Haber Microsoft Windows 10 Update Sıklığını Azaltıyor

Microsoft Windows 10 Update Sıklığını Azaltıyor

-

Microsoft, Windows 10 Update sayısını yılda ikiden bire düşürüyor.

Microsoft‘un zamanla Windows 10‘a önemli özellikler ekleme biçimini yeniden yapılandırdığı biliniyor. Şirket şu anda Windows 10 Updatelerini yılda iki sefer veriyor. Bu bağlamda büyük bir güncelleme, işletim sisteminin sürümünde, ana sistem dosyalarında ve kullanıcı arayüzünde önemli değişiklikler yapan bir güncelleme paketini ifade eder. Bunlardan en sonuncusu 10 Mayıs 2019‘da Windows 10 Update ile gelen 1903 yamasıydı.

Windows 10 Update
PC kategorisinde daha fazla içeriğe buradan ulaşabilirsiniz

Microsoft yeni güncelleme sistemi ile, yılın bir yarısında “büyük” diğer yarısında ise “küçük” bir güncelleme dağıtmayı planlıyor. Bu “küçük” güncelleme, indirme boyutu bakımından oldukça daha küçük olacak. Ancak yine de yeni özellikler ile kullanıcı arabirimi değişiklikleri ekleyecek olan bu güncellemenin, aylık güncellemelerden bir hayli büyük olmasını bekliyoruz.

“Büyük” güncelleme ise daha çok arka plandaki kernel, API ve benzeri teknik konulara müdahale eden bir güncelleme olacak. Windows 10 sürüm 1909 olması beklenen bir sonraki Windows sürümü, 1903teyseniz “küçük” bir güncelleme olacak, ancak halen 1809 veya daha önceki bir sürümdeyseniz “büyük” bir güncelleme olacak. Windows 10 versiyon 2003 (Mart 2020), hangi sürümde olursanız olun “büyük” olarak nitelendirilen bir güncelleme olacak.

Serkan Durgunhttps://www.alttab.net
İktisadi bilimlerden nasibimi alıp, beyaz yakalı plaza çalışanı kimliğimi çöpe atmış bir teknoloji tutkunu ve oyuncuyum. Aynı zamanda Alttab.net'in Genel Yayın Yönetmenliği görevini yürütüyorum.

Yorum yapın

Güncel İçerikler

Nvidia RTX 3090 ve RTX 3080 Üretim Süreci Ortaya Çıktı!

NVIDIA'nın Ampere kod adlı yeni nesil GeForce RTX 3000 serisi ekran kartları yolda. Nvidia Rtx 3090 ve...

New World’ün 50v50 PvP Savaş Modu Videosu Yayınlandı

Amazon'un yaz sonuna doğru piyasaya sürmeye hazırlandığı MMORPG oyunu New World'ün 50v50 Pvp Savaş Moduna ait bir...

TSMC 2nm Üretim Süreci Ar-Ge Çalışmalarını Hızlandırıyor!

Taiwan merkezli yarı iletken devi TSMC 2nm üretim teknolojisi için Araştırma ve Geliştirme sürecini hızlandırmaya başladığı belirtiliyor.

Note 20 Serisinin 3. cihazı Galaxy Note 20 Ultra Onaylandı

Galaxy Note serisinin bu sene sadece iki modelle piyasa sürüleceğini iddia eden sızıntıların aksine, Güney Koreli teknoloji...

Öne Çıkanlar

AMD RX 5700 ve RX 5700 XT’nin Fiyatı ve Performansı

İşte AMD'nin oldukça uzun bir süredir üzerinde...

İşte AMD Ryzen 3000 İşlemcilerin İlk Gün Testleri

AMD’nin ilk olarak CES 2019’da biz teknoloji...

Bunları da beğenebilirsinizİlgili İçerikler
Sizin için önerilen