Haber İstanbul Valiliği, 34. Yerli Otomobilin Talibi Oldu!

İstanbul Valiliği, 34. Yerli Otomobilin Talibi Oldu!

-

Dün Gebze’de tanıtımı yapılan yeni ve yerli otomobillerimiz, milyonlarca kişinin beğenisini kazanmış durumda. Gerek sosyal medya üzerinden, gerekse reelde tartışma konusu olan yerli üretim otomobilimiz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın test sürüşüyle tamamlanmış oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmi Twitter hesabı üzerinden yerli otomobili kullanırken ki videoyu paylaştı. İç güzelliği, dış estetikliği ve en önemlisi elektrikli otomobil olması, vatandaşların en çok ilgisini çeken detaylar olmuş durumda. Bir sedan ve bir SUV modeli tanıtılan araçlarımızın renkleri de yine bir başka gündem konusu olmuş durumda. Ağırlıklı olarak kırmızı ve beyaz olarak üretilecek olan yerli üretim otomobillerimize alternatif olarak bir veya iki adet farklı renk daha eklenecek.

istanbul valiliği 34. yerli otomobile talip

İstanbul Valiliği, 34. Yerli Otomobilin Talibi

İstanbul Valiliği yapmış olduğu açıklama ile birlikte, üretilecek olan 34. Yerli otomobile talip olduğunu açıkladı. İstanbul’a has bir seçim yapıldığının önemi vurgulandığı 34. Yerli üretim otomobil, 2020 yılı içerisinde valiliğe teslim edilmesi planlanıyor.

İstanbul’lu Taksiciler, Yerli üretim Otomobili Bekliyor

Tamamıyla elektrikli bir araç olacak olan yerli otomobillerimizin beygir gücü de göz kamaştırıyor. Dört çekerli motorlarda 400 beygirlik güç üretecek olan otomobillerimizin, iki çeker varyantın gücü de 200 beygir olacak. Şahane bir tasarıma imzasını atan TOGG, her geçen gün yeni bir paylaşımla birlikte araç hakkındaki detayları sunmaya devam edecek. TOGG resmi Twitter hesabını takibe alarak, yerli üretim otomobile dair tüm gelişmeleri 1. Ağızdan alabileceğiniz gibi, bildirimleri aktif ederek, anında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yorum yapın

Güncel İçerikler

Nvidia RTX 3090 ve RTX 3080 Üretim Süreci Ortaya Çıktı!

NVIDIA'nın Ampere kod adlı yeni nesil GeForce RTX 3000 serisi ekran kartları yolda. Nvidia Rtx 3090 ve...

New World’ün 50v50 PvP Savaş Modu Videosu Yayınlandı

Amazon'un yaz sonuna doğru piyasaya sürmeye hazırlandığı MMORPG oyunu New World'ün 50v50 Pvp Savaş Moduna ait bir...

TSMC 2nm Üretim Süreci Ar-Ge Çalışmalarını Hızlandırıyor!

Taiwan merkezli yarı iletken devi TSMC 2nm üretim teknolojisi için Araştırma ve Geliştirme sürecini hızlandırmaya başladığı belirtiliyor.

Note 20 Serisinin 3. cihazı Galaxy Note 20 Ultra Onaylandı

Galaxy Note serisinin bu sene sadece iki modelle piyasa sürüleceğini iddia eden sızıntıların aksine, Güney Koreli teknoloji...

Öne Çıkanlar

AMD RX 5700 ve RX 5700 XT’nin Fiyatı ve Performansı

İşte AMD'nin oldukça uzun bir süredir üzerinde...

İşte AMD Ryzen 3000 İşlemcilerin İlk Gün Testleri

AMD’nin ilk olarak CES 2019’da biz teknoloji...

Bunları da beğenebilirsinizİlgili İçerikler
Sizin için önerilen