Haber İstanbul'lu Taksiciler, Yerli Otomobili Bekliyor

İstanbul’lu Taksiciler, Yerli Otomobili Bekliyor

-

27 Aralık günü tanıtıma çıkacak olan yerli otomobilimiz, Türkiye’de gündem konusu olmuş durumda. Milyonlarca insanın gözünü yollara dikerek beklediği yerli üretim otomobilin birkaç görüntüsünün internete sızması sonucunda, araç hakkında milyonlarca yorumu da beraberinde getirmişti.

Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu; İstanbul için 17 bin araç için sipariş verdiklerini belirtti. Böylelikle yeni ve yerli otomobillerimiz, taksi görevlerini yapacak. Bakanların sürekli olarak bilgilendirmede bulunduğu yerli üretim otomobiller, yakıt anlamında en üst düzey performansta olduğu, yine bakanlar tarafından bildirilmişti.

Heyecanlı bekleyişin sürdüğü yerli üretim otomobiller, 2020 yılında Türkiye yollarına çıkış yapacak. Daha şimdiden 17 bin adet aracın taksilere ayrıldığını tekrar hatırlatırken, milyonlarca vatandaşında bu aracı beklediğini biliyoruz.

%100 elektrikli yerli üretim otomobilimizin tanıtımı Gebze’de olacakken, bu törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’da katılacak.

Bakan Varank yerli otomobil

Bilindiği üzere bundan yıllar öncesinde de yerli otomobilimizi çıkartmıştık. Ancak o günün şartlarında araçta arıza oluşması neticesinde, maalesef yerli üretim otomobilimizin üretimi durdurulmuştu. O tarihten bugüne dek araç üretmiyor oluşumuz büyük bir handikap olurken, 27 Aralık tarihinde tanıtımı yapılacak yeni ve yerli üretim otomobilimiz ile birlikte, seri üretime geçileceği tahmin ediliyor.

PlayStation Plus Aralık 2019 Ücretsiz Oyunları Açıklandı

17 Bin Adet Yerli Otomobilin Talibiyiz

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu katıldığı son toplantıda “Ülkemiz adına bir dönüm noktası oluşturacak yerli otomobile destek olacağımızı şimdiden açıklamak istiyoruz. Yerli üretim otomobil görmemize gerek yok, 17 bin araca şimdiden talibiz.” İfadelerini kullanarak, yerli üretime olan saygılarını iletmiş ve bu oluşuma büyük bir destek vermiştir.

Yorum yapın

Güncel İçerikler

Nvidia RTX 3090 ve RTX 3080 Üretim Süreci Ortaya Çıktı!

NVIDIA'nın Ampere kod adlı yeni nesil GeForce RTX 3000 serisi ekran kartları yolda. Nvidia Rtx 3090 ve...

New World’ün 50v50 PvP Savaş Modu Videosu Yayınlandı

Amazon'un yaz sonuna doğru piyasaya sürmeye hazırlandığı MMORPG oyunu New World'ün 50v50 Pvp Savaş Moduna ait bir...

TSMC 2nm Üretim Süreci Ar-Ge Çalışmalarını Hızlandırıyor!

Taiwan merkezli yarı iletken devi TSMC 2nm üretim teknolojisi için Araştırma ve Geliştirme sürecini hızlandırmaya başladığı belirtiliyor.

Note 20 Serisinin 3. cihazı Galaxy Note 20 Ultra Onaylandı

Galaxy Note serisinin bu sene sadece iki modelle piyasa sürüleceğini iddia eden sızıntıların aksine, Güney Koreli teknoloji...

Öne Çıkanlar

İşte AMD Ryzen 3000 İşlemcilerin İlk Gün Testleri

AMD’nin ilk olarak CES 2019’da biz teknoloji...

AMD RX 5700 ve RX 5700 XT’nin Fiyatı ve Performansı

İşte AMD'nin oldukça uzun bir süredir üzerinde...

Bunları da beğenebilirsinizİlgili İçerikler
Sizin için önerilen