Haber Konsol PlayStation 5 Ne Zaman Tanıtılacak?

PlayStation 5 Ne Zaman Tanıtılacak?

-

Milyonlarca oyunseverin dört gözle çıkmasını beklediği PlayStation 5, Şubat ayında tanıtılabilir. Sony tarafından resmi bir açıklama gelmemiş olsa da, her yıl düzenlenen Destination PlayStation etkinliğinde, PS5’in tanıtılma ihtimali yüksek.

PlayStation 4’ün tanıtımını New York’ta gerçekleştiren Sony, oyun konsolunu “PlayStation Meeting” olarak adlandırılan özel bir etkinlikte tanıtmıştı. Japon teknoloji devi Sony’nin gelecek nesil oyun konsolu Playstation 5‘i de tıpkı PS4’ün tanıtıldığı “Playstation Meeting” benzeri bir etkinlikte tanıtması bekleniyor.

PlayStation 5 Ne Zaman Tanılacak?

Geri Sayım Başladı… Peki PlayStation 5 Ne Zaman Tanıtılacak?

Gazeteci Mike Futter’in haberine göre, Japon teknoloji devi PlayStation 5’i tanıtmak için Destination PlayStation etkinliğini kullanacağını duyurmuştu. Elbette ki bu durum şimdilik iddiadan öteye geçemiyor. Çünkü Sony cephesinden henüz konuyla ilgili resmi bir açıklama gelmiş değil.  Ayrıca Futter’in yapmış olduğu bir başka açıklamaya göre; Şubat ayında gerçekleşmesi gündemde olan Destination PlayStation etkinliğini Sony değil, büyük çapta bir distribütör yönetecek.

İddia: Xbox Series X, PS5’ten Daha Hızlı Olacak!

Geçtiğimiz günlerde yapmış olduğumuz haberimizde, Sony’in E3 etkinliğine katılmayacağını sizlere aktarmıştık. E3 fuarının yenilikçi tavırdan uzak bir imaj sergilemesini öne süren Sony, farklı etkinliklerde boy göstereceğini açıklamıştı.

31 Ocak 2013 tarihinde bir açıklamada bulunan Sony şirketi, bu açıklamasında bir PlayStation etkinliği düzenleyeceğini açıklamıştı. Bu haber sonrasında PlayStation 4’ü tanıtan Sony, yine aynı yolu izleyerek yeni oyun konsolu PS5’i tanıtacağı öngörülüyor.

Yorum yapın

Güncel İçerikler

Nvidia RTX 3090 ve RTX 3080 Üretim Süreci Ortaya Çıktı!

NVIDIA'nın Ampere kod adlı yeni nesil GeForce RTX 3000 serisi ekran kartları yolda. Nvidia Rtx 3090 ve...

New World’ün 50v50 PvP Savaş Modu Videosu Yayınlandı

Amazon'un yaz sonuna doğru piyasaya sürmeye hazırlandığı MMORPG oyunu New World'ün 50v50 Pvp Savaş Moduna ait bir...

TSMC 2nm Üretim Süreci Ar-Ge Çalışmalarını Hızlandırıyor!

Taiwan merkezli yarı iletken devi TSMC 2nm üretim teknolojisi için Araştırma ve Geliştirme sürecini hızlandırmaya başladığı belirtiliyor.

Note 20 Serisinin 3. cihazı Galaxy Note 20 Ultra Onaylandı

Galaxy Note serisinin bu sene sadece iki modelle piyasa sürüleceğini iddia eden sızıntıların aksine, Güney Koreli teknoloji...

Öne Çıkanlar

AMD RX 5700 ve RX 5700 XT’nin Fiyatı ve Performansı

İşte AMD'nin oldukça uzun bir süredir üzerinde...

İşte AMD Ryzen 3000 İşlemcilerin İlk Gün Testleri

AMD’nin ilk olarak CES 2019’da biz teknoloji...

Bunları da beğenebilirsinizİlgili İçerikler
Sizin için önerilen