Haber Bill Gates, 2019 Yılının En İyi 5 Kitabını Seçti!

Bill Gates, 2019 Yılının En İyi 5 Kitabını Seçti!

-

Dünyanın en zengin adamlarından birisi olan ve aynı zamanda Microsoft’un kurucusu olan Bill Gates, 2019’un en iyi 5 kitabını, Blog sitesinde takipçileri ile paylaştı.

Her yıl sonunda, o yıl içerisinde yaptıklarını kaleme alan Bill Gates, bu yılı da boş geçmedi. 2019 yılında yaptıklarını Blog sayfasında takipçileriyle paylaşan Gates, buna ek olarak kendi açısından bu yılın en iyi 5 kitabını belirlemiş durumda.

Geçen yıllara nazaran bu yıl daha çok Bilim – Kurgu alanında kitapları okuduğunu belirten Bill Gates, kendisini bu alana iten sebebin; bu konuların kendisini çok farklı yerlere götürdüğünü savundu. İşte, Bill Gates’in bu yıl içerisindeki okuduğu ve en çok beğendiği 5 kitap;

Microsoft: Xbox Scarlett PlayStation 5’in Canını Okuyacak

An American Marriage

Bill Gates, 2019 Yılının En İyi 5 Kitabını Seçti!
an-american-marriage

Amerika Birleşik Devlet’lerinin güneyinde hapis hayatı yaşamanın, siyahi çiftin evlilikleri üzerinde nasıl bir iz bıraktığını anlatan bu kitap, Bill Gates’in beğendiği kitaplar arasında ilk sırayı alıyor. Gates, bu kitabın insanların empati kurmasındaki en büyük yardımcılardan birisi olduğu savunuyor.

These Truths: A History of the United States

Bill Gates, 2019 Yılının En İyi 5 Kitabını Seçti!
Theese Trurhs: Jill Lepore

Ünlü Yazar Jill Lepore tarafından eser haline dönüştürülmüş bu kitap, Bill Gates’i fazlasıyla derinden etkilemiş. Gates bu kitap hakkında; “Şimdiye kadar okuduğum en dürüst ve en gözü kara Amerikan hikâyesi” açıklamasında bulundu.

Growth: From Microorganisms to Megacities

Growth

Dünya üzerindeki yaşamın etkileri ve bu etkinin yarattığı gelişmelerin konu edildiği bu kitap, Vaclav Smil tarafından kaleme alınmıştı. Gates’in en sevdiği yazarlardan birisi olan Vaclav, bu kitabı keyifle bitirdiğinin altını çizdi.

Prepared

Prepared

Annelerin çocuklar üzerindeki etkisini ve çocukların nasıl doğru bir şekilde geliştirileceğini konu edinen kitabın yazarı; Diana Tavenner’dir. Gates’in çocuklara olan ilgisi göz önüne alındığında, bu kitabı neden ilk 5’e aldığı ortaya çıkıyor.

Why We Sleep

Dr. Matthew Walker’ın kaleme aldığı bu kitap, insan davranışlarının diğer insanlar üzerindeki etkisini anlatıyor. Bill Gates bu kitap için; “En ilginç ve en özel eserlerden birisi” açıklamasında bulundu.

Yorum yapın

Güncel İçerikler

Nvidia RTX 3090 ve RTX 3080 Üretim Süreci Ortaya Çıktı!

NVIDIA'nın Ampere kod adlı yeni nesil GeForce RTX 3000 serisi ekran kartları yolda. Nvidia Rtx 3090 ve...

New World’ün 50v50 PvP Savaş Modu Videosu Yayınlandı

Amazon'un yaz sonuna doğru piyasaya sürmeye hazırlandığı MMORPG oyunu New World'ün 50v50 Pvp Savaş Moduna ait bir...

TSMC 2nm Üretim Süreci Ar-Ge Çalışmalarını Hızlandırıyor!

Taiwan merkezli yarı iletken devi TSMC 2nm üretim teknolojisi için Araştırma ve Geliştirme sürecini hızlandırmaya başladığı belirtiliyor.

Note 20 Serisinin 3. cihazı Galaxy Note 20 Ultra Onaylandı

Galaxy Note serisinin bu sene sadece iki modelle piyasa sürüleceğini iddia eden sızıntıların aksine, Güney Koreli teknoloji...

Öne Çıkanlar

AMD RX 5700 ve RX 5700 XT’nin Fiyatı ve Performansı

İşte AMD'nin oldukça uzun bir süredir üzerinde...

İşte AMD Ryzen 3000 İşlemcilerin İlk Gün Testleri

AMD’nin ilk olarak CES 2019’da biz teknoloji...

Bunları da beğenebilirsinizİlgili İçerikler
Sizin için önerilen