Sıklığını Azaltıyor

Uzunca bir süredir aktif olarak kullanılan Windows 7 işletim sistemleri, 14 Ocak tarihi itibariyle artık Windows XP’nin yanına defnedilecek. Her geçen gün ortaya çıkan yeni güvenlik tehditlerine karşı kullanıcıların bir an önce güvenlik yamaları almaya devam eden yeni bir işletim sistemine geçmelerini tavsiye ediyor. Hatırlatmak isteriz ki kullanıcılar herhangi bir lisans satın almaksızın Microsoft’un sitesinden Windows 10’un indirip sistemlerine yükleyebiliyorlar. Kişiselleştirme bağlamında birkaç kısıtlama ve ekranın sağ alt köşesindeki Windows 10’u aktifleştirin yazısı haricinde herhangi bir sorun teşkil etmeksizin kullanılabiliyor.

2 YORUMLAR

  1. ben windows bütün sürümler için bir güvenlik günclemesı tasalycam birdaha ğüvenlik sorunu yaşanmcak microsoft soylicem heyer kabul ederse microsoft yardım etmeye başlcem

Yorum yapın

Güncel İçerikler

Nvidia RTX 3090 ve RTX 3080 Üretim Süreci Ortaya Çıktı!

NVIDIA'nın Ampere kod adlı yeni nesil GeForce RTX 3000 serisi ekran kartları yolda. Nvidia Rtx 3090 ve...

New World’ün 50v50 PvP Savaş Modu Videosu Yayınlandı

Amazon'un yaz sonuna doğru piyasaya sürmeye hazırlandığı MMORPG oyunu New World'ün 50v50 Pvp Savaş Moduna ait bir...

TSMC 2nm Üretim Süreci Ar-Ge Çalışmalarını Hızlandırıyor!

Taiwan merkezli yarı iletken devi TSMC 2nm üretim teknolojisi için Araştırma ve Geliştirme sürecini hızlandırmaya başladığı belirtiliyor.

Note 20 Serisinin 3. cihazı Galaxy Note 20 Ultra Onaylandı

Galaxy Note serisinin bu sene sadece iki modelle piyasa sürüleceğini iddia eden sızıntıların aksine, Güney Koreli teknoloji...

Öne Çıkanlar

İşte AMD Ryzen 3000 İşlemcilerin İlk Gün Testleri

AMD’nin ilk olarak CES 2019’da biz teknoloji...

AMD RX 5700 ve RX 5700 XT’nin Fiyatı ve Performansı

İşte AMD'nin oldukça uzun bir süredir üzerinde...

Bunları da beğenebilirsinizİlgili İçerikler
Sizin için önerilen