Haber Yerli Otomobilin Logosu Ne Anlama Geliyor?

Yerli Otomobilin Logosu Ne Anlama Geliyor?

-

27 Ocak günü, yani dün itibariyle yeni milli otomobillerimiz görücüye çıkmıştı. Hatta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Twitter hesabından bir paylaşımla, otomobilin sürüş anlarını hesabından paylaşmıştı. Tamda burada bir şey dikkatleri çekti. O da; milli otomobilin direksiyonunda yer alan logo. Bu logonun anlamı, milyonlarca kişi tarafından araştırılıyor.

Otomobilin geliştiricisi olan Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu’nun kısaltması olan TOGG, kendi logosunu araçta kullanacak. Halen otomobilin ismi konusunda çalışmalar devam ederken, yerli otomobilin logosu olarak TOGG simgesinin olacağı kesinleşmiş durumda. İşte tamda bu kısımda başlayan bir merak bulunuyor. TOGG’un simgesi neyi ifade ediyor? Vatandaşların merak ettiği bu soruya, tahminlerimizce cevap vermek istedik.

Yerli Otomobilin Logosu Ne Anlama Geliyor?
Yerli Otomobilin Logosu Ne Anlama Geliyor?

Yerli Otomobilin Logosu Ne Anlama Geliyor?

Logoda açık bir şekilde “T” ve “C” harflerinin vurgulandığını görüyoruz. Bu harflerin çevresini saran yuvarlak ise, “O” harfini ifade ederken, bu da TOGG kelimesi içerisinde ki “O” simgesini ifade ediyor. Yani buradan anlayacağımız şeyler arasında iki ihtimal bulunuyor. Bunlardan birincisi;

Sıvı Ekran Koruyucuları Güvenli mi?

  • Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu’nun logosu,

İkincisi ise;

  • Türkiye Cumhuriyeti Otomobili

Logoyu ifade eden kısımların bu iki maddeden düşünülerek yola çıkıldığı tahmin ediliyor. Elbette ki araç üretime geçtiğinde daha birçok cevabı bulunmayan sorulara yanıt verilecek. Böylelikle vatandaşların merak ettiği, kafasında bir soru işareti olarak kalan tüm soruların yanıtını almış olacağız.

Sanırım en doğru bilgiyi alabilmek adına, TOGG’un resmi Twitter adresini takip etmek gerekiyor. Çünkü TOGG Twitter, her gün yeni bir Tweet ile, vatandaşlara araç hakkında yeni bir detay sunuyor. Böylelikle logonun açılımı hakkındaki en net bilgiyi buradan alacağımız kesinleşmiş bir hale gelmiş oluyor.

Yorum yapın

Güncel İçerikler

Nvidia RTX 3090 ve RTX 3080 Üretim Süreci Ortaya Çıktı!

NVIDIA'nın Ampere kod adlı yeni nesil GeForce RTX 3000 serisi ekran kartları yolda. Nvidia Rtx 3090 ve...

New World’ün 50v50 PvP Savaş Modu Videosu Yayınlandı

Amazon'un yaz sonuna doğru piyasaya sürmeye hazırlandığı MMORPG oyunu New World'ün 50v50 Pvp Savaş Moduna ait bir...

TSMC 2nm Üretim Süreci Ar-Ge Çalışmalarını Hızlandırıyor!

Taiwan merkezli yarı iletken devi TSMC 2nm üretim teknolojisi için Araştırma ve Geliştirme sürecini hızlandırmaya başladığı belirtiliyor.

Note 20 Serisinin 3. cihazı Galaxy Note 20 Ultra Onaylandı

Galaxy Note serisinin bu sene sadece iki modelle piyasa sürüleceğini iddia eden sızıntıların aksine, Güney Koreli teknoloji...

Öne Çıkanlar

İşte AMD Ryzen 3000 İşlemcilerin İlk Gün Testleri

AMD’nin ilk olarak CES 2019’da biz teknoloji...

AMD RX 5700 ve RX 5700 XT’nin Fiyatı ve Performansı

İşte AMD'nin oldukça uzun bir süredir üzerinde...

Bunları da beğenebilirsinizİlgili İçerikler
Sizin için önerilen